Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 
Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II został utworzony przy wsparciu Gminy Miasta Tarnowa. Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II został utworzony przy wsparciu Gminy Miasta Tarnowa. WTZ jest współfinansowany przez PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).
 

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II został utworzony przy wsparciu Gminy Miasta Tarnowa.

WTZ jest współfinansowany przez PFRON

Celem Warsztatu jest nauczenie Uczestników umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej
oraz zaspokajania potrzeb efektywnego kontaktu z otoczeniem bliższym i dalszym, a także wskazywanie
sposobów życia i postępowania godnych człowieka, zgodnych z naukami głoszonymi przez patrona Warsztatu.

Uczestnicy Warsztatu są pod opieką wykształconych fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Pracują u nas najlepsi terapeuci, posiadający wyższe wykształcenie oraz ciągle podnoszący swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych, a nawet doktoranckich, szkoleniach, kursach i warsztatach terapeutycznych. Ich umiejętności sprawiają, że podopieczni czują się w Warsztacie bezpiecznie, mając zapewniony ustawiczny rozwój.
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej
  KIEROWNICTWO
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Kierownik: Tomasz Eliasz Wardzała

Z wykształcenia jestem menedżerem i księgowym. Uzyskałem także stopień doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na podstawie dysertacji pt. „Wychowanie do pracy osób niepełnosprawnych intelektualnie”. Ciągle rozwijam się poprzez czytanie fachowej literatury i udział w szkoleniach.

Praca w Warsztacie jest dla mnie dążeniem do doskonałości, wyzwaniem każdego dnia, ale też radością, spełnianiem się. Jest wymaganiem „trudnego” Patrona. Od uczestników uczę się jeszcze większej otwartości, chęci pokonywania barier i granic, szczerej radości, cierpliwości i wdzięczności.

Interesuję się prawem pracy, wychowaniem do pracy, psychologią, pedagogiką, muzyką, niekoniecznie znaną wszystkim.

Mam bardzo mało wolnego czasu, więc każdą chwilę staram się spędzać tam, gdzie jest woda lub z przyjaciółmi. Chciałbym zwiedzić większość krajów - Amerykę Południową, Środkową, zwłaszcza Kubę i Brazylię, a poza tym Izrael i inne państwa Bliskiego Wschodu. Marzeniem jest też posiadanie domu w cichym miejscu, gdzie do najbliższej drogi jest nie mniej niż 500 metrów. Marzę o takiej ilości wolnego czasu by przeczytać książki, które chcę przeczytać.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej
  FIZJOTERAPIA
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Fizjoterapeuta: Maciej Żak

Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii. Zarówno studia licencjackie jak i uzupełniające magisterskie ukończyłem w Wielkopolsce, na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Przez cały czas trwania studiów ściśle współpracowałem z Katedrą i Zakładem Fizjologii Człowieka oraz podlegającemu mu Kołem Medycyny Sportu, by w końcu zostać jego Przewodniczącym. Współpraca ta zaowocowała między innymi w postaci prac licencjackiej i magisterskiej napisanej pod patronatem tych jednostek.

Podczas pobytu na UM Poznań rozpoczęła się moja, trwająca do chwili obecnej, przygoda z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, zajmującą się problemami życia codziennego osób z niepełnosprawnością ruchową oraz psychoruchową.

Po 5 latach na zachodzie Polski wróciłem w rodzinne strony aby tutaj spełniać się w wyuczonym zawodzie. Zdobyte dotychczas doświadczenie wykorzystuję w pracy w Warsztacie, czerpiąc z tego ogromną satysfakcję.

Każdą wolną chwilę przeznaczam na sport, moją wiodącą dyscypliną jest koszykówka, miejsce drugie zajmuje rower, natomiast trzecie pływanie. Interesuję się również dobrym kinem, wyprawami w góry (kończącymi się koniecznie noclegami w schronisku lub pod chmurką) oraz motoryzacją.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej
  LOGOPEDIA
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Logopeda: Klaudia Padoł

Pedagog, logopeda, oligofrenopedagog. Ciągle się rozwijam naukowo poprzez udział w różnych formach dokształcania i doskonalenia zawodowego. Biorę udział w warsztatach, szkoleniach, kursach kwalifikacyjnych, studiach podyplomowych. Posiadam Certyfikat Zawodowy Polskiego Związku Logopedów nr 0977/06/0125/2010, co potwierdza posiadanie przez mnie wysokich kwalifikacji zawodowych. Praca w Warsztacie jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, gdyż często efekty są mało widoczne lub pojawiają się po długim czasie. Ks. Twardowski powiedział, że gdyby wszyscy byli silni, to nie byłoby komu pomagać. Od osób niepełnosprawnych uczę się otwartości na drugiego człowieka.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Logopeda: Magdalena Janas

Z wykształcenia jestem nauczycielem i logopedą. Wykonywanie tego zawodu przynosi mi wiele radości, gdyż pracuję nie tylko z ludźmi ale i dla ludzi. I choć czasem nie jest łatwo, to każdy, nawet najmniejszy sukces, daje wiele satysfakcji.

Poprzez pracę z dziećmi oraz osobami niepełnosprawnymi uczę się nie tylko patrzeć, ale również słuchać potrzeb innych. Utwierdzam się także w przekonaniu, że każdy człowiek jest niesamowity i wyjątkowy, bez względu na swój swój stan.

Wolne chwile staram się spędzać z najbliższymi oraz przyjaciółmi.

W życiu kieruję się słowami: Tyle człowiek wart ile drugiemu może pomóc.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej
  PSYCHOLOGIA
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Psycholog: Małgorzata Mośny

Z wykształcenia jestem psychologiem. Ciągle rozwijam się naukowo poprzez zdobywanie kolejnych stopni awansu zawodowego, udział w kursach i szkoleniach, czytaniu fachowej literatury. Praca w Warsztacie jest dla mnie ważnym zawodowym i osobistym doświadczeniem. Od osób z niepełną sprawnością uczę się doceniać wartość życia. Wolny czas spędzam z dzieckiem. Marzę o podróży do Chin, Indii i Meksyku. Interesuję się literaturą i historią.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej
  TERAPIA ZAJĘCIOWA
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Terapeuta zajęciowy: Urszula Habel

Jestem pedagogiem z wykształcenia i z zamiłowania. Ukończyłam studia na trzech kierunkach: pedagogika społeczno-opiekuńcza, resocjalizacja i oligofrenopedagogika. Nadal chciałbym się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje.

W kontaktach z innymi cenię sobie szczerość dlatego pracując w grupie zawsze dbam o dobre relacje i zdrową atmosferę.

W Warsztacie prowadzę zajęcia w pracowni kartek okolicznościowych, praca ta jest dla mnie wyzwaniem i doświadczeniem. Innym niż w poprzedniej pracy z osobami z ograniczoną sprawnością. Dzięki osobom niepełnosprawnym nauczyłam się pokory wobec życia i cierpliwości. Nauczyłam się wartościować sprawy ważne i cieszyć się z rzeczy małych. Wierzę, że warto być dobrym mimo wszystko, bo jak powiedział Jan Paweł II "Bogatym jest nie ten kto posiada, lecz ten kto daje".

Wolny czas lubię spędzać z rodziną i przyjaciółmi.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Terapeuta zajęciowy: Anna Niziołek

Z wykształcenia jestem magistrem sztuki. W Warsztacie prowadzę zajęcia w pracowni form użytkowych i poligrafii.

Moją pasją od zawsze było malarstwo, rysunek i sztuka. Wykorzystuję to w pracy z podopiecznymi. Lubię spędzać czas z ludźmi szczerymi, otwartymi, którzy mają swoją pasję.

Interesuję się historią, a w wolnych chwilach czytam książki i jeżdżę na rowerze.

Od osób z niepełną sprawnością uczę się pokory, cierpliwości, radości z małych rzeczy i otwartości na drugiego człowieka.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Terapeuta zajęciowy: Arkadiusz Sowiński

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Prowadzę zajęcia w pracowni drewna i metalu. Jest to dla moich podopiecznych szansa nauki obróbki drewna i bezpiecznego obchodzenia się z narzędziami, a dla mnie szansa na lekcję pokory, wytrwałości i pracy z ludźmi.

Praca z podopiecznymi przynosi mi wiele radości i satysfakcji, mam nadzieję dalej poszerzać swoje umiejętności zarówno w aspekcie pracy stolarskiej jak i pedagogicznej.

W wolnym czasie lubię czytać książki, uczęszczać na siłownię i oglądać horrory.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Terapeuta zajęciowy: Dominika Michno-Łoś

Z wykształcenia jestem terapeutką zajęciową. W Warsztacie prowadzę Pracownię Biżuterii Artystycznej i jest to dla mnie zarówno radością jak i ogromnym doświadczeniem. Praca z niepełnosprawnymi daje mi poczucie, że mój trud i zaangażowanie nie idą na marne. Od moich podopiecznych uczę się naturalności i otwartości w komunikowaniu się, spontaniczności, wrażliwości, poczucia humoru, cierpliwości, szacunku i tolerancji. Odczuwam wielką satysfakcję z bycia terapeutką zajęciową.

Interesuję się literaturą, sportem, fotografią, grafiką komputerową, motoryzacją, muzyką, malarstwem, językiem i kulturą Niemiec. Wolny czas spędzam z przyjaciółmi, na wycieczkach, w klubie fitness, słuchając muzyki, czytaniu literatury. Marzę o własnym domu z dużym ogrodem.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Terapeuta zajęciowy: Karolina Małek

Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W dalszym ciągu podnoszę swoje kwalifikacje poprzez studia podyplomowe na kierunku "Pedagogika kwalifikacyjna z terapią zajęciową".

Praca w Warsztacie pomaga realizować mi się w tym co lubię oraz daje mi przyjemność współpracowania z terapeutami, którzy mają ogromne doświadczenie i wiedzę.

Dzięki pracy z Uczestnikami uczę się pokory oraz cierpliwości wobec samej siebie.

Moją pasją jest gotowanie. Uwielbiam wyszukiwać nowości kulinarne i przyrządzać je dla przyjaciół i bliskich. Wolny czas spędzam z rodziną, chodzę na pływalnię oraz jeżdżę na nartach.

Marzę o tym, by wydać własną książkę kucharską i w końcu zapisać się na kurs prawa jazdy.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Terapeuta zajęciowy: Maria Mendel

Z wykształcenia jestem pedagogiem-plastykiem. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą także niepełnosprawną - jako wychowawca i animator.

W Warsztacie prowadzę zajęcia w pracowni upominków artystycznych.

Praca z osobami z niepełną sprawnością pozwala mi spojrzeć na życie z innej, lepszej perspektywy, dostrzec to co jest w życiu istotne. Od podopiecznych uczę się radości życia, uśmiechu, otwartości oraz pokonywania trudności.

Interesuję się szeroko pojętą sztuką oraz meblarstwem. Czas wolny spędzam z rodziną i znajomymi, uprawiam sport i rozwijam swoje pasje.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Terapeuta zajęciowy: Karolina Piech

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku rewalidacja z terapią pedagogiczną oraz studia magisterskie o specjalności oligofrenopedagogika. W dalszym ciągu chciałabym podnosić swoje kwalifikacje poprzez podjęcie studiów podyplomowych, a także uczestnictwo w różnego rodzaju w kursach i warsztatach.

W Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie prowadzę Pracownię Podtrzymywania Umiejętności Edukacyjnych. Praca ta jest dla mnie nowym doświadczeniem i ogromnym wyzwaniem. Dzięki niej, mogę poszerzać swoją wiedzę oraz doskonalić umiejętności.

Od osób z niepełną sprawnością uczę się otwartości, spontaniczności i cierpliwości. Bardzo cenię ich szczerość.

W wolnym czacie spotykam się z przyjaciółmi. Marzę o podróżach, a najbardziej chciałabym zobaczyć Francję.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Terapeuta zajęciowy: Krystyna Wójcik

Z wykształcenia jestem instruktorką terapii zajęciowej. Ciągle rozwijam się zawodowo poprzez szkolenia, kursy i literaturę. Prowadzę Pracownię Rękodzieła Artystycznego. Praca jest ciągłym poszukiwaniem nowych technik terapii. To dawanie radości i zadowolenia ze wspólnie spędzonego czasu. Od osób z niepełną sprawnością uczę się wrażliwości i pokory, bez której niewiele można zrobić dla drugiej osoby.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Terapeuta zajęciowy: Iwona Surman

Jestem z zawodu plastykiem-grafikiem i pedagogiem, choć moje doświadczenie zawodowe to również amatorski ruch artystyczny i pedagogika. Mam 35 lat pracy, które niesie za sobą doświadczenie, ale często myślałam, że to nie do końca to…

W Warsztacie współprowadzę zajęcia w pracowni biżuterii artystycznej. Poprzez wartościowanie, oswajanie z tworzywem plastycznym, tworzenie rzeczy dekoracyjnych, naukę nowych technik chcę dać uczestnikom wzmocnienie ich godności, poczucie estetyki i uwrażliwienie na indywidualnie realizowanie siebie oraz poczucie piękna. Praca w Warsztacie to nowe doświadczenie, które bardzo sobie cenię; w hierarchii wartości życia, szacunku do człowieka, pracy nad sobą.

W wolnych chwilach maluję, lubię teatr, książki (głównie beletrystykę), przyrodę, kwiaty, kapelusze. Trochę podróżuję, ale ciągle jeszcze nie była w Toskanii… :)

W Warsztacie poznałam wspaniałych ludzi, profesjonalnych terapeutów, od których można się wiele nauczyć.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Terapeuta zajęciowy: Elżbieta Kawik

Z wykształcenia jestem plastykiem i pedagogiem. Moją pasją jest przede wszystkim tkanina artystyczna i gobelin. Fascynuję się malarstwem ikonowym.

W Warsztacie  współprowadzę pracownię biżuterii artystycznej, a swoje doświadczenie zawodowe przekładam na pracę z podopiecznymi. Od osób z niepełną sprawnością uczę się pokory wobec życia i otwartości. Wiele radości powstają wspólnie powstałe prace.

Miejsce, do którego lubię wracać to dom i rodzina. Ucieczka w góry i obcowanie z przyrodą to mój najlepszy sposób na odpoczynek. „Łono natury” pobudza moją wrażliwość na piękno.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej
  ADMINISTRACJA
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Pracownik administracyjno-biurowy: Marta Malec

Praca - niezależnie jaką wykonuję, jest dla mnie doskonaleniem siebie i społeczeństwa. Udoskonalam się w obszarze wrażliwości jako wartość w byciu z osobami niepełnosprawnymi, którzy są piękną częścią świata.

Obcowanie z przyrodą daje mi nowe tchnienie w ubogacaniu codzienności.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Sprzątająca: Agnieszka Mróz

Piekarz - to mój zawód wyuczony. Interesuję się dobrym kinem, a uwielbiam pracować
w ogrodzie. Wolny czas staram się spędzać z rodziną. Od osób niepełnosprawnych uczę się patrzenia na świat w jasnych kolorach oraz wyrozumiałości. Marze o wykończeniu domu, wykształceniu dzieci oraz podróży do Watykanu, do grobu Jana Pawła II.

 
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

O Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II napisano kilka prac licencjackich i magisterskich. Warsztat był także porównywany w badaniach młodych naukowców z innymi warsztatami w Polsce. Kierownictwo Warsztatu uważnie wczytuje się w wyniki badań prowadzonych w placówce.

Oto niektóre prace, które traktują o naszym Warsztacie:

  1. Beata Mikosz, Wybrane metody terapii zajęciowej stosowane w tarnowskich ośrodkach Warsztatów Terapii Zajęciowej, PWSZ w Tarnowie, promotor dr Joanna Stożek, 2008.
  2. Monika Mikrut, Rola terapii zajęciowej w usprawnianiu osób niepełnosprawnych intelektualnie, PWSZ w Tarnowie, promotor dr n. med. Małgorzata Pasek, 2011.
  3. Agnieszka Klimek, Realizacja zadań ekonomii społecznej na przykładzie Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, promotor dr inż. Krystyna Vinohradnik, 2011.
  4. Katarzyna Golonka, Formy aktywności wspomagające proces rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach, promotor dr Waldemar Firlej, 2011.
  5. Lidia Frankiewicz, A critical evaluation of Occupational Therapy in Poland - Occupational Therapy Workshop as a potential role-emerging setting, Londyn 2012.