Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

AKTUALNOŚCI
Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 25 maja 2019 r. ::

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

Serdecznie zapraszamy na Wystawę twórczości Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II pt. „Wsi moja sielska, wsi anielska…”.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii Aniołowo w Tarnowie przy ulicy Żydowskiej nr 2 w czerwcu 2019 r. w dni robocze (od poniedziałku do piątku) od godz. 9:00 do 16:00.

Istnieje możliwość zakupu prezentowanych prac.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 29 stycznia 2019 r. ::

OFERTA PRACY – TERAPEUTA ZAJĘCIOWY

Zatrudnimy na umowę o pracę w zastępstwie (na okres od 25.02.2019 do około 15.03.2020) cierpliwą, kreatywną osobę na stanowisko terapeuty zajęciowego w pracowni podtrzymywania umiejętności edukacyjnych.  
 
Wymagania:
wykształcenie min. średnie terapeuta zajęciowy lub wyższe oligofrenopedagog, mile widziane zdolności artystyczne: śpiew, taniec.

Zakres obowiązków:
udzielanie wsparcia w nabywaniu i podtrzymywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu życia społecznego, czytania, pisania, przygotowywanie przedstawień, imprez, udziałów w konkursach, przeglądach, festiwalach.

Praca w Tarnowie
(Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II) na jedną zmianę w godz: 6:30-16:30 (8 godzin).

Więcej informacji znajduje się w opisie zamieszczonym w pliku: TUTAJ

Zapraszamy do kontaktu:
Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji
33-100 Tarnów, ul. Hodowlana 6,
tel. 146273503

CV oraz list motywacyjny proszę przesyłać na adres e-mail: praca.wtzjp2@interia.pl

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 28 listopada 2018 r. ::

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 9 listopada 2018 r. ::

POKAZ FORMY PŁYWAKÓW

VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki zorganizowany przez Fundacje REPI, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową już za nami. Nasi pływacy podczas rodzimej imprezy jak zwykle nie zawiedli, osiągając znakomite wyniki zarówno w kategoriach czasowych jak i biegu sztafetowym po dnie basenu. Warto zaznaczyć, że nasi zawodnicy w tym roku musieli mierzyć się aż z 25 innymi ekipami z kilku województw.

W kategoriach pływackich drużyna WTZ w składzie Kamil Cedrowski, Adrian Buchacz, Edward Lusztyn oraz Tomasz Krzysiak  stawała na podium łącznie aż 6 razy. Świetny występ zanotował Kamil,  który zwyciężył w biegu na 25 metrów stylem grzbietowym. Wielkim sukcesem zakończyła się rywalizacja w biegu sztafetowym 3x14m po dnie basenu.

Nasza sztafeta w składzie Monika Pabian, Dariusz Gołąb oraz Piotr Piątek zaskakując wszystkich ukończyła bieg na 3 miejscu, po raz pierwszy stając na podium w tej kategorii. Poniżej wszystkie osiągnięcia uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie podczas VIII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością:

Kamil Cedrowski:

 • I miejsce w biegu na 25 metrów stylem grzbietowym
 • II miejsce w biegu na 25 metrów stylem dowolnym

Edward Lusztyn

 • V miejsce w biegu na 25 metrów stylem grzbietowym
 • II miejsce w biegu na 25 metrów stylem dowolnym

Adrian Buchacz

 • IV miejsce w biegu na 25 metrów stylem grzbietowym
 • III miejsce w biegu na 25 metrów stylem dowolnym

Tomasz Krzysiak

 • II miejsce w biegu na 25 metrów stylem dowolnym
 • III miejsce w biegu na 50 metrów stylem dowolnym

Sztafeta 3x14m po dnie basenu (Monika Pabian, Dariusz Gołąb, Piotr Piątek) III miejsce.

Dziękujemy i gratulujemy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 listopada 2017 r. ::

KAMIL CEDROWSKI Z GRAND PRIX

Pan Kamil Cedrowski reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony przez Fundację REPI zdobył nagrodę Grand Prix w czasie XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Dla Dzieci i Młodzieży „ŚPIEWAJ Z NAMI”.

Pan Kamil swoje umiejętności i talent zaprezentował w kategorii solista w utworze pt. „Wehikuł czasu” z repertuaru zespołu Dżem.

Z Kamilem, przygotowując występ, pracowała Pani Karolina Piech.

Gratulujemy! Jesteśmy dumni!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 listopada 2017 r. ::

BRĄZOWY KRZYŻ ZASŁUGI DLA KLAUDII PADOŁ

Jest nam bardzo miło poinformować, że Pani Klaudia Padoł, pracownica Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI, została odznaczona przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi.

Krzyż Zasługi nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Serdecznie gratulujemy Pani Klaudii i cieszymy się, że Pan Prezydent dostrzegł jej ponad dwudziestoletni, wybitny wkład pracy na rzecz osób z niepełną sprawnością.

Dziękujemy Pani Klaudio!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 października 2017 r. ::

ODZNACZENIA PAŃSTWOWE DLA PRACOWNIKÓW FUNDACJI REPI – WTZJP2

Mamy zaszczyt poinformować, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uhonorował odznaczeniami państwowymi zasłużonych pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji.

Uroczystego wręczenia odznaczeń w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Pan Józef Gawron Wicewojewoda Małopolski.

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczone zostały:

 1. Pani Elżbieta Kawik
 2. Pani Marta Malec
 3. Pani Iwona Surman

MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczone zostały:

 1. Pani Urszula Habel
 2. Pani Agnieszka Mróz
 3. Pani Klaudia Padoł

Gratulujemy!!! Cieszymy się, że są Panie z nami! Dziękujemy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej


::  22 maja 2017 r. ::

WYSTAWA „NASZ KOLOROWY ŚWIAT” – ZAPROSZENIE

W dniach od 1 do 30 czerwca, serdecznie zapraszamy na wystawę prac, wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła w Tarnowie prowadzonego przez Fundację REPI, pod tytułem „Nasz kolorowy świat”.

Wystawa jest zbiorem prac malarskich, wyrobów rękodzielniczych i biżuterii, które przyciągają różnorodnością form i bogactwem kolorów. Obrazy o różnej tematyce, wykonane w różnych technikach plastycznych zawierają całą paletę barw, są przejawem  nieskrępowanej wyobraźni i wrażliwości twórców. Zobaczmy kolorowy świat widziany oczami naszych podopiecznych i spróbujmy odnaleźć w nim siebie i swój kawałek nieba.

Pejzaże, portrety i abstrakcyjne kompozycje, przykuwają uwagę i odzwierciedlają nastroje autorów, ich tęsknoty, marzenia i tajemnice, które tak naprawdę są bliskie nam wszystkim. Bogaty wybór biżuterii, niepowtarzalnie zdobione przedmioty użytku codziennego i różne bibeloty z pewnością zainteresują tych, którym w duszy gra i którzy w otaczającym nas świecie  szukają  piękna i oryginalności.

Wszystkich zainteresowanych pracą twórczą naszych podopiecznych, tych, którzy nas wspierają i którzy jeszcze nas nie znają zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się dnia 6 czerwca 2017 r. o godzinie 13.00 w Galerii Aniołowo w Tarnowie, przy ulicy Żydowskiej 2.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 28 kwietnia 2017 r. ::

MAŁOPOLSKIE DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TARNOWIE 2017

Jak co roku w pierwszym tygodniu maja zapraszamy na Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. Obchody tego święta będą trwały od 8 do 13 maja. Szczegóły znajdą Państwo w Programie.

W tym roku Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie prowadzony przez Fundację REPI organizuje Grę terenową. Zapraszamy do Parku Biegowego Marcinka w czwartek, 11 kwietnia na godzinę 9:00.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Fundacja REPI współfinansuje organizację Gry terenowej.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 8 kwietnia 2017 r. ::

III MIEJSCE ZA TRADYCYJNE STOISKO

Uczestnicy Warsztatu zajęli III miejsce w kategorii: stoisko wielkanocne XXVIII Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. 

W przeddzień Niedzieli Palmowej, w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, w przepięknej scenografii utworzonej z rosochatych i słupowych palm wielkanocnych, wielobarwnych, różnorodnych, wiosennych kwiatów i setek pisanek tradycyjnych i współczesnych odbył się finał Konkursu. Wzięło w nim udział 300 autorów z trzech powiatów Ziemi Tarnowskiej.

Warsztatowym koordynatorem przygotowania prac była Pani Anna Niziołek z pracowni form użytkowych i poligrafii.

Organizatorem Konkursu było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, a gospodarzem i współorganizatorem Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Muzeum Etnograficzne.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 6 kwietnia 2017 r. ::

WSPINACZKA PO RAZ 6. NA WYSOKIM POZIOMIE

Zawody, w najlepszy z możliwych sposobów, zorganizowali Fundacja REPI oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Wszystko było przewidziane, dopracowane, po to, by zawodnicy, ich trenerzy i opiekunowie znów poczuli się w Tarnowie jak najlepiej. Każdy z pracowników obu organizatorów dał z siebie wszystko. PWSZ i REPI mogą pochwalić się dobrą organizacją przebiegu rywalizacji, która pozwala na sprawne przeprowadzenie rozgrywki, nie powodując przeciągania się imprezy.

W Tarnowie spotkali się zawodnicy z całego kraju na szóstych już Ogólnopolskich Zawodach we Wspinaczce Osób z Niepełną Sprawnością. Wśród ponad 250-osób – zawodników i kibiców – były emocje, rozczarowania i radość zwycięstwa.

Maciej Żak, kierownik zawodów ze strony Fundacji REPI podkreśla, że co roku na imprezę przyjeżdżają nowe placówki, co przyczynia się do szerzenia tej dyscypliny w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Placówki zgłaszają się z dużym wyprzedzeniem, ponieważ jak co roku zainteresowanie było ogromne.

Natomiast przedstawicielka PWSZ Marta Bibro dodaje, że w tym roku urozmaiciliśmy imprezę. Dzięki studentom PWSZ mogliśmy zorganizować dodatkowe atrakcje dla kibiców i zawodników w postaci gier i zabaw ruchowych. Mamy nadzieje że taki pomysł spodobał się uczestnikom i planujemy rozwijać ten wątek na przyszłych edycjach zawodów. Studenci fizjoterapii PWSZ, jak zwykle, licznie i ochoczo włączyli się w organizację zawodów.

Nad zabezpieczeniem medycznym zawodników czuwali m.in. studenci pielęgniarstwa PWSZ. Dziękujemy im serdecznie za to że czuwali nad bezpieczeństwem. Na szczęście nie doszło do jakiegokolwiek zdarzenia, które wymagałoby ich interwencji.

Do Tarnowa przyjechało 100 zawodników z 18-tu instytucji z całego kraju. Towarzyszyli im rodzice, trenerzy, opiekunowie. Nie zabrakło też kibiców. Warto zwrócić uwagę na to, że liczba tych ostatnich przybywa z roku na rok oraz to, że wśród nich są absolwenci Uczelni, którzy do tej pory pomagali przy organizacji Zawodów. Władze PWSZ cieszy także to, że absolwenci Szkoły pracują z tą grupą osób i przyjeżdżają na zawody jako ich trenerzy.

Najlepsze zawodniczki w kategorii freestyle kobiet to:

 1. Małgorzata Kocur
 2. Małgorzata Plebańczyk
 3. Kinga Curyło

Najlepsi zawodnicy w kategorii freestyle mężczyzn to:

 1. Dawid Skórski
 2. Tomasz Wyrostek
 3. Andrzej Łępa

W kategorii na czas wśród kobiet zwyciężyły:

 1. Małgorzata Golemo
 2. Edyta Jankowska
 3. Katarzyna Gorlicka

W kategorii na czas wśród kobiet zwyciężyły:

 1. Adrian Kaleta
 2. Ernest Zbylut (WTZ JP2 REPI Tarnów)
 3. Kamil Popek

Partnerem Zawodów jest TAURON Dystrybucja.

Oprócz Partnera Zawodów finansowo wpierają je Gmina Miasta Tarnowa oraz BRUK BET.
Pomagają również MEGAel sp. z o.o. Hurtownia Elektryczna, ABAR Hurtownia Piwa i Napojów, WIA-LAN Langer i Wiatr spółka jawna.

Patronatem Honorowym Zawody objął Roman Ciepiela Prezydent Tarnowa.

Zdjęcia z Zawodów mogą Państwo obejrzeć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 27 marca 2017 r. ::

KIERMASZE WIELKANOCNE

Serdecznie zapraszamy na kiermasze prac wykonanych uczestników Warsztatu z pomocą terapeutów. Przepiękne ozdoby świąteczne, biżuteria i inne cuda będą możliwe do zakupu w budynku Warsztatu przy ulicy Hodowlanej 6 oraz:

31.03.2017(pt.)g. 9-15TSS Społem Hala Bazar BIS ul. Hodowlana 6
03.04.2017(pon.)g. 8-12ZUS Odział Tarnów ul. Kościuszki 32
07.04.2017(pt.)g. 9-15TSS Społem Hala Bazar BIS ul. Hodowlana 6
10.04.2017(pon.) g. 9-15TSS Społem Hala Bazar BIS ul. Hodowlana 6
12.04.2017(śr.)g. 9-15TSS Społem Hala Bazar BIS ul. Hodowlana 6

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 marca 2017 r. ::

ŚWIATOWY DZIEŃ PRACY SOCJALNEJ

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Ustawowa definicja mówi, że praca socjalna to „działalność zawodowa mającą na celu pomoc osobom i rodzinom we wzmacnianiu lub odzyskiwaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie poprzez pełnienie odpowiednich ról społecznych oraz tworzenie warunków sprzyjających temu celowi”.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej wypracowało ogólną, międzynarodową definicję, określającą, że „praca socjalna wspiera zmiany społeczne, rozwiązywanie problemów w stosunkach międzyludzkich oraz wydobywanie z ludzi sił i wolności aby mogli osiągnąć dobrobyt. Używając teorii zachowań ludzkich i systemów społecznych praca socjalna oddziałuje tam, gdzie ludzie wchodzą w interakcje ze środowiskiem. Fundamentem pracy socjalnej są zasady praw człowieka i sprawiedliwości społecznej”.

To dobra okazja, aby wskazać również Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony przez Fundację REPI jako instytucję, która – na podstawie powyższych definicji – w pełni realizuje pracę socjalną.

Możemy pogratulować Terapeutom Ich postawy, która przyczyniła się do wyboru pracy z osobami z niepełną sprawnością. Życzymy sukcesów w Państwa pracy - ogromnych i spektakularnych, które będą przyciągały media, ale także małych, drobnych, które będą dawały siłę i radość Państwu i Ich podopiecznym; sukcesów, których nikt nie zauważy i za które nikt nie podziękuje. Ale Państwo wiedzą, że warto dążyć do ich osiągania. Dzień po dniu, choć nie będzie łatwo, ale może być przyjemnie. Słońca bez końca.

Dziękujemy!

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) umieściliśmy kilka zdjęć z dzisiejszych zajęć w Warsztacie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 06 marca 2017 r. ::

VI ZAWODY WSPINACZKOWE - ZAPROSZENIE

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie; Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji; AZS PWSZ Tarnów Sekcja Wspinaczkowa; Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II serdecznie zapraszają na
VI Ogólnopolskie zawody we wspinaczce osób z niepełną sprawnością

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno miłośników wspinaczki jak i osoby, które mają niewielkie lub żadne doświadczenie w tej dyscyplinie sportu. Zawody odbędą się 6 kwietnia 2017 r. (czwartek) w godz. od 9:00 do 15:00. Zawody rozegramy na najlepszej w Polsce ściance wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Uprzejmie informujemy, że w tym roku zawodnicy będą mogli wziąć udział w profesjonalnej rozgrzewce prowadzonej przez studentów fizjoterapii. Równolegle można też będzie skorzystać z doraźnej pomocy przyszłych fizjoterapeutów, na którą będzie się składać między innymi masaż klasyczny oraz inne formy terapii.

Prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres
e-mail: wspinaczka.wtzjp2@interia.pl w terminie do dnia 27 marca 2017 r.

Wszystkie Państwa wątpliwości rozwieje i na pytania odpowie pan Maciej Żak pod adresem wspinaczka.wtzjp2@interia.pl oraz pod numerem telefonu 14 627 35 03.

Liczymy, że będziemy mogli wspólnie z Państwem przeżywać sportowe emocje.

Partnerem Zawodów jest TAURON DYSTRYBUCJA

Zawody odbędą się przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Tarnowa oraz Bruk-Bet.

Patronatem honorowym Zawody zostały objęte przez Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepielę.    

DOKUMENTY DO POBRANIA

 1. Formularz zgłoszenia zawodników (plik DOC - Microsoft Word)
 2. Regulamin zawodów (plik PDF)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej     

:: 16 lutego 2017 r. ::

ILE WAŻY STRÓJ LITURGICZNY JANA PAWŁA II?

Odpowiedź na to i 14 innych pytań musieli znać uczestnicy Warsztatu w I etapie X edycji Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez św. Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim". Temat tegorocznej edycji konkursu brzmi: „W drodze ku świętości… Papież – Pielgrzym. Pontyfikat Jana Pawła II w okresie 16.10.1998 r. – 02.04.2005 r.” 

Dziś w w szkołach i instytucjach zostały przeprowadzone testy w ramach I etapu konkursu. Podczas pierwszego etapu uczestnicy indywidualnie wypełniali test opracowany przez organizatorów odrębnie dla każdej kategorii wiekowej. Test miał na celu sprawdzenie wiedzy uczestników na temat życia św. Jana Pawła II oraz znajomości jego nauczania. Materiały na temat życia i działalności patrona Warsztatu uczestnicy otrzymali kilka tygodni wcześniej.

Jan Paweł II dał się poznać jako papież niezwykły, bijący wszelkie rekordy. Tysiące przemówień i audiencji, miliony przebytych kilometrów, wielka liczba ogłoszonych dokumentów, a także osób beatyfikowanych i kanonizowanych, obalone pod wpływem jego słów reżimy polityczne – to tylko niektóre z jego dokonań.

Konkurs „Bądź Wielkim” ma na celu:

 • oddanie hołdu wybitnemu synowi polskiej ziemi św. Janowi Pawłowi II, który był jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku i pierwszych lat XXI wieku na świecie;
 • pogłębienie wiadomości o życiu i działalności św. Jana Pawła II na tle czasów jemu współczesnych;
 • rozwijanie wśród uczestników umiejętności współpracy i życzliwej rywalizacji.

Konkurs ma charakter regionalny. Dotychczasowe edycje konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży nie tylko z powiatu dąbrowskiego, ale również bocheńskiego, tarnowskiego, mieleckiego i nowosądeckiego.

Organizatorzy X Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świętego Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim”Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brniu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdą Państwo kilka zdjęć z I etapu konkursu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 14 lutego 2017 r. ::

CYTAT NA WALENTYNKI

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 9 lutego 2017 r. ::

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

Dziś Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jeden z naszych ulubionych dni w roku. Tym bardziej, że możemy świętować ten dzień... jedząc pizzę.

Dzięki życzliwości Pana Krzysztofa Bujaka, właściciela Pizzerii Bujani cieszymy nasze podniebienia pyszną pizzą rodzinną. To taki pizzowy prezent w tym dniu dla uczestników Warsztatu.

Takie święto mamy raz w miesiącu, Pizzeria Bujani przekazuje nam to co ma najlepszego regularnie od początku swojego istnienia. Dziękujemy.

Zachęcamy do udania się do Pizzerii Bujani (Tarnów, ul. Mościckiego 166). Przygotowują tam najlepszą pizzę w mieście.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 6 lutego 2017 r. ::

POMOCNE TŁO DO MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Przygotowaliśmy dla Państwa grafikę, którą mogą Państwo użyć jako swoje zdjęcie w tle na portalu społecznościowym Facebook lub jakimkolwiek innym. Będziemy wdzięczni jeżeli umieszczą Państwo ten obrazek na swoim profilu i utrzymają go tam do końca kwietnia.

Chętnie przygotujemy także grafikę w innych rozmiarach. W tym celu prosimy o kontakt.

Wystarczy kliknąć na powyższym obrazku PRAWYM przyciskiem myszy i z rozwiniętego menu wybrać opcję ZAPISZ OBRAZ JAKO lub ZAPISZ GRAFIKĘ JAKO lub podobną (nazwa zależy od używanej przeglądarki internetowej). Obrazek zostanie pobrany na Państwa komputer.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 31 stycznia 2017 r. ::

SPOTKANIE NOWOROCZNE

Czekaliśmy na ten dzień cały rok. To ważny dzień dla nas wszystkich. Ważny, ponieważ Rodzice naszych podopiecznych są dla nas bardzo ważnymi osobami. Są naszym wsparciem, ufają nam powierzając rozwój swoich dzieci. Współpracując pomagamy sobie osiągać wspaniałe rezultaty. To spotkanie to skromne podziękowanie za to, że są Państwo z nami dziś i każdego dnia.

Uczestnicy cały niemal styczeń przygotowywali przedstawienie świąteczno-noworoczne dla swoich Rodziców, dziadków, rodzeństwa. Było wesoło, ale też było ono okazją do refleksji.

Ponieważ jesteśmy w okresie dokonywania podsumowań i innych statystyk Spotkanie było okazją także do przedstawienia skromnego zarysu sukcesów uczestników. Nie tylko w tym okresie zauważamy efekty naszej wspólnej pracy, ale teraz je systematyzujemy, opisujemy, nazywamy do różnych sprawozdań. Podzieliliśmy się z Rodzicami pewnymi przemyśleniami, tym co zauważamy w takim czasie – niesamowitą radością z postępów w pracy rewalidacyjnej. Gdy wszystko zestawiamy to zauważamy. Zauważamy to, że uczestnicy stają się bardziej samodzielni, bardziej zaradni osiągając przy tym najwyższy poziom. Potrafią tak dużo zrobić poza naszym budynkiem. Zauważają siebie, pomagają sobie, wspierają się. Pokazują swoją kreatywność, ujawniają talenty we wszystkich dziedzinach: artystycznych, sportowych, kulinarnych, edukacyjnych. W cokolwiek zaangażowaliby się uczestnicy – odnoszą sukcesy. Przy tym frekwencja, która jest godna pozazdroszczenia. Aż 12 osób ma ją na poziomie wyższym niż 95%. Niektórzy opuścili tylko 2 dni zajęć w roku. Tych sukcesów jest cała masa i terapeuci przekazali je w czasie indywidualnych rozmów.

Terapeuci przygotowali prezenty – kalendarze dla swoich podopiecznych i breloczki dla ich opiekunów.

Kierownik zwrócił uwagę, że to wszystko co dzieje się w Warsztacie, wszystkie sukcesy uczestników nie byłyby możliwe, gdyby nie wspaniały zespół pracowników Fundacji zatrudnionych w Warsztacie. Najlepszych ludzi, z którymi przyszło mu współpracować. Serdecznie podziękował za ich pracę. Zauważył, że cokolwiek by nie powiedział – nic by nie powiedział. Dodał, że uczyć się od terapeutów pracy to zaszczyt i przyjemność.

Spotkaliśmy się, jak zwykle, na końcu okresu Bożego Narodzenia, aby przedłużyć radość, która „wszędy słynie”. Życzyliśmy sobie radości na każdy dzień rozpoczętego roku. Powrotów do tego okresu, który daje siłę i moc. Okresu Bożego Narodzenia, który wierzymy, że nie jest magiczny, a cudowny. W którym zdarzają się prawdziwe cuda. Życzyliśmy sobie radości z tego, że jakkolwiek nie będzie to i tak wszystko się skończy dobrze, bo „weźmie nas między niebiany”. Życzyliśmy sobie siły do pokonywania trudności i dostrzegania radości w najmniejszych rzeczach. Życzyliśmy sobie odwagi do wypowiedzenia słów, których nie udało się wypowiedzieć wcześniej; okazania miłości, której nie udało się okazać; obdarowania dobrocią, którą nie udało się obdarować.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzisiejszego dnia pracownikom Warsztatu. Od początku do końca. Wspaniała Armia zgranych Osób myślących o każdym szczególe. Wszystko przewidzieli.

Dziękujemy rodzicom za wsparcie nas swoimi wypiekami. Doceniamy Państwa sobotnio-niedzielne, kolejne poświęcenie swoich sił dla Warsztatu.

Fot. Krzysztof Śledź.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdą Państwo więcej zdjęć z wydarzenia.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 30 stycznia 2017 r. ::

KALENDARZ DOBRYCH DNI

Każdy z Uczestników Warsztatu dostał, w prezencie noworocznym, od terapeutów kalendarz na 2017 rok. Każdy kalendarz jest wyjątkowy, podobnie jak osoba, dla której został przygotowany.

Życzymy, aby każdy dzień rozpoczętego roku był zaliczony do dobrych.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23 stycznia 2017 r. ::

PETANQUE LA MOLLE

„Nie siedź w domu, leć w kulki”. Czwórka naszych podopiecznych miała po raz pierwszy okazję spróbować swoich sił w rywalizacji w Pentaque La Molle – single, grę inaczej zwaną boule.

Zawodnicy mierzyli się w wariancie gry ”single”, odmianie, w której każdy zawodnik indywidualnie pracuje na własne konto. Każdy zawodnik podczas turnieju rozegrał 5 rund, w każdej mierząc się z innym zawodnikiem. Każdą rundę rozgrywano aż do momentu kiedy jeden z graczy zdobędzie 13 punktów. W turnieju wzięło udział ponad 30 zawodników z instytucji z województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Wszyscy uczestniczy na zakończenie zabawy otrzymali nagrody od organizatorów. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję że za rok również uda się nam wziąć udział w tej fantastycznej imprezie.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdą Państwo więcej zdjęć z Turnieju.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16-17 stycznia 2017 r. ::

II NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Nasi podopieczni zakończyli udział w projekcie „Piłka Łączy”, który został sfinansowany ze środków PFRON. W ramach podsumowania efektów oraz sprawdzenia nowo nabytych umiejętności nasi  zawodnicy w dniach 16-17 stycznia wzięli udział w turnieju piłkarskim w Jarosławiu.

Drużyna naszego Warsztatu rywalizowała z pięcioma pozostałymi ekipami, które uczestniczyły w projekcie. Do walki stanęli piłkarze z Dębicy, Rymanowa, Jarosławia, Kolbuszowej, Tarnowa i Krakowa. Rozgrywki zaplanowano na 2 dni. Po  1-szym dniu, w którym  mecze odbywały się w systemie każdy z każdym, wyłoniono dwie grupy mistrzowskie. W dniu drugim zawodnicy rywalizowali już tylko swoich grupach. Oto końcowa klasyfikacja turnieju:

Grupa A:

 • I WTZ Kraków
 • II WTZ Dębica
 • III ZAZ Jarosław

Grupa B:

 • I ZAZ Rymanów
 • II WTZ Kolbuszowa
 • III WTZ im. Jana Pawłami w Tarnowie

Oprócz samego turnieju organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcję w postaci konkursów oraz występów w przerwach pomiędzy meczami, a także zorganizowali kulig oraz ognisko, co było świetną okazją do integracji uczestników z różnych miast i placówek.

Organizatorem turnieju był jego dotychczasowy koordynator: Podkarpacki Związek Organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej.

Zdjęcia z turnieju można zobaczyć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 2 stycznia 2017 r. ::

CYTAT NA NOWY ROK

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 14 grudnia 2016 r. ::

NOMINACJA DO AMICUS HOMINUM DLA KRYSTYNY WÓJCIK

Nawet nie potrafimy powiedzieć jak bardzo jest nam miło poinformować, że w tegorocznym konkursie spośród dziesiątek osób z Małopolskido Nagrody Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”, jako jedna z siedmiu, została nominowana, Pani Krystyna Wójcik.

Nominacją tą uhonorowano 35-letnią pracę Pani Krystyny z dziećmi i dorosłymi, z pacjentami z dysfunkcjami psychicznymi i niepełną sprawnością intelektualną. Liczba osób, które obdarzyła swym ciepłem i uczuciem można liczyć w setkach.

Jest tak wiele cech, które Kapituła Konkursu zauważyła w Osobie Pani Krystyny Wójcik, że trudno je tutaj wszystkie przytoczyć. Państwo sami odczuwają tę dobroć i mówią o niej. Dobrze Państwo wiedzą, że moje skromne słowa nie oddadzą w pełni poświęcenia, życzliwości, ciepła, taktu, którym Pani Krystyna obdarza osoby z Jej otoczenia.

Wręczenie nagród odbyło się w czasie XIX Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych. Nagroda została przyznana innej osobie, jednak sporym wyróżnieniem jest sama nominacja. 

Nagroda „Amicus Hominum” ustanowiona została przez Samorząd Województwa Małopolskiego w celu wyróżnienia osób prywatnych, które działają na rzecz dobra innychi swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka i poświęcają się dla innych. Nagroda ma charakter honorowy, Laureaci otrzymują pamiątkową plakietę „Amicus Hominum”.

Pozwolę sobie przypomnieć, że nominacja do nagrody „Amicus Hominum” jest drugim wyróżnieniem przyznanym Pani Krystynie przez władze państwowe i samorządowe. W roku 2013 praca Pani Krystyny Wójcik została doceniona przez Prezydenta RP Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

Serdecznie gratulujemy Pani Krysi Wójcik, jesteśmy dumni, cieszymy się i dziękujemy, że jest z nami w Fundacji REPI, w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. To dla nas zaszczyt. Możemy się od Pani Krysi jeszcze tyle nauczyć…

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 06 grudnia 2016 r. ::

NATALIA KOŚCIÓŁEK NAJLEPSZA

Uczestniczka zajęć terapeutycznych prowadzonych przez nasz Warsztat pani Natalia Kościółek zajęła I miejsce w Konkursie „najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa na kartkę bożonarodzeniową. Pani Natalia wykonała kartkę samodzielnie w 100-procentach.

Konkurs był skierowany do osób z niepełnosprawnością, głównie podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej oraz szkół i przedszkoli integracyjnych, a także specjalnych. Tematem konkursu było przedstawienie kartki bożonarodzeniowej z uwzględnieniem podniosłego i radosnego charakteru świąt. Akcja pozwala na propagowanie twórczości plastycznej w środowisku osób niepełnosprawnych oraz popularyzowanie polskich tradycji świątecznych.

Gratulujemy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 01 grudnia 2016 r. ::

ZAPRASZAMY NA KIERMASZE ŚWIĄTECZNE

Drodzy Państwo,

Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa moc wspaniałych ozdób świątecznych, prezentów pod choinkę, bibelotów, biżuterii i przedmiotów użytkowych. Serdecznie zapraszamy na grudniowe kiermasze świąteczne. Będziemy mieli przyjemność spotkać się z Państwem u naszych Przyjaciół, którzy, jak co roku, ciepło przyjmują nas w swoich siedzibach – za co bardzo gorąco dziękujemy. 

Spotkajmy się:

 • 02.12 - ZUS Tarnów, ul. Kościuszki
 • 11.12 - Ciężkowice, CKiPG, Rynek 1
 • 15.12 - Tauron Dystrybucja, Tarnów, ul. Lwowska
 • 16.12 - Hala Bazar, Tarnów, ul. Hodowlana
 • 18.12 - Tarnów, Rynek, Smakowanie Świąt
 • 19.12 - Hala Bazar, Tarnów, ul. Hodowlana
 • 21.12 - Hala Bazar, Tarnów, ul. Hodowlana

Do zobaczenia!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 30 listopada 2016 r. ::

DZIĘKUJEMY ZA 1% PODATKU

Pragniemy wyrazić szczerą wdzięczność za dobro, jakim obdarzyli Państwo społeczność podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, który od 2010 roku prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy Integracji.

1% Państwa podatku to dla nas tak wiele: uznanie naszej pracy, motywacja do dalszych działań, radość na twarzach podopiecznych, a przede wszystkim zaufanie, którym obdarowują nas Państwo.

W roku 2016 z rozliczeń roku 2015 otrzymaliśmy 14 418,30 zł. Przekazane pieniążki podchodzą od mieszkańców miejscowości znajdujących się na terenie właściwym urzędów skarbowych: Piaseczno, Mielec, Dąbrowa Górnicza, Świdnica, Tarnów I, Tarnów II, Jaworzno, Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Kraków-Śródmieście, Bochnia, Warszawa-Śródmieście.

Otrzymane pieniądze przeznaczymy na cele, które będą najbardziej zaspokajały potrzeby naszych uczestników w dążeniu do samodzielności oraz aktywności w życiu społecznym i zawodowym.

Pięknie dziękujemy za wsparcie naszych działań.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 25 listopada 2016 r. ::

KONTROLA Z WYNIKIEM POZYTYWNYM

Dobiegła końca kontrola działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II za 2015 rok. Wynik kontroli jest pozytywny. Nieprawidłowości w jakiejkolwiek sferze nie stwierdzono.

Prowadzony od 2010 roku przez Fundację REPI Warsztat został skontrolowany pod względem m.in. prawidłowość prowadzonej dokumentacji dotyczącej, uczestników, działalności merytorycznej warsztatu, współpracy z rodzicami lub opiekunami uczestników; prawidłowość w zakresie zatrudnienia i kwalifikacji kadry warsztatu; zgodność organizacji pracy i zajęć w warsztacie z postanowieniami rozporządzenia, regulaminu organizacyjnego warsztatu oraz z umową; prawidłowość realizacji planu działalności warsztatu i indywidualnych programów rehabilitacji oraz prawidłowość wykorzystania środków Funduszu.

Już któryś rok z rzędu wyniki kontroli są tożsame. Jest to dla nas bardzo pozytywna informacja. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych lata będzie podobnie.

Cieszymy się, że możemy korzystać z wiedzy, doświadczenia i rad pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy prowadzeniu Warsztatu. Dziękujemy.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 listopada 2016 r. ::

VI OGÓLNOPOLSKI MITYNG PŁYWACKI - RELACJA

To niezwykle pasjonująca, przygotowana na wysokim poziomie organizacyjnym impreza. Towarzyszył jej znakomity klimat, atmosfera przyjaźni i partnerstwa. Rywalizacja była elementem wspaniałej integracji, sprawdzenia swoich sił i umiejętności, udowodnienia, że uczestnicy Mitingu to osoby, które są godne najwyższego szacunku. W tegorocznej edycji Mitingu uczestniczyły 24 reprezentacje.

Najlepsi pływacy otrzymali medale, dyplomy, nagrody i okolicznościowe statuetki, a wszyscy upominki. Aktu dekoracji i wręczenia upominków dokonali: Rektor dr hab. inż. Jadwiga Laska prof. PWSZ w Tarnowie, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM Tarnowa Marek Baran, Dyrektor Wydziału Polityki Zdrowia i Polityki Społecznej UM Wiesław Izworski oraz Tomasz Eliasz Wardzała - Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji, Pracy Integracji, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawa II w Tarnowie.

Organizatorami Zawodów byli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Partnerem mityngu jest Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Tarnowie. Mityng odbył się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Tarnowa – Urzędowi Miasta Tarnowa, Centrum Ubezpieczeń DAJAKO, Firmie BRUK-BET. Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Ogromne słowa uznania za organizację wydarzenia, należą się całej załodze Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Tekst pochodzi ze strony: Niezależny Serwis Informacyjny KADR

Zdjęcia z Mityngu umieściliśmy GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 6-8 listopada 2016 r. ::

„ŚPIEWAJ Z NAMI” JUŻ PO RAZ DWUDZIESTY PIERWSZY

Już po raz kolejny grupa naszych uczestników wzięła udział w festiwalu artystycznych „Śpiewaj z nami”. Oprócz występujących, zgromadziła także sporą grupę widzów – całą widownia, 600-osobowa byłą zajęta. Podczas festiwalu osoby z niepełną sprawnością zaprezentowały swoje talenty wokalne oraz taneczne. Konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem gdyż w tym roku na scenie zaprezentowało się aż 54 artystów. Występy poszczególnych grup wzbudziły podziw i zachwyt jury oraz zgromadzonej publiczności.

Nasi podopieczni zaprezentowali się w trzech kategoriach: zespół taneczny, zespół wokalno-taneczny oraz soliści. Nasza grupa w każdej z kategorii uzyskała znaczące miejsca. Kamil Cedrowski jako solista oraz grupa taneczna „Rytm” uplasowali się na II miejscu w swojej kategorii. Natomiast za prezentację wokalno-taneczną „Stoi pociąg na stacji” nasza grupa zdobyła I miejsce.

Gratulujemy uczestnikom tego sukcesu. Organizatorowi – Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Tarnowie dziękujemy za zaproszenie.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) zamieszczamy kilka zdjęć z festiwalowego występu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 27 października 2017 r. ::

ZAWODY PŁYWACKIE W CHRZANOWIE

Zawody pływackie w Chrzanowie, bardzo dobra dyspozycja naszych pływaków wciąż trwa.

Nasi zawodnicy testowali swoją formę podczas Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka. Była to już XV edycja imprezy, która odbyła się 27 października na krytej pływalni „Cabańska Fala” w Chrzanowie. Nasza drużyna w składzie Edward Lusztyn, Tomasz Krzysiak oraz Adrian Buchacz rywalizowała w biegach na 25 metrów stylem dowolnym, 25 metrów stylem grzbietowym oraz w biegu sztafetowym 3x25 metrów stylem dowolnym.

Serdecznie dziękujemy Fundacji im. Brata Albera oraz Warsztatowi Terapii Zajęciowej z Chrzanowa za zaproszenie do udziału w imprezie oraz gratulujemy świetnej organizacji. Poniżej osiągnięcia naszych pływaków, gratulacje!

Wyniki naszych uczestników przedstawiają się następująco:

 • Adrian Buchacz – trzecie miejsce i brązowy medal na 25 metrów stylem grzbietowym,
 • Edward Lusztyn  – czwarte miejsce na 25 metrów stylem dowolnym,
 • Tomasz Krzysiak – szóste miejsce na 25 metrów stylem dowolnym,
 • W biegu sztafetowym 3x25m stylem dowolnym nasi reprezentanci uplasowali się na miejscu 3.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 października 2016 r. ::

PANI PREZYDENT SŁUCHA OPIEKUNÓW

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć panią Dorotę Krakowską zastępcę prezydenta Tarnowa ds. polityki społecznej. Pani Prezydent spotkała się z rodzicami i opiekunami osób z niepełną sprawnością.

Spotkanie miało charakter kameralny, nie było bariery stołu, mównicy i wystąpień. Pani Prezydent siedziała w kółku z rodzicami i rozmawiała z nimi jak przyjaciółka, a nie jak urzędnik. Spotkanie poprowadzone przez Panią Prezydent miało bardzo miłą atmosferę, co wpłynęło na otwarcie się rodziców, dziele się ich problemami oraz radościami. Opiekunowie pytali także o rady i prosili o wsparcie. Na rozwiązywanie indywidualnych problemów Pani Prezydent zaprosiła rodziców do swojego przytulnego gabinetu.

Dziękujemy Pani Prezydent za wizytę i będzie nam miło, jeżeli będzie mogła nas Pani odwiedzić ponownie. Zapraszamy.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 17 października 2016 r. ::

ZAPRASZAMY NA VI MITYNG PŁYWACKI

Serdecznie zapraszamy 18 Listopada 2016 r. na
VI Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością.

Mityng ponownie odbędzie się na basen pływackim znajdującym się
na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Oferujemy wszystkim przybyłym zawodnikom jak i ich opiekunom komfortowy, nowoczesny basen w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością, obiekt w centrum miasta, komfortowe szatnie, dogodnie usytuowaną widownię, punkt medyczny, węzły sanitarne, bezpłatny parking przy samym budynku.

Prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego:

i wysłanie na adres e-mail: mityng.plywacki.wtzjp2@interia.pl

Wszystkie Państwa wątpliwości rozwieje i na pytania odpowie pan Maciej Żak pod numerem telefonu
14 627 35 03 i drogą elektroniczną pod adresem mityng.plywacki.wtzjp2@interia.pl

Mityng organizują:

Nagrody ufundowali:

 • Centrum Ubezpieczeń DAJAKO Bożena Pijanowska
 • BRUK-BET
 • KOR-POL

Mityng wspiera:

Partnerem VI Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością jest:

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 października 2016 r. ::

10. URODZINY WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ IM. JANA PAWŁA II

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 października 2016 r. ::

10 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ…

10.10.2006 r. to wtedy wszystko się zaczęło. Wydaje się, że nie tak dawno a to już minęło 10 lat. Z tej okazji z inicjatywy uczestników i terapeutów przygotowano przyjęcie urodzinowe.

Uczestnicy sami zadbali o to aby przygotować przekąski, desery czy napoje. Wszystko odbyło się w atmosferze wspomnień, opowiadania najciekawszych wydarzeń, które miały miejsce przez ostatnie 10 lat i które najbardziej zapisały się w pamięci uczestników .

W tym dniu obejrzeliśmy również zdjęcia i życzyliśmy sobie kolejnych tak wspaniałych jubileuszy.

1 stycznia 2010 roku prowadzenie Warsztatu przejęła Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji.

Dziękujemy każdej osobie, która pomagała nam przy tworzeniu Warsztatu, a także w czasie naszej działalności okazywała nam życzliwość. Dziękujemy Pracownikom za wkład ich pracy na rzecz rozwoju naszych uczestników. To Pracownicy są solą tej ziemi.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 października 2016 r. ::

WTZJP2 NA BABSKIM PONIEDZIAŁKU

Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Kawy oraz Pani Aleksandry Dźwierzyńskiej wzięliśmy udział w kiermaszu zorganizowanym w Centrum Sztuki Mościce w ramach „Babskiego Poniedziałku”. Podczas kiermaszu terapeutki zaprezentowały prace naszych uczestników między innymi biżuterię, drobne upominki, przedmioty użytkowe oraz przybliżyły działalność naszej placówki.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.csm.tarnow.pl

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 09 października 2016 r. ::

SPARTAKIADA „ZŁOTA JESIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

Jak co roku na początku października dzięki uprzejmości Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach uczestnicy naszego Warsztatu mogli wziąć udział w Jesiennej Zintegrowanej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej organizowanej w ramach „Złotej Jesieni Osób Niepełnosprawnych”.

Tegoroczna Spartakiada miała wyjątkowy charakter, ponieważ połączona była z otwarciem wielofunkcyjnego stadionu parolimpijskiego w Stróżach. Uroczystość swoją obecnością uświetnili żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej którzy zaprezentowali pokaz musztry paradnej.

Po zakończeniu części oficjalnej związaniem z otwarciem nowopowstałego obiektu, uczestnicy spartakiady mogli od razu wziąć się za jego przetestowanie. Zawodnicy z 25 organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne rywalizowali w następujących konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych. 

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, wspaniała organizacje, pyszny posiłek i miło spędzony czas.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 08 października 2016 r. ::

TURNIEJ STRZELECKI W NOWODWORZU

W ubiegły piątek grupa uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wzięła udział
w „Pucharze Króla Strzelców” - II drużynowym turnieju strzelectwa rekreacyjnego dla osób niepełnosprawnych objętych pomocą instytucjonalną w placówkach Województwa Małopolskiego zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dom Pod Czerwonymi Dębami.

Impreza odbyła się przy terenie Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowodworzu. W zawodach wzięło udział łącznie udział 8 drużyn a nad bezpieczeństwem uczestników przez cały czas czuwali przeszkoleni instruktorzy strzelectwa.

Nasza drużyna w składzie Piotr, Marek, Tomek, Mateusz, Justyna, Natalia łącznie zdobyła 158 punktów plasując się na IV miejscu. To wielki sukces naszej drużyny zwłaszcza, że po raz pierwszy uczestniczyliśmy w tego typu zawodach.

Wspaniała organizacja i piękne tereny wokół sprawiły, że mieliśmy także czas na chwilę odpoczynku i relaksu.
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie a naszej drużynie gratulujemy tak wysokiego wyniku. Ten Turniej to strzał w dziesiątkę.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 06 października 2016 r. ::

WERNISAŻ WYSTAWY „WSZYSTKO CO KOCHAM…”

W Galerii Aniołowo otwarliśmy dziś wystawę "Wszystko co kocham. 10 urodziny Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II". Wernisaż był okazją do podziękowań za 10 lat działalności Warsztatu i złożenia życzeń na następne lata.

Gośćmi wernisażu byli uczestnicy Warsztatu – twórcy prac, ich rodzice i opiekunowie, a także przyjaciele. Zaszczycili nas swoją obecnością władze miasta, radni, dyrektorzy i pracownicy jednostek pomocy społecznej, szkół, seniorów, organizacji pozarządowych, instytucji aktywizujących osoby z niepełną sprawnością.

Bardzo dziękujemy za obecność i serdeczności nam okazywane.

Klikając GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdą Państwo zdjęcia z wydarzenia.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23-27 września 2016 r. ::

W SAMYM CENTRUM ZJEDNOCZONEJ EUROPY

Trzech uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI wzięło udział w wizycie studyjnej w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wyjazd ten mógł się odbyć dzięki szczodrości europosłanki Róży Thun oraz jej współpracowników.

W programie wycieczki oprócz wizyty w siedzibie parlamentu, znaleziono również czas na zwiedzanie centrum Brukseli. Jednym z głównych punktów wyjazdu było spotkanie z samą europoseł, na którym osoby niepełnosprawne uczestniczące w wyjeździe mogły dyskutować o ich sytuacji w kraju i europie, a także zgłaszać propozycje prób rozwiązywania codziennych problemów z jakimi muszą się borykać będąc obywatelami Unii Europejskiej.

Serdecznie dziękujemy Pani poseł za zaproszenie oraz za poświęcony nam czas pomimo ogromu ciążących obowiązków. Pragniemy również podziękować koordynatorom wyjazdu za wspaniale zorganizowany czas, bezpieczną podróż i niezapomniane wrażenia.

Zdjęcia z wyjazdu do Brukseli można zobaczyć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 22 września 2016 r. ::

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

Od 6 do 31 października 2016 r. w Galerii Aniołowo w Tarnowie przy ul. Żydowskiej 2, trwać będzie wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI. Tematem wystawy jest "Wszystko co kocham. 10 urodziny Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II".

Na ekspozycję składają się fotografie opowiadające o minionych dziesięciu latach życia Warsztatu oraz prace plastyczne wykonane przez podopiecznych, podczas zajęć terapeutycznych. Prace malarskie wykonane w technice akryli przedstawiają ukochane przez artystów miejsca, to za czym tęsknią i do czego chętnie wracają. Górskie i morskie pejzaże, ukwiecone łąki, pola, leśne zakątki i rozlewiska rzek z pewnością urzekną oglądających i przywołają piękne wspomnienia.

Obok obrazów, podziwiać będzie można wyroby rękodzielnicze i przedmioty użytkowe, zdobione techniką decoupage, a między nimi kuferki, pudełka czy butelki. Wzrok przyciągną z pewnością ciekawe wzory biżuterii zachwycające bogactwem kolorów i różnorodnością materiałów.

Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający wystawę doceni piękno prac i znajdzie wśród nich coś dla siebie. Uzyskany ze sprzedaży dochód, przeznaczony zostanie na pokrycie wydatków związanych z rehabilitacją społeczną uczestników i przyczyni się do ich pełniejszego rozwoju.

Wernisaż Wystawy będzie miał miejsce 6 października o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 września 2016 r. ::

PIŁKA ŁĄCZY NA TRENINGU

Z całym zaangażowaniem uczestnicy Warsztatu biorą udział w treningach piłki nożnej. Odbywają się one trzy razy w tygodniu po dwie godziny po zakończonych warsztatowych zajęciach. Treningi dzięki życzliwości dyrektora Pałacu Młodzieży w Tarnowie pana Jerzego Kosiby odbywają na pałacowym boisku do czasu gdy pozwoli na to pogoda.

Naukę i doskonalenie gry w piłkę nożną w ramach projektu „Piłka łączy” prowadzimy dzięki dofinansowaniu z PFRON uzyskanemu przez PSOUU w Jarosławiu.

Zdjęcia z jednego z treningów można zobaczyć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 06 września 2016 r. ::

WZNOWIONE TRNINGI WSPINACZKI

Po wakacjach uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI funkcjonują już na pełnych obrotach. Dziś włączona została kolejna aktywność – treningi na ściance wspinaczkowej.

W Warsztacie prowadzony jest projekt „Droga na szczyt” realizowany wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie, która użycza ściankę wspinaczkową do przeprowadzenia treningów. Treningi prowadzone są przez uprawnionego trenera Polskiego Związku Alpinizmu panią Martę Bibro. Pomagają nam w przedsięwzięciu studenci z Koła Naukowego „WiP”.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdą Państwo kilka zdjęć z pierwszego treningu w tym roku szkolnym.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 06 września 2016 r. ::

NA WERNISAŻU WTZ PSOUU

Uczestnicy Warsztatu terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI wzięli udział w wernisażuwystawy twórczości uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z ul. Ostrogskich w Tarnowie zatytułowanej „Piękno ojczyzny malowane pędzlem i duszą”.

Wystawa jest ukazaniem oczami osób niepełnosprawnych walorów piękna naszej ojczyzny od Tatr aż po Hel, od Pomorza do Podkarpacia. Na wystawie prezentowane są prace powstałe podczas miesięcy zajęć w pracowni aktywności twórczej i pracowni rękodzieła artystycznego. Inspiracją były reprodukcje malarstwa polskiego. Prace na płótnie malowane akrylem i łączone z techniką decoupage to pejzaże, architektura współczesna i zabytki.

Zdjęcia z wystawy można zobaczyć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 02 września 206 r. ::

STRATEGIA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH

Pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zostali powołani przez Prezydenta Miasta Tarnowa do współpracy przy działaniach wdrożeniowych i monitoringowych Zespołu ds. Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Tarnowa na lata 2017-2020. Są oni współodpowiedzialni za cel strategiczny projektowanych zmian „Rozbudowa systemu wsparcia długotrwale i przewlekle chorych, niepełnosprawnych i starszych mieszkańców miasta”.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 31 sierpnia 2016 r. ::

PIŁKA ŁĄCZY

Dla niektórych 1 września to czas rozpoczynania lub powrotu do nauki szkolnej. Dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI data ta będzie kojarzyła się z także z rozpoczęciem nauki… gry w piłkę nożną.

Jutro rozpoczynamy naukę i doskonalenie gry w piłkę nożną w ramach projektu „Piłka łączy”. Projekt opracowali i uzyskali na niego dofinansowanie z PFRON członkowie PSOUU w Jarosławiu na Podkarpaciu. Do projektu zostali zaproszeni uczestnicy wsparcia instytucjonalnego dla osób niepełnosprawnych z województw lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

W naszym Warsztacie powstałą drużyna, której trenerem będzie pan Tomasz Mierzwa a fizjoterapeutą pan Maciej Żak. Zawodnicy zostali dopuszczeni do treningu przez lekarzy i otrzymali markowe stroje oraz piłki. Każdy z zawodników ma opracowany Indywidualny Plan Działania. Treningi będą podzielone na grupy: przygotowania fizycznego, techniczne, taktyczne, mentalne i gier sportowych. Treningi będą odbywały się na boisku Pałacu Młodzieży w Tarnowie oraz w hali sportowej. Na zakończenie projektu przewidziano rozgrywki drużyn biorących udział w projekcie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 26 lipca 2016 r. ::

PRZERWA WAKACYJNA

W dniu dzisiejszym uczestnicy Warsztatu zaczynają przerwę wakacyjną, która potrwa do 26 sierpnia. Wszystkim życzymy „świętego” spokoju, oderwania się od codzienności i efektywnego wypoczynku.

Słońca bez końca!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 01 lipca 2017 r. ::

UKRYTE MARZENIA

Mieliśmy przyjemność wziąć udział w wernisażu wystawy twórczości Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej pt. „Ukryte marzenia”. Dopełnieniem działań plastycznych w temacie „Ukryte marzenia” był spektakl teatralny o tym samym tytule, który podopieczni z tej instytucji przedstawili na Rynku w Tarnowie.

Przez cały lipiec w Galerii Aniołowo  obejrzeć będzie można prace plastyczne uczestników WTZ z Woli Rzędzińskiej. Wystawa nosi tytuł „UKRYTE MARZENIA”,  a składają się na nią  prace wykonane  za pomocą różnych technik plastycznych: malarstwa, rzeźby, rysunku, kolażu, mozaiki, witrażu. Niepełnosprawni artyści w swoich pracach podejmują próbę realizacji swoich marzeń. Sięgają w głąb siebie, pokonują własne lęki, bariery, rozbudzają wyobraźnię i wzmacniają poczucie własnej wartości w efekcie zostawiając ślad w postaci wytworu artystycznego. W nich samych podczas tworzenia zachodzą zmiany, z których podobnie jak my nierzadko nie zdają sobie sprawy a są niezwykle istotne gdyż nadają naszemu życiu sens. (www.kultura.tarnow.pl)

Kilka zdjęć można obejrzeć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23 czerwca 2016 r. ::

WOLBROM I OJCÓW

"Podróżować to żyć" - Hans Christian Andersen.

Na zaproszenie Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Wolbromiu, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej wyruszyliśmy na obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych do Wolbromia.

Impreza rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez podopiecznych OREW oraz ich opiekunów. Na początku zaprezentowano pokaz mody przygotowany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Lgoty Wolbromskiej. Następnie wyruszyliśmy w podróż dookoła świata, na którą zabrali nas podopieczni z OREW. W tym szczególnym dniu także opiekunowie zaskoczyli wszystkich gości i wykonali specjalnie opracowaną na tę okazję choreografię. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji – zabawy z animatorami, rozgrywki sportowe, poczęstunek i wiele innych.

Po zakończeniu imprezy wybraliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Przewodnik oprowadził nas po Dolinie Prądnika oraz opowiedział kilka legend związanych z okolicami Ojcowa.

Wspaniała atmosfera, piękna pogoda oraz cudowne widoki sprawiły, że był to dzień pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie on w naszej pamięci.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdą Państwo kilka zdjęć z wyjazdu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 09 czerwca 2016 r. ::

GRILL I REHABILITACJA RUCHOWA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU


W pracy powinno się też odpoczywać, aby lepiej pracować. Z takiego, słusznego, założenia wyszli uczestnicy Warsztatu i zorganizowali jeden dzień na świeżym powietrzu. Tak jak wcześniej postawili na Wierzchosławice. Jednak tym razem nie była to polana Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska na Dwudniakach, ale Centrum Kultury Wsi Polskiej.

Oprócz grilla, a którego uczestnicy przygotowali posiłek, kiełbasę, zdrowie sałatki oraz masło ziołowe i czosnkowe, było sporo czasu na rehabilitację ruchową na korcie tenisowym, boisku do siatkówki plażowej, boisku do piłki nożnej, za która tak tęsknimy, a także czas na spacery i zwiedzanie CKWP.

I to nie pogoda decyduje o tym czy jest przyjemnie, to sami tworzymy atmosferę nawet gdy czasami leje deszcz.

Galerię zdjęć można zobaczyć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

08 czerwca 2016 r. ::

MAMY NOWY SAMORZĄDW minioną środę po raz 21. uczestnicy wybrali nowe Prezydium Samorządu Uczestników. O miejsce w SU ubiegało się 9 kandydatów. Każdy z nich na forum zaprezentował swój program wyborczy.
Tym razem przewodniczącym Samorządu został Marek Śledź a jego pomocnikami Justyna Pałka oraz Edward Lusztyn. Kadencja tego Samorządu potrwa do 31 grudnia 2016 r.
Życzymy samym sukcesów i wytrwałości w realizacji planów.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 06 czerwca 2016 r. ::

X MAŁOPOLSKIE ZAWODY WSPINACZKOWE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH IM. JURKA GIZY

Jak co roku na początku czerwca nasi uczestnicy mieli przyjemność wziąć udział w Małopolskich Zawodach Wspinaczkowych Osób Niepełnosprawnych w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”.

Dziesiąta edycja tej imprezy tym razem odbyła się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji na terenie Przystani Kolejowego Klubu Wodnego, dzięki czemu zawodnicy walczyli ze ścianką pod bacznym okiem Królowej Polskich Rzek.

W szranki rywalizacji stanęło 6 naszych podopiecznych, wszyscy w kategorii dla profesjonalistów: A1 wspinaczka na czas. Nasi wspinacze potwierdzili wysoką formę zaprezentowaną podczas kwietniowych zawodów w Tarnowie, i podczas drugiego w tym roku startu zajęli następujące miejsca:

 • Kamil Cedrowski – miejsce 1sze i zwycięstwo w kategorii A1
 • Edward Lusztyn – miejsce 5
 • Ernest Zbylut – miejsce 6
 • Damian Ptak – miejsce 7
 • Adrian Buchacz  - miejsce 13
 • Marek Śledź – miejsce 16

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za doskonale dopracowaną imprezę. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Kolejna okazja, aby zobaczyć naszych wspinaczy w akcji już w październiku w Toruniu, uwaga nadciągamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 01 czerwca 2016 r. ::

BOISKO JAK NOWE

Dzisiaj uczestnicy naszego Warsztatu, w ramach działań społecznych, zajęli się uporządkowaniem oraz przywróceniem świetności opuszczonego boiska do siatkówki przy ulicy Chyszowskiej w Tarnowie. Naszym podopiecznym pomimo niesprzyjających warunków pogodowych udało się tchnąć nowe życie w to zapomniane miejsce.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można zobaczyć galerię zdjęć.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 maja 2016 r. ::

PRZEGLĄD PIOSENKI Z ŚMIGNIEPo raz kolejny wzięliśmy udział w IX Przeglądzie Wokalno-Instrumentalnym Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Tradycyjnie impreza odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury Śmignie a organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy z Lisiej Góry we współpracy ze Stowarzyszenie „Czterolistna Koniczynka”.

Tym razem w zmaganiach uczestniczyło aż 19 placówek z województwa małopolskiego. Na scenie wykonawcy zaśpiewali znane i lubiane polskie przeboje jak również piosenki własnego autorstwa. Dodatkową atrakcją imprezy był występ Jana Wojdaka – członka zespołu Wawele.

Nasi podopieczni zdobyli nagrodę rzeczową, słodkie upominki oraz dyplom za udział w konkursie.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) zamieściliśmy galerię zdjęć z przeglądu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23-25 maja 2016 r. ::

EUROPA BEZ BARIER

Już po raz XII w Tarnowie dzięki inicjatywie Tarnowskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy odbyła się Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej. Tegoroczna edycja podzielona została na 3 części.

Dnia 23 maja na hali sportowej TOSIR przy ulicy krupniczej miało miejsce   uroczyste rozpoczęcie oraz rywalizacja sportowa podczas „Dnia Sportu”.  Kolejny dzień tj. 24 maj  upłynął pod znakiem integracji, plenerów malarskich oraz zwiedzania Tarnowa. W środę 25 maja na auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego miało miejsce wręczenie nagród oraz huczne zakończenie 3 dniowej imprezy.

Jak co roku nie zawiedli goście zza granicy, na XII edycji Spartakiady zameldowały się ekipy z Słowacji, Węgier, Białorusi i Ukrainy. Dwunasto osobowa reprezentacja naszego warsztatu stanęła w szranki rywalizacji, zdobywając dla naszej placówki medale oraz nagrody.

Wszyscy uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II uczestniczyli także w środowym zakończeniu spartakiady, gdzie oprócz rozdania nagród, można było wziąć udział w licznych atrakcjach, na które składały się występy taneczne, zabawa taneczna oraz koncert gwiazdy ZA-NO-ZA, która poderwała wszystkich z siedzeń.

Galerię ze Spartakiady można zobaczyć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 maja 2016 ::

WYSTAWA POPLENEROWA

W ramach obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych Galeria Aniołowo zorganizowała wystawę "Tajemny Tarnów", której wernisaż odbył się 16 maja 2016 r.

Obrazy zaprezentowane na wernisażu są zbiorem prac z pleneru podczas którego uczestnicy stworzyli wyjątkowe pejzaże, zachwycające formą i kolorem. Wystawę można oglądać do końca maja.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 9-14 maja 2016 r. ::

MAŁOPOLSKIE DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

PONIEDZIAŁEK

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych zorganizował Urząd Miasta Tarnowa przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i tarnowskimi instytucjami edukacyjnymi i kulturalnymi.
W poniedziałek uroczystości rozpoczęto od Mszy świętej dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół a następnie odbył się „Marsz Godności” ulicami Tarnowa.
Na rynku uroczyście powitał wszystkich Prezydent Miasta Tarnowa Pan Roman Ciepiela. Później na scenie wystąpiły dzieci i młodzież niepełnosprawna prezentując program artystyczny.
Nasi podopieczni na tę okazję przygotowali dwa układy choreograficzne.

WTOREK

Kolejną imprezę jaką zorganizowano w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych był konkurs „EkoModa”. Organizatorem tego wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie.
W trakcie naszych zajęć powstały dwie eko kreacje wykonane z gazet oraz papieru pakowego. Na wybiegu reprezentowała nas para uczestników – Elżbieta Pająk oraz Krzysztof Mitera.
Jury przyznało nam V miejsce, a Ela i Krzysztof otrzymali dyplomy oraz upominki.

We wtorek też odbył się finał Integracyjnego Konkursu na Najpiękniejszą Makietę lub Rzeźbę Zabytku Tarnowa z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Organizatorem tego wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie.
III miejsce otrzymali uczestnicy naszego Warsztatu za pracę „Ratusz”, wykonaną z opakowań kartonowych.

I ostatnie wydarzenie, w którym braliśmy udział tego dnia to I Nowodworska Gra Terenowa. Zabawa została zorganizowana wspólnie przez ŚDS i DPS Nowodworze oraz Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami. W grze wzięły udział drużyny z ŚDS w Stróżach, ŚDS w Lisiej Górze, WTZ JP2 z Tarnowa, ŚDS w Ryglicach, SOSW z Tarnowa oraz ŚDS Nowodworze i DPS Nowodworze.
W ramach gry terenowej przygotowano takie konkurencje jak wyścig w workach, rzut woreczkami do celu, tor przeszkód z psem przewodnikiem, bieg w spodniach zszytych wspólnymi nogawkami, toczenie piłki czy strzelanie. Na koniec należało wykazać się umiejętnością współpracy aby wykonać zadanie i odnaleźć ukryty na terenie parku skarb.
Nasi uczestnicy zdobyli III miejsce w Grze i otrzymali przygotowaną specjalnie na tą okazję ceramiczną statuetkę, dyplom i nagrody rzeczowe.

WTOREK – ŚRODA

W dniach 10-11 maja grupa uczestników naszego Warsztatu wzięła udział w plenerze malarskim „Tajemny Tarnów” - zorganizowanym przez Galerię Aniołowo w Tarnowie. Uczestnikami zajęli się uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i dawali wiele cennych rad i wskazówek.
Klementyna, Wojtek, Monika i Edward rozłożyli swoje sztalugi na Placu Sobieskiego w Tarnowie, przenosząc swoje emocje i wrażenia na płótno.
Zajęcia na świeżym powietrzu okazały się świetną okazją do integracji oraz lepszego poznania się.

ŚRODA

W kolejnym dniu obchodów MDON grupa uczestników wzięła udział w twórczych warsztatach zorganizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzonym przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.
W tracie spotkania przygotowywano upominki z okazji Dnia Matki. Uczestnicy mogli wykonać obrazek na szkle, kwiat z papieru, kartkę okolicznościową albo biżuterię.
Ponadto na wszystkich czekało także szereg innych atrakcji takich jak gry i zabawy ruchowe, piknik, grill i wiele innych.
Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

CZWARTEK

Z inicjatywy Zespołu Szkół Plastycznych zorganizowano integracyjne spotkanie pod nazwą „Artystyczna Majówka w Plastyku”. W trakcie warsztatów uczestnicy rzeźbili w glinie oraz malowali różnymi technikami martwą naturę. Wspólna praca była okazją do wyrażenia własnych emocji oraz bliższego poznania się.

W czwartek także odbył się także bieg integracyjny organizowany przez TKKF „Sokół”. Nasi uczestnicy Sławomir Kantor, Dawid Nieć, Edward Lusztyn i Marek Śledź wzięli udział w biegach na 400 i 1000 metrów.

PIĄTEK

W piątek uczestnicy Warsztatu wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami, a także pracownikami Warsztatu wzięli udział w konferencji pt. „Aktywizacja i wsparcie osób niepełnosprawnych - dobre praktyki”. Konferencja została przygotowana w formie trzech paneli, które były zatytułowane: „Tarnów dla niepełnosprawnych”, „Instrumenty rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych” oraz „Wsparcie osób niepełnosprawnych na rynku pracy”. Konferencja była interesująca.

SOBOTA

Na zakończenie Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych odbył się Festyn. Ze względu na warunki atmosferyczne został ona przeniesiony z Parku Strzeleckiego do Hali Sportowej TOSiR. Zmiana miejsca nie przeszkodziła w zorganizowaniu dobrej zabawy, bo najważniejsza jest pogoda ducha.
Uczestnicy naszego Warsztatu wzięli udział m.in. w pokazie fryzur „Rewolucje fryzjerskie” w czasie których Krzysztof Mitera wystąpił jako Czesław Mozil, Justyna Pałka i Damian Ptak jako Nicole Kidman i Tom Cruise, Marek Śledź jako Maryla Rodowicz.

Kilka zdjęć z wydarzenia zamieściliśmy GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej  

:: 6 maja 2016 ::

ŻÓŁTA MAGNOLIA

Efektem pracy uczestników i dbania o przyrodę jest żółta magnolia, która zakwitła przed budynkiem Warsztatu.

Zawsze dłużej na nią czekamy i zawsze daje fantastyczne wrażenia wizualne i niesamowicie pachnie. Zapraszamy do oglądania i podziwiania. nie zachęcamy do zrywania.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 5 maja 2016 r. ::

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓN NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE

Dziś zwracamy uwagę na osoby z niepełną sprawnością intelektualną, poruszamy kwestię ich obecności w społeczeństwie, a przede wszystkim ich godności.

Podobnie jak każdy dorosły w pełni sprawny, osoba niepełnosprawna intelektualnie jest właścicielem pewnych praw i wolności. Nazywają się one prawami człowieka. Źródłem tych praw jest godność człowieka, zwana również człowieczeństwem. W Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zapisana jest ona w art. 30: „Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych”. 

Z godności wywodzą się dwie zasady: wolność i równość, które są podstawą wszystkich praw człowieka. Wolność oznacza to, że człowiek nie jest własnością kogokolwiek, posiada wolną wolę, może samodzielnie podejmować decyzje i świadomie ponosić za nie odpowiedzialność. Równość oznacza, że każdy człowiek ma takie same prawa i ma być tak samo traktowane przez wszystkich bez jakiejkolwiek dyskryminacji.

Z tej okazji Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zorganizowały w Parku Strzeleckim Turniej gier i zabaw, a także Grę terenową. W świętowaniu wzięli udział podopieczni 10-ciu instytucji w terenu subregionu tarnowskiego województwa małopolskiego.

Naszymi gośćmi byli m.in. pani Dorota Krakowska zastępca prezydenta Tarnowa, pani Ewa Siedlik zastępca dyrektora MOPS oraz pan Andrzej Ziembowski konsultant ds. osób niepełnosprawnych.

Kilka zdjęć z wydarzenia zamieściliśmy   GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 2 maja 2016 r. ::

MAŁOPOLSKIE DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TARNOWIE

Zapraszamy do udziału w Małopolskich Dniach Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie. W tym roku tygodniowy cykl wydarzeń na terenie całego miasta rozpocznie się w poniedziałek, 9 maja i potrwa do soboty 14 maja.

Szczegóły w plikach do pobrania:

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 25 kwietnia 2016 r. ::

W CZEPKU URODZENI – ADRIAN MISTRZEM

W miniony poniedziałek pływacy z naszego Warsztatu mieli okazję wziąć udział w Pierwszych Małopolskich Zawodach Pływackich Dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „W Czepku Urodzeni” zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Krakowie oraz Klub Sportowy Korona Kraków.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: stylu dowolnym oraz grzbietowym. Nasi pływacy jak zwykle nie zawiedli, znakomicie weszli w sezon zawodów pływackich w 2016 roku oraz udowodnili, że nadal są w znakomitej dyspozycji.

Oto końcowe wyniki naszych zawodników:
Adrian Buchacz: 1-sze miejsce na 25 metrów stylem grzbietowym oraz 2-gie miejsce na 25 metrów stylem dowolnym w swojej kategorii czasowej.
Tomasz Krzysiak: 2-gie miejsce na 25 metrów stylem dowolnym w swojej kategorii czasowej.
Kamil Cedrowski: 3-cie miejsce na 25 metrów stylem grzbietowym oraz 4-rte miejsce na 25 metrów stylem dowolnym w swojej kategorii czasowej.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za dawkę pozytywnych sportowych emocji. Natomiast wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowanie i walki z czasem, sobą i przeciwnościami.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 22 kwietnia 2016 ::

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Co roku w dniu 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Ideą tego święta jest promowanie postaw proekologicznych i wdrażanie ich w swoich codziennych działaniach.

Na ten dzień w pracowni podtrzymywania umiejętności edukacyjnych została przygotowana dla uczestników prezentacja multimedialna uświadamiającą konieczność dbania o nasze środowisko. Ponadto nasz ogród wzbogacił się o kolejną roślinę – konwalię.

Nasi uczestnicy także na co dzień troszczą się o naszą Planetę. W naszym Warsztacie segregujemy odpady, wyrzucamy zużyte baterie do specjalnego pojemnika oraz pamiętamy o konieczności oszczędzania energii i wody.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 kwietnia 2016 ::

PROMOCJA ZDROWIA W DORADZTWIE ZAWODOWYM

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wziął udział w spotkaniu pod hasłem „Promocja zdrowia w doradztwie zawodowym” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach.

Inicjatywa ta miała na celu pomóc uczniom w wyborze swojej ścieżki edukacyjnej oraz zawodu, w którym chcieliby pracować. Swoją ofertę przedstawiły szkoły średnie o różnych profilach kształcenia z terenu powiatu tarnowskiego. Uczniowie mogli porozmawiać z absolwentami poszczególnych szkół, nauczycielami a także z doradcą zawodowym. Ponadto obecni byli także przedstawiciele różnych zawodów medycznych, którzy opowiadali o swojej pracy i doświadczeniu zawodowym.

Podczas spotkania panie Karolina Setlak oraz Magdalena Chaim zaprezentowały uczniom specyfikę pracy w zawodzie terapeuty zajęciowego oraz logopedy.

Kierujemy słowa podziękowania dla pani Doroty Pierz za zaproszenie nas do udziały w tym przedsięwzięciu. Gratulujemy pomysłu i wspaniałej organizacji.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wydarzenia. Znajdują się one GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 kwietnia 2016 ::

KARAOKE


Z inicjatywy naszych uczestników w piątkowe popołudnie zostało zorganizowane karaoke. Wykonawcy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne do znanych i lubianych polskich przebojów. Wśród zaśpiewanych utworów usłyszeliśmy między innymi piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, Anny Jantar czy zespołu Video.

Dla naszych uczestników była to okazja do zaprezentowania swojego talentu, przełamania nieśmiałości i tremy związanej z występami publicznymi.

W Warsztacie prowadzimy działania nie tylko z zakresu muzykoterapii aktywnej. Regularnie odbywają się również zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem treningu autogennego Schultza.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 13 kwietnia 2016 r. ::

TARGI PRACY

W minioną środę grupa uczestników wzięła udział w Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie.

Dla naszych podopiecznych była to okazja do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy oraz wymaganiami na poszczególnych stanowiskach. Ponadto uczestniczyliśmy również w szkoleniu dotyczącym zasad autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Wyjście zostało zorganizowane w ramach rehabilitacji zawodowej uczestników, która jest nieodzownym elementem działań warsztatów terapii zajęciowej.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 11 kwietnia 2016 r. ::

V ZAWODY WE WSPINACZCE

Już po raz piąty zorganizowaliśmy zawody we wspinaczce sportowej dedykowane osobom z niepełną sprawnością. Już po raz piąty pobito rekordy we wszystkich możliwych wymiarach.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 94. zawodników z 23. klubów sportowych i placówek wspomagających rozwój osób z niepełną sprawnością. Reprezentowali oni cztery województwa. Najdłuższą trasę do pokonania mieli zawodnicy z Torunia.  W tym roku wszystko co do tej pory osiągnęliśmy zostało powiększone; liczba uczestników, liczba placówek, a rekordy uzyskane przez zawodników zostały pokonane. Zreorganizowaliśmy także formułę zawodów, dzięki czemu były one przeprowadzone w krótszym czasie.

Zawody odbywały się według przepisów ogólnoświatowych dotyczących osób z niepełną sprawnością. Aby miały bardziej dynamiczny charakter podzielono zawodniczki i zawodników na kategorię na czas oraz na kategorię w stylu dowolnym. Dlatego cała ściana wspinaczkowa gościnnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie żyła wysiłkiem, trudem i radością osób ją pokonujących.

W hali sportowej PWSZ-tki licznie zgromadzili się także kibice, opiekunowie, rodzice i trenerzy osób z ograniczoną sprawnością. Im wszystkim podziękowała pani Dorota Krakowska zastępca prezydenta Tarnowa.

Najlepszymi zawodniczkami w konkurencji freestyle kobiet okazały się:

 1. Maria Szostak z Bobrowej Woli
 2. Katarzyna Kuś z Ryglic
 3. Małgorzata Wilk z Radwanowic

Najlepszymi zawodnikami w konkurencji freestyle mężczyzn byli:

 1. Sławomir Kantor z Tarnowa (WTZ JP2)
 2. Grzegorz Leśnicki ze Szczawnicy
 3. Aleks Pacia z Wolbromia.

W konkurencji na czas najlepszymi kobietami były:

 1. Celina Liptak ze Szczawnicy
 2. Anna Piszczek ze Szczawnicy
 3. Małgorzata Uryasz z Dębicy

Niepokonani mężczyźni na czas to:

 1. Kamil Cedrowski z Tarnowa (WTZ JP2)
 2. Ernest Zbylut z Tarnowa (WTZ JP2)
 3. Mateusz Rączka z Kolbuszowej

Wszyscy zawodnicy otrzymali prezenty i dyplomy. Najlepszym wręczono także statuetki, medale i puchary. Nagrody główne dla kobiet i mężczyzn w postaci tabletu i smartfonu ufundowało Centrum Ubezpieczeń Dajako. Zawodników dekorowali Dorota Krakowska zastępca prezydenta Tarnowa, Robert Wielgat prorektor PWSZ, Małgorzata Martowicz prorektor PWSZ, Marek Baran dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa, Ewa Siedlik zastępca dyrektora MOPS w Tarnowie.

Pani dr Małgorzata Martowicz Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zaprosiła uczestników na kolejne zawody na halę sportową Uczelni. To dzięki życzliwości i bezinteresownej gościnności władz Uczelni udaje się w najlepszych warunkach przeprowadzać zawody.

Po raz pierwszy w Tarnowie zawody we wspinaczce dla osób z niepełną sprawnością odbyły się w 2012 r. na ściance La Roca z inicjatywy Arkadiusz Kamińskiego. Z roku na rok rozwijały się powiększając liczbę zawodników, placówek i skracając czas uzyskiwany przez zawodników.

W przygotowaniach zawodów organizatorów wspierają Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa, Centrum Ubezpieczeń Dajako, Bruk-Bet, Pizzeria Bujani, Firma Mado, Firma Auto-Biedroń i Mlektar.

W organizację mogą włączyć się wszyscy fundując nagrody lub przekazując Fundacji REPI datki na organizację zawodów. Można także, rozliczając się z urzędem skarbowym, przekazać 1% podatku wpisując do zeznania nr KRS 0000340823.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 19 marca 2016 r. ::

III MIEJSCE W WAŻNYM KONKURSIE

Miło nam poinformować, że w wigilię Niedzieli Palmowej Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zajął III miejsce podczas Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową w kategorii Stoisko Wielkanocne. Konkurs ten to największe doroczne spotkanie twórców ludowych, którym szczególnie bliskie są ludowe tradycje wielkanocne.

Organizatorem wydarzenia było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu we współpracy z Biurem Organizacyjnym w Tarnowie. Do udziału w konkursie zaproszono dzieci, młodzież i dorosłych z czterech powiatów regionu tarnowskiego, którzy po dzień dzisiejszy w swoich miejscowościach podtrzymują i kultywują tradycje wielkanocne. Do Tarnowa twórcy ludowi przywieźli około kilkaset pisanek wykonanych dawnymi tradycyjnymi technikami.

Wszystkie zgłoszone do konkursu prace indywidualne jak również zbiorowe stoiska i tradycyjnie nakryte stoły świąteczne można było podziwiać w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego od 15 do 18 marca. Wydarzeniu temu towarzyszył sobotni wielkanocny kiermasz, po którym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

Prace oceniane były w kilku kategoriach. Dla laureatów przewidziano nagrody pieniężne i rzeczowe.
Nasz Warsztat startował w Konkursie już po raz dziewiąty. W tym roku koordynatorem działań była pani Anna Niziołek. Zaprezentowaliśmy stoisko składające się z baranków z ciasta drożdżowego i baranków z masy solnej, jajek z nakrapianym wzorem i pisanek wykonanych z wykorzystaniem naturalnych materiałów tj. bibuła, kora, kwiaty wykonane techniką quillingu. Osobną grupę stanowiły duże pisanki pomalowane farbami akrylowymi przedstawiające sceny Zmartwychwstania Pańskiego i ratusz tarnowski. 

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 2 marca 2016 r. ::

ZAPROSZENIE NA V ZAWODY WSPINACZKOWE

Zapraszamy na V Ogólnopolskie Zawody we wspinaczce osób z niepełną sprawnością, zarówno miłośników wspinaczki jak i osoby, które mają niewielkie lub żadne doświadczenie w tej dziedzinie sportu.

Zawody odbędą się 11 kwietnia 2016 r. (poniedziałek) w godz. od 09:00 do 15:00 na najlepszej w Polsce ściance wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i wysłanie na adres e-mail: wspinaczka.wtzjp2@interia.pl w terminie do dnia 27 marca 2016 r. (niedziela)

POBIERZ:

Wszystkie Państwa wątpliwości rozwieje i na pytania odpowie pan Maciej Żak. Wystarczy napisać maila na adres wspinaczka.wtzjp2@interia.pl lub zadzwonić pod numer telefonu 14 627 35 03.

Liczymy, że będziemy mogli wspólnie z Państwem przeżywać sportowe emocje.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 29 lutego 2016 r. ::

ERNEST NA 100%

Wraz z przygotowywaniem sprawozdań za miniony rok kalendarzowy dokonujemy podsumowań, m. in. częstotliwości udziału w zajęciach Warsztatu przez jego uczestników. Cieszymy się, że co roku frekwencja jest wyższa.

Szczególnie dużo radości sprawiają uczestnicy z bardzo wysokim poziomem frekwencji. Rekordzistą za 2015 r. jest pan Ernest Zbylut, który nie opuścił ani jednego dnia zajęć, tym samym ma 100% frekwencję. Serdecznie gratulujemy.

Kolejnym uczestnikiem był pan Damian Ptak, który ma 99% frekwencję, a na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się pani Justyna Pałka, pani Monika Kukułka i pan Krzysztof Mitera z 98-procentową frekwencją.

Nagrodami dla najlepszych oprócz dyplomu były zegarki, kubki i notesy.

Warto zauważyć, że wymienione osoby mieszkają najdalej od siedziby Warsztatu, a na zajęcia dostają się dostają się samodzielnie, nawet dwoma autobusami.

Gratulujemy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 25 lutego 2016 r. ::

KONKURS KULINARNY II EDYCJA

Co to jest pesto? Co oznacza słowo drylowanie? Jaki jest podstawowy składnik potrzebny do sporządzenia racuchów? Te i wiele innych pytań pojawiło się podczas II edycji konkursu kulinarnego.

Poza wiedzą teoretyczną uczestnicy zmierzyli się także z zadaniami praktycznymi. Konkurencje jakie zostały przygotowane to między innymi obieranie ziemniaków, rozpoznawanie przypraw po zapachu i smaku czy też przyrządzanie domowego makaronu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, które niejednokrotnie miało twardy orzech do zgryzienia przy ocenie danego zadania. 

Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja polegająca na udekorowaniu słodkich babeczek, które następnie mogli skosztować wszyscy uczestnicy.

Zwycięzcami II edycji Konkursu Kulinarnego została drużyna 3 w składzie: Marcin Macheta, Monika Pabian, Aneta Gębala, Klementyna Gaudyn, Anna Molecka i Krzysztof Mitera. 

Gratulujemy.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdują się zdjęcia z konkursu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 19 lutego 2016 r. ::

FAMILIADA

Piątek był dla nas dniem pełnym emocji. W Warsztacie odbyła się „Familiada” – konkurs inspirowany znanym telewizyjnym teleturniejem. W zabawie rywalizowały ze sobą dwie drużyny.

W trakcie konkursu uczestnicy mieli szansę  sprawdzić  swoją wiedzę, ale również nauczyć się umiejętności współpracy jak i zdrowej  rywalizacji. Pytania, na które odpowiadali uczestnicy, dotyczyły różnych dziedzin życia codziennego.

Zwycięzcami pierwszej edycji teleturnieju została drużyna numer 2, w skład której wchodzili: Adrian Buchacz (kapitan drużyny), Aneta Gębala, Lucyna Błaszkiewicz, Natalia Kościółek, Monika Pabian, Ernest Zbylut i Krzysztof Mitera. Zawodnicy z tej drużyny otrzymali słodkie upominki.

Teleturniej dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń dlatego też na pewno niebawem zobaczymy jego kolejną odsłonę. 

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 28 stycznia 2016 r. ::

SPOTKANIE NOWOROCZNE

„Maleńka miłość w żłobie śpi, Maleńka Miłość przy Matce Świętej. Dziś cala Ziemia i niebo lśni dla tej Miłości maleńkiej”. Słowa tej pastorałki towarzyszyły nam jako przesłanie podczas spotkania noworocznego, które odbyło się w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

Na tę okazję uczestnicy, pod opieką pań Karoliny Setlak i Magdaleny Chaim, przygotowali występ słowno-muzyczny. Pozostali terapeuci pomogli w doborze odpowiednich strojów oraz zadbali o scenografię.

W trakcie spotkania uczestnicy zaprezentowali przedstawienie jasełkowe we współczesnej odsłonie. Miało ono na celu uświadomić, że ludzie coraz częściej kojarzą święta z licznymi wizytami w supermarketach, pośpiechem i prezentami zapominając się o tym co ważne – narodzeniu Jezusa. Przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez zebranych i nagrodzone gromkimi brawami. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

Kierownik Warsztatu złożył noworoczne życzenia oraz podziękował wszystkim za zaangażowanie i okazywane wsparcie przy organizacji różnych przedsięwzięć, które miały miejsce w ubiegłym roku i na przestrzeni zamkniętych dziewięciu lat pracy. Poinformował również o najbliższych planach związanych z działalności Warsztatu.

Po części artystycznej wszystkich gości zaproszono na poczęstunek przygotowany przez terapeutów, rodziców i opiekunów – dziękujemy! Był to dobry czas na bliższe spotkanie się, wspólne rozmowy i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.

W tym Nowym Roku życzymy wszystkim wielu szczęśliwych chwil, aby był on błogosławionym czasem pełnym nadziei i niegasnącej radości. 

Galerię zdjęć z wydarzenia można oglądnąć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 stycznia 2016 r. ::

WIZYTA STUDENTÓW

Już po raz trzeci mieliśmy przyjemność gościć w Fundacji REPI i prowadzonym przez nią Warsztacie Terapii zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie studentów Instytutu Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanych wizyt studyjnych w instytucjach i organizacjach pomocy społecznej z terenu Tarnowa.

Studenci w naszym budynku spotkali się także z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, panią Magdaleną Stus Koordynatorem pieczy zastępczej i panem Jakubem Wroną Specjalistą pracy socjalnej.

Ze swojej strony przedstawiliśmy działalność Fundacji REPI oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II jako instytucji realizujących pracę socjalną. Studenci zapoznali się z Podstawą prawną funkcjonowania, strukturą organizacyjną, zasadami finansowania, zadania i formami pomocy, dokumentacją, współpracą z innymi instytucjami (organizacjami), charakterystyką klientów i zadaniami kadry merytorycznej. Studenci odwiedzili też wszystkie pracownie Warsztatu, mogli przyjrzeć się pracy z bliska, porozmawiać z terapeutami i uczestnikami.

Wizyta była także częścią realizowanego przez studentów studiów II roku projektu socjalnego „Tarnów studentom – wizyty studyjne”.

Zapraszamy ponownie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 13 stycznia 2016 r. ::

NOWY SAMORZĄD

Za nami kolejne wybory do Prezydium Samorządu Uczestników. Tym razem o miejsce w Samorządzie ubiegało się 8 kandydatów.

Tradycyjnie kandydaci przedstawili swoje programy wyborcze, jak zwykle bogate w propozycje wszelakich działań na rzecz Warsztatu i nie tylko. Trzeba przyznać, że programy te z każdą kolejną kampanią są coraz bardziej interesujące. Propozycje kandydatów były tak ciekawe, iż dopiero druga tura wyborów rozstrzygnęła ostateczny wynik.

Tym razem przewodniczącym Prezydium Samorządu Uczestników został Dawid Nieć. Będzie pełnił tę funkcję drugi raz z rzędu. W działaniach wspierać go będą Marcin Macheta oraz Wojciech Wojtaszek.

Ze strony Rady programowej Samorządem opiekują się panie Karolina Setlak i Małgorzata Mośny.

Życzymy owocnej pracy i realizacji zamierzonych planów. Serdecznie gratulujemy.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 11 stycznia 2016 r. ::

INTEGRACYJNE SPOTKANIE WARSZTATOWE PRZEDSZKOLAKÓW Z UCZESTNIKAMI WARSZTATU


Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, stał się okazją, by przedszkolaki z pobliskiego Przedszkola Sióstr Niepokalanek, bliżej poznały się z podopiecznymi WTZ JP2.

Dzieci pod opieką terapeuty i z pomocą kilku uczestników Warsztatu wykonały upominki na tę okazję. Wielką radość sprawiło im malowanie drewnianych serc farbami akrylowymi i zdobienie ich techniką decoupage. Wspólna praca połączona z zabawą, przyczyniła się do przełamania barier i rozwiała wszelkie obawy. Ciepły klimat i miła atmosfera pozwoliły na nawiązanie bliższych relacji i stała się początkiem do zacieśnienia kontaktów i dalszej współpracy.

Zapraszamy ponownie.

 

 

 
 • ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2015 r.
 • ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2014 r.
 • ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2013 r.
 • ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2012 r.
 • ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2011 r.
 • ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2010 r.
 • ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2009 r.
 • ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2008 r.
 • ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2007 r.
 • STARSZE AKTUALNOŚCI

:: GRUDZIEŃ ::

:: LISTOPAD ::

:: PAŻDZIERNIK ::

:: WRZESIEŃ ::

:: SIERPIEŃ ::

:: LIPIEC ::

:: CZERWIEC ::

:: MAJ ::

:: KWIECIEŃ ::

:: MARZEC ::

:: LUTY ::

:: STYCZEŃ ::

:: GRUDZIEŃ ::

:: LISTOPAD ::

:: PAŹDZIERNIK ::

:: WRZESIEŃ ::

:: SIERPIEŃ ::

:: LIPIEC ::

:: CZERWIEC ::

Informacje pochodzące z poprzedniej, starej wersji strony internetowej Stowarzyszenia ILJ zgromadzono w pliku PDF, który można pobrać/przeglądać i/lub wydrukować klikając TUTAJ.