Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 28 listopada 2008 r. ::

ANDRZEJKI

Andrzejkowe wróżby przetrwały do dziś i cieszą się niesłabnącą popularnością. Można się było o tym przekonać pod koniec listopada w Warsztacie Terapii Zajęciowej prowadzonym przez nasze Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO.

W czasie zabawy andrzejkowej odbyły się wróżby na przyszłość. Nie obyło się bez lania wosku na zimną wodę przez klucz. Inną znaną wróżbą andrzejkową było ustawianie butów gęsiego jeden za drugim. Nie zabrakło wspaniałych tańców i słodkiego poczęstunku.

TUTAJ można zobaczyć zdjęcia z zabawy andrzejkowej 2008.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23 listopada 2008 r. ::

KOLARSKIE POZDROWIENIA

Czesław Lang, polski kolarz torowy i szosowy, działacz sportowy oraz organizator Tour de Pologne i Škoda Auto Grand Prix MTB, serdecznie pozdrawia wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Wspaniała dedykacja ozdobiła nasze ściany przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Czesław Lang był medalistą drużynowych mistrzostw świata kolarstwa szosowego, wicemistrzem olimpijskim z Moskwy, wielokrotnym mistrzem Polski i zwycięzcą Tour de Pologne w 1980 r. Był pierwszym zawodowcem w polskim kolarstwie. Został także pierwszym prywatnym animatorem kolarstwa polskiego. Z podupadającego Wyścigu Dookoła Polski, który długo był w cieniu Wyścigu Pokoju, uczynił imprezę rangi światowej, która po latach doświadczeń i sukcesów awansowała do rangi wyścigu o znaczeniu prestiżowym.

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli, ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk, Tatiany Sosny-Sarno, abp. Kazimierza Nycza, Ewy Bem, Grażyny Strachoty, Krystyny Sienkiewicz, Małgorzaty Zajączkowskiej, Majki Jeżowskiej, Piotra Rubika, Andrzeja Grabowskiego, Maryli Rodowicz, "Arki Noego", ks. Andrzeja Mulki, Ireny Santor, Michała Bajora, Katarzyny Żak, Tomasza Bednarka, Pawła Deląga, Eleni, Haliny Frąckowiak i Doroty Stalińskiej.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 listopada 2008 r. ::

KRAWAT

Jak zawiązać krawat? Tego uczy się młodzież w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. To, co dla niektórych mężczyzn i kobiet jest trudnością, naszym podopiecznym nie stwarza już problemów.

Jak sama nazwa mówi odpowiednie wiązanie krawata to węzłowa sprawa. Dlatego na zajęciach w Warsztacie uczestnicy poznali kilka rodzajów węzłów i różne sposoby zdobienia szyi takim właśnie dodatkiem. Niezwykłe jest to, że uczestnicy doskonale poradzili sobie z niemałą ilością instrukcji.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 19 listopada 2008 r. ::

JESIENNE "PRZYJAZNE WIEŚCI"

Ukazał się trzeci numer kwartalnika Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie "Przyjazne wieści". Pismo jest adresowane do wszystkich przyjaciół Warsztatu i naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO.

W jesiennym numerze piszemy o wizycie przedstawicieli Warsztatu w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu. Wycieczka była możliwa dzięki zaprzyjaźnionemu ze Stowarzyszeniem europosłem Leopoldem Rutowiczem. Wspominamy także tegoroczne wakacje oraz prezentujemy kolejną warsztatową pracownię. Tym razem opisujemy Pracownię Drewna i Metalu.

Oprócz stałych rubryk, cennych porad i ciekawostek, znalazło się także kalendarium pontyfikatu patrona - Jana Pawła II.

TUTAJ można przeczytać elektroniczną wersję "Przyjaznych wieści". Zachęcamy do lektury!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 listopada 2008 r. ::

SŁONECZNY UŚMIECH OD DOROTY STALIŃSKIEJ

Znana aktorka i działaczka społeczne Dorota Stalińska pozdrawia podopiecznych Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Dedykacja od gwiazdy filmowej i teatralnej ozdobiła nasze ściany w budynku przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Dorota Stalińska w 1976 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Grała w "Teatrze na Woli". Jest laureatką prestiżowych nagród. W filmie debiutowała w 1976 r. w obrazie "Człowiek z marmuru", a  w 1980 zagrała główną rolę w filmie "Bez miłości". Była żoną nieżyjącego już aktora Krzysztofa Kołbasiuka.

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli, ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk, Tatiany Sosny-Sarno, abp. Kazimierza Nycza, Ewy Bem, Grażyny Strachoty, Krystyny Sienkiewicz, Małgorzaty Zajączkowskiej, Majki Jeżowskiej, Piotra Rubika, Andrzeja Grabowskiego, Maryli Rodowicz, "Arki Noego", ks. Andrzeja Mulki, Ireny Santor, Michała Bajora, Katarzyny Żak, Tomasza Bednarka, Pawła Deląga, Eleni i Haliny Frąckowiak.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 13 listopada 2008 r. ::

NASZE KARTKI

Coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia. W Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie pełną parą idą przygotowania do świątecznego kiermaszu. Powstają u nas piękne kartki świąteczne, które będzie można kupić, a następnie podarować bliskim i znajomym. Każda kartka jest niepowtarzalna, ręcznie wykonana, z oddaniem osoby niepełnosprawnej. Bożonarodzeniowe życzenia będą wyjątkowo wyglądały w naszych małych arcydziełach.

Aby kupić kartki świąteczne wykonane przez niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, wystarczy odwiedzić nas przy ul. Hodowlanej 6 od poniedziałku do piątku w godz. od. 7.00 do 15.00. Można do nas także zadzwonić pod numer 014 627 35 03.

Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 listopada 2008 r. ::

W BRUKSELI

Po Strasbourgu przyszedł czas na Brukselę. Do odwiedzenia tego miasta zaprosił nas eurodeputowany Leopold Józef Rutowicz, zaprzyjaźniony z naszym Stowarzyszeniem ICH LEPSZE JUTRO. Tym samym kolejna grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przemierzała Europę.

Z grupką podopiecznych pojechała psycholożka Barbara Chorąży. Plan wycieczki obejmował zwiedzanie unijnych urzędów w Brukseli, zwiedzanie miasta, a także odwiedzenie Kolonii w Niemczech.
Tak jak w przeszłości, również i teraz koszty całej wycieczki wziął na siebie poseł Leopold Rutowicz. Zapewnił przejazd, pobyt w hotelu i wyżywienie. Poseł Rutowicz współpracuje ze Stowarzyszeniem ICH LEPSZE JUTRO już od ponad dwóch lat. Jego przedstawiciela gościliśmy na otwarciu Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w 2006 r. Natomiast w 2007 r. europoseł osobiście odwiedził nas w Tarnowie i przekazał sprzęt multimedialny, który z powodzeniem wykorzystujemy w rehabilitacji dzieci i młodzieży.

Fotorelacja z wycieczki do Brukseli i Kolonii w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 4 listopada 2008 r. ::

IMIENINY PAPIEŻA

4 listopada Kościół wspominał św. Karola Boromeusza, patrona Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II, z którym nasz Warsztat Terapii Zajęciowej jest szczególnie związany.

Św. Karol Boromeusz żył w XVI w. Był włoskim kardynałem, arcybiskupem Mediolanu. Fundował sierocińce, przytułki dla bezdomnych, dla dziewcząt i kobiet. W czasie kilkakrotnie wybuchającej w Mediolanie epidemii nakazywał otwierać spichlerze i rozdawać żywność ubogim. Osobiście spowiadał chorych i udzielał im sakramentów. Karol Boromeusz czynił dzieła miłosierdzia, umartwiał się postami oraz długo modlił się nocami. Zmarł na febrę. Jego imię otrzymał na chrzcie Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II.

Z okazji imienin Papieża uczestnicy Warsztatu otrzymali kartki z wizerunkiem Jana Pawła II. Unikatowe zdjęcia ufundowało Radio Watykańskie. Dziękujemy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 2 listopada 2008 r. ::

PAMIĘTAMY

2 listopada w sposób szczególny pamiętaliśmy o tych, których już z nami nie ma. Znicze zapłonęły na grobie Stanisławy Krawczyk w Sufczynie, która odeszła od nas ponad rok temu. Wciąż mamy w pamięci jej uśmiechniętą twarz, gdy codziennie przychodziła do Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.