Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 24 grudnia 2015 r. ::

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23-24 listopada 2015 r. ::

GRAND PRIX FESTIWALU "ŚPIEWAJ Z NAMI"

Przerwa wakacyjna

W dniach 23 i 24 listopada 2015 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wzięli udział w XX Jubileuszowym Festiwalu "Śpiewaj z nami". Organizatorami imprezy byli Stowarzyszenie "Bądźmy Razem" na Rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie.

Jak co roku do Tarnowa przybyła liczna grupa artystów niepełnosprawnych z różnych regionów Polski prezentujących swój dorobek artystyczny. Występy uczestników odbyły się tradycyjnie w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie.

Uczestnicy Warsztatu zaprezentowali się w trzech kategoriach: soliści, zespół wokalny i zespół taneczny. Do występu uczestnicy zostali przygotowani przez terapeutkę panią Karolinę Setlak.

Kamil Cedrowski zaśpiewał piosenkę pt: "Stacja Warszawa" z repertuaru grupy Lady Punk. Zespół wokalny zaprezentował utwór "Zawsze z Tobą chciałbym być" zespołu Ich Troje natomiast w kategorii tanecznej grupa "Rytm" przedstawiła "Historię zapisaną w piosenkach".

Nasi podopieczni uczestniczyli także w galowym występie "Z uśmiechem lepiej". Próby do tej prezentacji odbywały się przez ponad miesiąc pod okiem pani Haliny Bartnik w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Tarnowie.

Reprezentanci naszego Warsztatu w każdej z kategorii zdobyli puchar Grand Prix. Ponadto za występ otrzymali medale, upominki oraz nagrodę rzeczową dla placówki.

Serdecznie dziękujemy za docenienie naszej pracy i gratulujemy artystom.

Występ taneczny naszych uczestników możecie obejrzeć klikając w poniższy link:
https://www.youtube.com/watch?v=8L9tkaWzKGQ&feature=share

Dziękujemy pani Lidii Jadźwińskiej za nagranie naszej festiwalowej prezentacji.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 29 października 2015 ::

SREBRNY TORUŃ!

Przerwa wakacyjna

29 października trzech reprezentantów naszego Warsztatu wzięło udział w  XV Toruńskich Zawodach we Wspinaczce Sportowej Osób Niepełnosprawnych. Był to pierwszy raz kiedy nasi podopieczni mieli okazję wystartować podczas tej corocznej imprezy.

Ciężka praca naszych wspinaczy na treningach oraz trud związany z daleką drogą na zawody został sowicie nagrodzony w postaci znakomitych osiągnięć. Nasza drużyna w składzie Kamil Cedrowski, Ernest Zbylut oraz Sławomir Kantor swoje pierwsze uczestnictwo w tej imprezie zakończyła na drugim miejscu, zdobywając srebro i tworząc spore zamieszanie wśród nie znających jej możliwości przeciwników. 

Warto również dodać o indywidualnym osiągnięciu jednego z naszych podopiecznych, Kamil Cedrowski jako jedyny ze startujących zawodników złamał barierę 11 sekund osiągając najlepszy czas zawodów.

Pragniemy serdecznie podziękować organizatorom Fundacji Arkadia za zaproszenie oraz gościnę w pięknym mieście Toruniu, a zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia z Zawodów znajdą Państwo GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 października 2015 r. ::

POZDROWIENIA OD JOLANTY KWAŚNIEWSKIEJ

Przerwa wakacyjna

Do naszej Galerii Gwiazd dołączyła kolejna - Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska.

Pani Prezydentowa przekazała dla uczestników Warsztatu pozdrowienia i najlepsze życzenia oraz autograf.

Sobotnie spotkanie z panią Jolantą Kwaśniewską było też okazją do osobistego podziękowania za pomoc jaką Fundacja Porozumienie Bez Barier udzieliła przy wyposażeniu naszego Warsztatu przed dziewięcioma laty.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 października 2015 r. ::

V OGÓLNOPOLSKI MITYNG PŁYWACKI OSÓB Z NIEPEŁNA SPRAWNOŚCIĄ

Przerwa wakacyjna

Już po raz piąty Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II miały zaszczyt zaprosić na Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością. Współorganizatorem Mityngu była Państwowa Wyższa Szkołą Zawodowa w Tarnowie. Tegoroczne zmagania pływaków były rekordowe zarówno pod względem ilości zawodników oraz biorących udział placówek.

Swą obecnością zaszczyciło nas aż 105 pływaków z 23 ośrodków. Warto dodać, że zasięg imprezy poszerzył się do 4 województw; w zawodach wzięły udział drużyny z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz śląskiego.

Rywalizacja odbywała się w 3 kategoriach:

  • 25 metrów stylem dowolnym,
  • 50 metrów stylem dowolnym oraz 25 metrów stylem grzbietowym.

Jak co roku nie zabrakło również atrakcji dla osób nie umiejących pływać, które także chciały zasmakować sportowej rywalizacji. Specjalnie dla nich zorganizowano sztafetę 3x14 metrów na płytkim basenie.

Nasi zawodnicy w składzie Tomasz Krzysiak, Adrian Buchacz oraz Kamil Cedrowski po raz kolejny udowodnili swoją wysoką formę, czego odzwierciedleniem są medalowe miejsca każdego z nich.

Oto ich końcowe osiągnięcia:

  • Tomasz Krzysiak - 3 miejsce i brąz w stylu dowolnym na 25 metrów w swojej kategorii,
  • Adrian Buchacz - 3 miejsce i brąz w stylu dowolnym na 25 metrów w swojej kategorii,
  • Kamil Cedrowski - 3 miejsce i brąz w stylu dowolnym na 25 metrów w swojej kategorii oraz 2 miejsce i srebro w stylu grzbietowym na 25 metrów.

Wszyscy zawodnicy mogli cieszyć się z otrzymanych nagród rzeczowych i dyplomów, a najlepsi w swoich konkurencjach z medali i dodatkowo i pucharów. Organizatorzy przygotowali także bufet kawowy oraz ciepły posiłek dla wszystkich zawodników i opiekunów.

Przygotowanie tak dużej imprezy bez konieczności ponoszenia opłat przez zawodników było możliwe dzięki sponsorom i darczyńcom:

Dziękujemy za pomoc.

Dziękujemy serdecznie wszystkim placówkom za ogromne zainteresowanie naszymi zawodami oraz gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą rywalizacje oraz miło spędzony czas.

Przepraszamy tych, którym musieliśmy odmówić przyjęcia zgłoszenia ze względu na ograniczoną ilość zawodników.

Do zobaczenia i GRATULACJE.

Aby zobaczyć zdjęcia z Mityngu wystarczy kliknąć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 13 października 2015 r. ::

PODZIĘKOWANIE ZA JEDEN PROCENT PODATKU

Przerwa wakacyjna

Bardzo dziękujemy za jeden procent podatku, który zdecydowali się Państwo przekazać na naszą rzecz.

Z rozliczeń podatkowych za 2014 rok dokonywanych w roku bieżącym otrzymaliśmy 77 wpłat na łączną kwotę 10 603,80 zł. O przeznaczeniu tych środków, a także środków z lat ubiegłych, zdecyduje trzyosobowa komisja, w skład której wchodzą terapeuci zatrudnieniu w Fundacji.

Jeden procent Państwa podatku to dla nas wyraz ogromnego zaufania, wiary w to co robimy, motywacji. Także potwierdzenia słuszności kierunków działań i świadomość tego, że oprócz nas jeszcze inne osoby widzą głęboki sens naszej pracy.

Jeden procent w powszechnym odbiorze to tak niewiele, nie zawracamy sobie nim głowy, nie bierzemy pod uwagę, pomijamy. Jednak dla nas jeden procent ma zupełnie inne znaczenie. To pełnia. Pełnia rozwoju naszych podopiecznych. 

Mamy też świadomość, że nasza praca zostanie przez Państwa zweryfikowana. Zapewniam - nie zawiodą się Państwo. Pracownicy Fundacji REPI dokładają wszelkich starań, aby rozwój naszych podopiecznych był ukierunkowany.

Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które nam zaufały. Imiennie możemy podziękować tym z Państwa, którzy poprosili o ujawnienie ich danych osobowych - prześlemy im ręcznie wykonane kartki przez uczestników Warsztatu. Jest też grupa osób, która nie ujawniła swoich danych osobowych im również bardzo gorąco dziękujemy. 

Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 października 2015 r. ::

9. URODZINY WARSZTATU

Przerwa wakacyjna

Dziś obchodzimy 9-tą rocznicę rozpoczęcia działalności naszego Warsztatu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania, wspierali i wspierają nas oraz tym, którzy powierzyli nam swoje dzieci. Dziękujemy terapeutom za ich pracę.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 05 października 2015 r. ::

WERNISAŻ WYSTAWY "PRZEMINĘŁO Z WIATREM"

Przerwa wakacyjna

W poniedziałek, 5 października miało miejsce otwarcie wystawy "Przeminęło z wiatrem" w Galerii Aniołowo. Wystawa powstała przy współpracy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundacje REPI , Pałacu Młodzieży i Galerii Aniołowo.

Wystawa w dużej mierze przedstawia motywy kwiatowe, dziecięce aczkolwiek część prac utrzymana jest w klimacie retro, vintage. Prezentowane  prace malarskie, formy użytkowe, biżuteria oraz ozdoby dekoracyjne wykonane są różnymi technikami pracy i stylami zdobniczymi przez co staja się unikatowe i zyskują ciekawy efekt.

Zapraszamy do odwiedzania wystawy oraz dokonywania zakupów w każdy roboczy dzień października w godz. od 9:00 do 16:00 w Galerii Aniołowo przy ul. Żydowskiej 2 w Tarnowie.

Zdjęcia z Wernisażu mogą Państwo obejrzeć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)