Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 30 grudnia 2008 r. ::

KAMERA NA NOWY ROK

Cyfrową kamerę otrzymało nasze Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO pod choinkę. Gwiazdkowy prezent pochodzi od eurodeputowanego Leopolda Józefa Rutowicza. Kamerę wręczyła, w imieniu posła, szefowa jego biur poselskich Agnieszka Maćkówka.

Świąteczno-noworoczne spotkanie z przedstawicielami biura europosła obfitowało w niespodzianki dla podopiecznych Stowarzyszenia. Było także okazją do dorocznej rozmowy z rodzicami podopiecznych, wymiany doświadczeń, oczekiwań i złożenia sobie bożonarodzeniowych życzeń. Przygotowano prelekcję na temat Unii Europejskiej i jej instytucji. Odbył się także quiz wiedzy o Unii Europejskiej z bardzo cennymi nagrodami. Wśród nich znalazł się m.in. odtwarzać mp3 oraz płyty cd.

Podarowana nowoczesna kamera cyfrowa pozwoli rejestrować ćwiczenia rehabilitacyjne, a także niektóre zadania terapeutyczne prowadzone w placówkach Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Tak utrwalony materiał może być podstawą do omawiania postępów uczestnika, doskonalenia metod jego rehabilitacji. Kamera może być narzędziem formy terapii poprzez sztukę filmową. Praca nad filmem nauczy przede wszystkim współpracy, odpowiedzialności za powierzone zadanie, wykształci rozumienie znaczenia małych elementów w budowaniu dużej całości. Kamera pozwoli także rejestrować imprezy odbywające się w Stowarzyszeniu. Oglądanie ich będzie doskonałą zabawą i okazją do wspomnień.

Podopieczni Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO ofiarowali gościom z Krakowa prezenty w postaci ręcznie wykonanych ozdób świątecznych.

Dziękujemy za odwiedziny i podarunki!

TUTAJ umieściliśmy zdjęcia z tej uroczystości. Zachęcamy do ich obejrzenia.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 26 grudnia 2008 r. ::

Z  ŻYCZENIAMI

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie odwiedzili ordynariusza tarnowskiego ks. bp. Wiktora Skworca. Ofiarowali mu ręcznie wykonaną kartkę świąteczną oraz drewnianą choinkę. Prace powstały w Pracowniach: Rękodzieła Artystycznego oraz Drewna i Metalu.

Podobne upominki uczestnicy Warsztatu zanieśli do prezydenta miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały, jego zastępców oraz urzędników i przedstawicieli instytucji współpracujących z Warsztatem i Stowarzyszeniem ICH LEPSZE JUTRO. Prezenty z życzeniami otrzymali też dobrodzieje naszej organizacji.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 25 grudnia 2008 r. ::

"PRZYJAZNE WIEŚCI" NA ŚWIĘTA

Z datą 25 grudnia 2008 r. ukazał się czwarty numer kwartalnika "Przyjazne wieści". Świąteczne wydanie jest adresowane do wszystkich, a zwłaszcza do przyjaciół Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

W numerze znalazło się wiele ciekawych tekstów o tematyce bożonarodzeniowej autorstwa uczestników Warsztatu. Czytelnik może się dowiedzieć jakie są tradycje bożonarodzeniowe, jaka jest historia kolęd, co powinno się znaleźć na wigilijnym i świątecznym stole, a także jaki jest przepis na udane ciasto.

Bożonarodzeniowe "Przyjazne wieści" to również relacja z wyjazdu uczestników Warsztatu do Brukseli na zaproszenie eurodeputowanego Leopolda Józefa Rutowicza, relacja z obchodów 30. rocznicy pontyfikatu patrona Warsztatu - Jana Pawła II, a także tekst o pracy autorstwa kierownika Warsztatu Tomasza E. Wardzały. Ponadto w numerze stałe rubryki: przegląd wydarzeń, hobby, sport, wywiady z uczestnikami oraz prezentacja kolejnej pracowni - Pracowni Podtrzymywania Umiejętności Edukacyjnych.

TUTAJ można przeczytać elektroniczną wersję kwartalnika. Udanej lektury!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 grudnia 2008 r. ::

NASZE SIANKO W TELEWIZJI

Sianko na wigilijny stół - dar dzieci niepełnosprawnych z naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO w Tarnowie - było rozdawane w Telewizji Polskiej. Przedświątecznym upominkiem dzielono się w programie "Między ziemią a niebem" w TVP1 i Telewizji Polonia.

Klikając TUTAJ można obejrzeć ten program.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 grudnia 2008 r. ::

W TEATRZE

Podopieczni naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO zostali zaproszeni do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego na sztukę "Betlejem Polskie" Lucjana Rydla. Zaproszenie wystosowała dyrekcja Teatru.

Podopieczni wraz z rodzicami i opiekunami obejrzeli wspaniałe widowisko, które wprowadziło w nastrój
Świąt Bożego Narodzenia. Rydlowskie "Betlejem..." dzieje się jednocześnie na trzech planach czasowych -
w polskiej współczesności, w naszej rodzimej historii i w czasach biblijnych. Jest wpisane w polski krajobraz
i rzeczywistość historyczną - ożywia przeszłość. W jasełkach Rydla, Jezus rodzi się wśród polskiej zimy,
a Betlejem leży w Polsce.

Dyrekcji Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia spektaklu!

Zdjęcie ze spektaklu pochodzi ze strony Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 grudnia 2008 r. ::

ŻYCZENIA CIEPŁYCH ŚWIĄT

Znana aktorka i piosenkarka Izabela Trojanowska składa serdeczne życzenia podopiecznym naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Specjalna dedykacja pojawiła się na ścianach Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Izabela Trojanowska życzy wszystkim dobrych, spokojnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Aktorka znana jest najbardziej z telenoweli "Klan" nadawanej w Telewizji Polskiej. Jednocześnie nagrywa płyty, śpiewa i koncertuje. Dla podopiecznych Stowarzyszenia ciepłe słowa i życzenia od Izabeli Trojanowskiej są wspaniałym prezentem na nadchodzące święta.

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli, ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk, Tatiany Sosny-Sarno, abp. Kazimierza Nycza, Ewy Bem, Grażyny Strachoty, Krystyny Sienkiewicz, Małgorzaty Zajączkowskiej, Majki Jeżowskiej, Piotra Rubika, Andrzeja Grabowskiego, Maryli Rodowicz, "Arki Noego", ks. Andrzeja Mulki, Ireny Santor, Michała Bajora, Katarzyny Żak, Tomasza Bednarka, Pawła Deląga, Eleni, Haliny Frąckowiak, Doroty Stalińskiej i Czesława Langa.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 19 grudnia 2008 r. ::

NASZE STOISKO NA RYNKU

Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Tarnowa i Tarnowskiego Centrum Informacji, nasze Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO wzięło udział w kiermaszu bożonarodzeniowym na rynku w Tarnowie. Na stoisku pod ratuszem można było kupić prace osób niepełnosprawnych, które powstały w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej.

W czasie kiermaszu mieszkańcom rozdawano, przywiezione z Szynwadłu, sianko na wigilijny stół. Fundacja Kromka Chleba częstowała zupą wigilijną, rozdawane było Światełko Betlejemskie, a kolędy śpiewały i grały grupy: "Droby", "Śmignianie" i "Pleśnioki". Zagrał też zespół "Trebunie Tutki".

Urzędowi Miasta Tarnowa, Tarnowskiemu Centrum Informacji oraz sponsorowi - PGNiG dziękujemy za zaproszenie nas na kiermasz!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 17 grudnia 2008 r. ::

KIERMASZE, KIERMASZE...

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej i Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie można było kupić prace podopiecznych Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO.

Przed świętami nabywców znalazły drewniane choinki, sizalowe bałwanki, barwne stroiki, papierowe anioły oraz kartki. Wszystkie prace wykonano ręcznie. Dochód uzyskany z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną. Podopieczni Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO pojadą na wycieczkę do Krakowa, śladami patrona Warsztatu Terapii Zajęciowej - Jana Pawła II.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 grudnia 2008 r. ::

NA SKRZYDŁACH...

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO, w osobie prezesa Zarządu Krzysztofa Drwala i wiceprezesa Zarządu Tomasza E. Wardzały, który jednocześnie kieruje Warsztatem Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, było gościem 61. spotkania "Na skrzydłach po drabinie". Do kolędowania w tarnowskim teatrze zaprosiło Stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia.

W atmosferę świąteczną wprowadzały wiersze i kolędy. Zaproszeni goście opowiadali o szczęściu i radości, jaka jest związana z pomaganiem drugiemu człowiekowi. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, którzy specjalnie na ten wieczór przygotowali sto wspaniałych aniołów z masy solnej. Były życzenia, wiersze, ciepłe słowa, anielski dotyk. Święta blisko.

TUTAJ zamieszczamy zdjęcia z tego spotkania.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 12 grudnia 2008 r. ::

CHOINKA

Boże Narodzenie 2008 coraz bliżej. Przypomina o tym choinka, udekorowana przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Drzewko stanęło w głównej sali w Warsztatu przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Ubieranie choinki to jedna z najprzyjemniejszych chwil w roku. Uczestnicy chętnie wspominali najmilsze święta spędzane w przeszłości, pełne ciepła, radości, bliskości ukochanych osób. Wierzą, że wiele jeszcze przed nimi.

Nie tylko choinka przypomina, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wszystkie pracownie i korytarze są udekorowane niepowtarzalnymi ozdobami, przygotowanymi przez uczestników Warsztatu.

TUTAJ można obejrzeć zdjęcia dekorowania choinki.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 11 grudnia 2008 r. ::

ANIOŁY NA SKRZYDLATE SPOTKANIE

Sto magicznych aniołów przygotowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II
w Tarnowie. Zostaną one rozdane tym, którzy wezmą udział w świątecznym spotkaniu zorganizowanym
przez Stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia. Odbędzie się ono 15 grudnia o godz.17.00
w tarnowskim teatrze im Ludwika Solskiego.

Będzie to 61. spotkanie z cyklu "Na skrzydłach po drabinie". Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie poezji, muzyki i życzeń. Świąteczną oprawę zapewnią dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Dajmy Dzieciom Miłość oraz aktorzy tarnowskiej sceny. Rozdawane anioły powstały w pracowniach Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Mogą być wspaniałą ozdobą na choinkę, a przez cały Nowy Rok - dobrym duchem dla każdego z nas.

Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 9 grudnia 2008 r. ::

O NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PWSZ

O problemach osób niepełnosprawnych była mowa w czasie konferencji szkoleniowo-naukowej na temat "Współczesnych problemów zdrowotnych". Spotkanie odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej
w Tarnowie. Organizatorem konferencji byli studenci z Rady Uczelnianej Samorządu Studentów PWSZ,
a parterem m.in. nasze Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO.

Problemy osób niepełnosprawnych i sposoby ich rozwiązywania przedstawił wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO, a jednocześnie kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie - Tomasz E. Wardzała. O leczeniu złamań i bólu mówili: prof. Jerzy Jaśkiewicz i dr Stanisław Kruk. Przygotowano także wykład o HIV i AIDS w związku z obchodzonym 1 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS. Gościem konferencji była Katarzyna Duraj ze Stowarzyszenia "Kropla", a zebrani obejrzeli film o siatkarce Agacie Mróz, która nie pokonała białaczki.

W konferencji udział wzięło blisko 200 studentów studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych tarnowskiej PWSZ. Byli to głównie studenci z Instytutu Ochrony Zdrowia. W przerwach można było kupić prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 7 grudnia 2008 r. ::

ŚW. MIKOŁAJ W TEATRZE

Blisko 70 podopiecznych naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO zostało obdarowanych prezentami od św. Mikołaja. Spotkanie odbyło się w tarnowskim teatrze im. Ludwika Solskiego i było połączone z elementami rehabilitacji społecznej.

Niepełnosprawni z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II po raz pierwszy w życiu wystąpili na deskach profesjonalnego teatru. Młodzież pokazała przedstawienie "W leśnej krainie", które jednocześnie było instruktażem higienicznego życia. Reżyserią i przygotowaniem uczestników zajęły się Paulina Michałek i Karolina Gębala, odbywające praktyki w Warsztacie. Występ na profesjonalnej scenie z udziałem publiczności ma wyjątkowy wymiar terapeutyczny.

Prezenty dla dzieci i młodzieży z Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II udało się przygotować dzięki sklepom i sponsorom. Św. Mikołajowi pomogła dyrekcja Carrefour Tarnów, prezes Tarnowskiej Spółdzielni Spożywców, kierownictwo hurtowni MAGNAT i firmy KOR-POL, redakcja portalu inTARnet, a także eurodeputowany Leopold Rutowicz. Paczki wręczał św. Mikołaj, a każdy mógł z nim porozmawiać i wykonać pamiątkowe zdjęcie. Wcześniej, z przedstawieniem pt. "Mikołaj" wystąpił tarnowski teatr "Tuptusie".

TUTAJ zamieściliśmy zdjęcia ze spotkania ze św. Mikołajem w tarnowskim teatrze.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 5 grudnia 2008 r. ::

KIERMASZ W SEJMIE


Pierwsze dni grudnia uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II spędzili w polskim Parlamencie. W Domu Poselskim nasze Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO zorganizowało kiermasz prac, jakie powstały w Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Na naszym stoisku znalazły się drewniane choinki, sizalowe bałwanki, stroiki, a także kartki świąteczne. Wszystkie prace zostały ręcznie wykonane i chętnie znajdowały nabywców. Miło nam było gościć na stoisku zwłaszcza parlamentarzystów ziemi tarnowskiej. Odwiedzali nas również dziennikarze pracujący w Sejmie. Nagrali z nami wywiady, które emitowano m.in. w Polskim Radiu.

Kiermasz w Parlamencie był okazją do zwiedzenia gmachu Sejmu i poznania specyfiki pracy posłów. Uczestnicy Warsztatu zwiedzili także najważniejsze zabytki Warszawy.

Serdecznie dziękujemy władzom i pracownikom Kancelarii Sejmu oraz Domu Poselskiego za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu kiermaszu.

Zdjęcia z pobytu w Parlamencie zamieściliśmy TUTAJ.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 3 grudnia 2008 r. ::

GALA INTEGRACJI

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II reprezentowali Tarnów na Wielkiej Gali Integracji zorganizowanej w Warszawie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Gala odbyła się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W Polsce żyje ponad 5,5 mln niepełnosprawnych.

Wielka Gala Integracji miała szczególny charakter, ponieważ odbyła się dzień po przekazaniu premierowi Donaldowi Tuskowi przygotowanego przez środowisko osób z niepełnosprawnością projektu ustawy antydyskryminacyjnej. Temat ten zdominował wielkie święto osób z niepełnosprawnością.

W czasie Gali wyróżniono osoby i instytucje, które swoimi działaniami przyczyniają się do zmiany przestrzeni otaczającej osoby z niepełnosprawnością na bardziej  przyjazną. Promowano także twórczość niepełnosprawnych artystów. Przed publicznością wystąpił zespół Zakopower, Sienna Gospel Choir, Izabela Fabisiak,  Leszek Kopeć oraz Arek Tarnawa.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Obchody tego dnia mają zwrócić uwagę na potrzebę ciągłych starań o coraz pełniejszą integrację osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Taki jest też cel Stowarzyszenia "Ich Lepsze Jutro" w Tarnowie, które prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i Aktywną Świetlicę Terapeutyczną.

Według Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce żyje ok. 5,5 mln osób niepełnosprawnych, co stanowi ponad 14% ogółu ludności kraju. Oznacza to, że co siódmy mieszkaniec Polski jest osobą niepełnosprawną. 12,6% osób niepełnosprawnych znajduje zatrudnienie. 9,2% organizacji deklaruje, że udziela pomocy osobom niepełnosprawnym i chorym.

TUTAJ zamieściliśmy zdjęcia z Gali Integracji. Więcej fotografii na stronie www.niepelnosprawni.pl.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 1 grudnia 2008 r. ::

IDĄ ŚWIĘTA!

Przepiękne kartki, bałwany, stroiki, choinki i choineczki - wszystko to przypomina, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia 2008. Wspaniałe prace przygotowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej działalności. Dochód ze sprzedaży ręcznie wykonanych ozdób jest przeznaczany na rehabilitację społeczną uczestników. Za zarobione pieniądze niepełnosprawni mogą iść do kina, na pizzę lub pojechać na wycieczkę.

Tegoroczne kartki bożonarodzeniowe można obejrzeć TUTAJ. Prace można kupić od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00 w Warsztacie przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

TUTAJ zamieściliśmy zdjęcia z przygotowań do świątecznego kiermaszu.