Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 24 grudnia 2014 r. ::

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 grudnia 2012 r. ::

ŚWIĄTECZNE STRZYŻENIE


Co raz bliżej Święta. Jesteśmy tak zapracowani, że pozapominaliśmy o tym, że oprócz dobrego jedzenia, porządków, prezentów ważny jest też dobry wygląd. Na szczęście z pomocą przyjechało Szkolne Pogotowie Fryzjerskie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych z Tarnowa-Mościc pod opieką pani profesor Elżbiet Piechy.

Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z fachowej porady stylistek fryzur, przedstawić swoją propozycję nowego uczesania włosów, posłuchać jk zadbać o włosy i skórę głowy. Z nieskrywanym zachwytem przyglądaliśmy się jak zwinne ręce pań degażują bez degażówek, cieniują, skręcają i strzygą na trzy milimetry.

Jesteśmy wdzięczni, że znów mogliśmy skorzystać z Pań życzliwości. Na następny raz umówiliśmy się w szkolnych warsztatach. Odważymy się zmienić kolor włosów koloru włosów i sprawdzimy bardziej odważne fryzury.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 14 grudnia 2012 r. ::

"GDY CHOINKA JEST (.)"

Pierwsze symbole Świąt Bożego Narodzenia już pojawiły się w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Przy dźwiękach kolęd oraz pastorałek uczestnicy wraz z terapeutami ubrali świąteczne drzewko. W kolorach złota i czerwieni, święcąca pięknymi lampkami zajęła centralne miejsce w Holu. Przepiękne bombki wykonane różnymi technikami, drewniana szopka oraz ozdoby z masy solnej wykonane przez naszych podopiecznych również zostały zawieszone na choince.

A te dwie bombki, które się stłukły. Cóż to na pewno na szczęście ;-)

Choinka już na dobre wprowadziła nas w świąteczny nastrój, bo jak mówi tekst pewnej piosenki...

"Kiedy gościsz w naszych domach choinko zielona,
wszystko lepsze i piękniejsze  staje się dokoła.
Jest zaklęta w twoich igłach jakaś moc krzepiąca,
która grzeje nasze serca, jak promienie słońca".

Do Świąt już bardzo blisko. Do pełni szczęścia brakuje nam tylko śniegu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23 listopada 2012 r. ::

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO - PREZENT OD WARSZTATU

Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wzięli udział w obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. W ramach prezentu przygotowali spektakl "Promyk dobroci".

Podopieczni naszego Warsztatu dostąpili zaszczytu wystąpienia podczas tej uroczystości. Uczestnicy wraz z  terapeutami przygotowali sztukę na motywach "Dziewczynki z zapałkami".

Przedstawienie to pobudzało do refleksji dotyczącej okazywania bliźniemu bezinteresownej pomocy oraz ludzkiej dobroci. Uświadomiło także, że wokół nas są ludzie, którzy potrzebują naszego wsparcia, zainteresowania i zrozumienia.

Przedstawienie zostało przyjęte z entuzjazmem przez publiczność. Trzeba przyznać, że aktorzy byli mocno stremowani przed tak zacną publicznością.

Dziękujemy Dyrekcji MOPS-u za zaproszenie i możliwość zaprezentowania talentów naszych Uczestników. Życzymy sukcesów w pracy na rzecz klientów i zadowolenia z tej trudnej, prowadzonej przez Państwa misji.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z wydarzenia. Wystarczy kliknąć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 29 listopada 2012 r. ::

ANDRZEJKI Z UDZIAŁEM GOŚCI Z ZNSS TARNOSPIN

Andrzejkowe wróżby przetrwały do dziś i cieszą się niesłabnącą popularnością. Można się było o tym przekonać pod koniec listopada w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonym przez nasze Fundację REPI.

W tym roku cieszyliśmy się obecnością gości - uczniów i nauczycieli Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych przy ulicy Okrężnej 4a w Tarnowie, którzy przynieśli upieczone przez siebie przepyszne ciasteczka.

Gości przywitaliśmy sztuką "Dotyk dobroci". Spektakl został przyjęty brawami.

W czasie zabawy andrzejkowej odbyły się wróżby. Nie obyło się bez lania wosku na zimną wodę przez klucz. Inną znaną wróżbą andrzejkową było ustawianie butów gęsiego jeden za drugim. Nie zabrakło wspaniałych tańców i słodkiego poczęstunku.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 listopada 2012 r. ::

KONKURS - DO WYGRANIA 3000 zł

"Zaświeć przykładem i użyj swojej super-empatii!!!" to temat konkursu na komiks lub opowiadanie, który ogłasza Fundacja REPI. Jest skierowany do miłośników komiksu, sztuk plastycznych, literatury oraz wszystkich, którym umiejętność zrozumienia innych ludzi i zwierząt oraz zdolność współodczuwania z nimi ich uczuć i emocji nie jest obca i obojętna.

Celem Konkursu jest popularyzacja w społeczeństwie przekazywania równowartości 1% kwoty podatku dochodowego od osób fizycznych z rocznego rozliczenia podatkowego na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Warunkiem dopuszczenia pracy do oceny przez Jury jest uwzględnienie w komiksie, scenariuszu czy opowiadaniu bohatera - Superprocenta.

Czekamy na Państwa prace do 20 stycznia 2013 r.

Regulamin Konkursu można pobrać TUTAJ.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 listopada 2012 r. ::

UDANY MITYNG - SZEŚĆ MEDALI DLA NAS

Łzy szczęścia i smutku lały się z oczu uczestników, opiekunów i kibiców II Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. W czwartek, 15 listopada 2012 r. Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zorganizowały po raz drugi zawody pływackie. Sportowcy naszego Warsztatu zdobyli sześć medali - niestety żaden z nich nie był z najbardziej pożądanego kruszcu.

Celem Mityngu było propagowanie aktywnego stylu życia, w tym pływania jako doskonałej formy terapii i rekreacji oraz prezentacja umiejętności osób z niepełną sprawnością intelektualną wśród ogółu społeczeństwa.

Imprezę sportową rozpoczęto uroczyście i dostojnie. Wprowadzono i powieszono flagę Mityngu oraz wysłuchano hymn. Rywalizacja byłą zacięta i nader ekscytująca. Niektórzy przegrywali wyścigi o zaledwie sekundę, inni znacznie dystansowali konkurentów. Wszyscy walczyli zgodnie z duchem fair play.

W Mityngu udział wzięło 76-ciu zawodników z 14 ośrodków zajmujących się terapią i rehabilitacją osób z ograniczoną sprawnością. Rozegrano 15 biegów stylem grzbietowym i dowolnym na dystansach 25 i 50 metrów oraz sztafetę 3x25 m. Nie zabrakło konkurencji dla terapeutów, która wzbudziła ogromne emocje.

Za udział w Mityngu, w zależności od osiągniętych wyników, wręczane były: puchar, statuetka, medal, dyplom i upominek. Nagrody ufundowali Fundacja REPI oraz Pan Ryszard Ścigała Prezydent Miasta Tarnowa. Zwycięzców dekorowali Pan Ryszard Kacer Prezes Olimpiad Specjalnych Małopolska, Pani Anna Czarnik reprezentująca Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Pani Jolanta Jasińska z PWSZ.

Nie udałoby się tak sprawnie przeprowadzić Mityngu, bez pomocy i współpracy 18-tu studentek i studentów Zakładu Fizjoterapii Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz ich opiekunki Pani mgr Jolanty Jasińskiej. Dziękujemy za doskonałą wspólną zabawę i za pomoc w przywiezieniu sportowców. Dziękujemy także Panu doc. dr hab. Januszowi Orzechowi za życzliwość.

Nie obyło się bez niespodzianek. Trzy drużyny jadące koleją z Krakowa utknęły zaledwie 13 km od miejsca zawodów. Pech chciał, że zerwaniu uległa sieć trakcyjna. Jednak ta nieduża odległość spowodowała konieczność opóźnienia otwarcia Mityngu.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II z ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie zajmuje się terapią i rehabilitacją społeczną i zawodową osób z ograniczoną sprawnością intelektualną oraz sprzężoną. Wesprzeć jego działania można przekazując 1% podatku KRS 0000340823.

Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach z podaniem uzyskanego czasu przedstawiają się następująco:

Styl grzbietowy - 25 m - mężczyźni

 1. Dominik Lelek - 0:26:59 - SOSW nr 4 Kraków
 2. Grzegorz Lawrenz - 0:34:12 - WTZ SOSW Tarnów
 3. Szymon Szymendera - 0:37:78 - WTZ Emaus Kraków

Styl grzbietowy - 25 m - kobiety

 1. Katarzyna Szostek - 0:42:34 - WTZ Emaus Kraków
 2. Karolina Nowotarska - 0:47:50 - WTZ Emaus Kraków
 3. Karina Błaszczyk - 0:54:03 - ŚDS ul. Kolejowa Kraków

Styl grzbietowy - 50 m - kobiety

 1. Katarzyna Mikoś - 1:22:00 - DPS Sióstr Miłosierdzia Tarnów
 2. Jadwiga Halik - 1:22:56 - DPS Sióstr Miłosierdzia Tarnów
 3. Karolina Morys - 1:49:47 - DPS Sióstr Miłosierdzia Tarnów

Styl dowolny - 25 metrów - mężczyźni

 1. Patryk Tomczyk - 0:18:00 - SOSW nr 4 Kraków
 2. Kamil Cedrowski - 0:18:28 - WTZ JP2 Tarnów
 3. Mikołaj Kęskiewicz - 0:23:56 - WTZ Dobra Nadzieja Kraków

Styl dowolny - 25 m - mężczyźni

 1. Adrian Kaleta - 0:24:19 - WTZ MADA Nowy Sącz
 2. Dominik Walczak - 0:25:19 - WTZ Dobra Nadzieja Kraków
 3. Paweł Cholewa - 0:27:35 - WTZ PSOUU Tarnów

Styl dowolny - 25 m - mężczyźni

 1. Dariusz Plewa - 0:22:22 - WTZ Dobra Nadzieja Kraków
 2. Edward Lusztyn - 0:24:56 - WTZ JP2 Tarnów
 3. Kamil Linczowski - 0:24:88 - WTZ Dobra Nadzieja Kraków

Styl dowolny - 25 m - mężczyźni

 1. Michał Gacek - 0:32:94 - ŚDS W Krakowie
 2. Maciej Ciech - 0:33:02 - SOSW Tarnów
 3. Adrian Buchacz - 0:57:00 - WTZ JP2 Tarnów

Styl dowolny - 25 m - kobiety

 1. Magdalena Ciury - 0:28:75 - WTZ Emaus Kraków
 2. Karolina Gumowska - 0:32:19 - WTZ Dobra Nadzieja Kraków
 3. Magdalena Gardaś - 0:40:18 - WTZ PSOUU Tarnów

Styl dowolny - 25 m - kobiety

 1. Bernadeta Starzyk - 0:30:62 - DPS Sióstr Miłosierdzia Tarnów
 2. Marta Wiekiera - 0:43:97 - ŚDS Ognisko Kraków
 3. Monika Rasińska - 0:51:12 - WTZ JP2 Tarnów

Styl dowolny - 25 m - kobiety

 1. Stanisława Kozera - 0:36:47 - ŚDS Ognisko Kraków
 2. Anna Wygrzywalska - 0:44:34 - SOSW Tarnów
 3. Agnieszka Stelmach - 0:49:85 - WTZ Dębica

Styl dowolny - 50 m - mężczyźni

 1. Mikołaj Witkowski - 0:38:28 - ZSS nr 4 Kraków
 2. Andrzej Lelek - 0:46:25 - SOSW nr 4 Kraków
 3. Paweł Fedor - 1:26:50 - WTZ PSOUU Tarnów

Styl dowolny - 50 m - kobiety

 1. Joanna Kot - 0:37:88 - SOSW Tarnów
 2. Łarisa Myczkowska - 0:53:38 - ZSS nr 4 Kraków

Sztafeta - 3 x 12,5 m

 1. WTZ w Dębicy - 0:34:15
 2. WTZ JP2 Tarnów - 0:35:19
 3. WTZ PSOUU Tarnów - 0:37:94

Styl dowolny - 25 m - panie terapeutki

 1. Sylwia Jurkiewicz-Kosińska - 0:19:53 - ZSS nr 4 Kraków
 2. Jolanta Barańska - 0:27:69 - ŚDS Ognisko Kraków
 3. Marta Łąk - 0:59:15 - WTZ JP2 Tarnów

Styl dowolny - 25 m - panowie terapeuci

 1. Łukasz Józkowicz - 0:14:97 - ZSS nr 4 Kraków
 2. Andrzej Pacholarz - 0:18:03 - SOSW nr 4 Kraków
 3. Paweł Paduchowicz - 0:20:72 - WTZ Dębica

Serdecznie zapraszamy za rok!!!

Media o Mityngu:

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 08 listopada 2012 r. ::

KOPCIUSZEK W GLIWICACH

Już po raz drugi Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II uczestniczył w VI Gliwickim Spotkaniu Tęczowym organizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej "Tęcza".

Choć droga daleka, a wyjazd zaplanowany był na godzinę piątą rano, to nikogo to nie zniechęciło. Po wrażeniach z poprzedniego roku bez wahania przyjęliśmy zaproszenie i z radością wyruszyliśmy w podróż.

W festiwalu uczestniczyły placówki zajmujące się terapią osób z ograniczoną sprawnością. Podczas spotkania zaprezentowano wiele ciekawych i pasjonujących przedstawień, inscenizacji muzyczno-ruchowych, układów tanecznych itp. Wszystkie występy dostarczyły widowni sporo pozytywnych przeżyć.

Nasi uczestnicy wystąpili prezentując przedstawienie pt. "Kopciuszek - nieco inaczej", którego to przesłaniem jest stwierdzenie, że rodzina jest najważniejsza w życiu każdego człowieka.

Z Gliwic przywieźliśmy dyplomy, statuetkę oraz słodkie upominki. Spotkanie Tęczowe dostarczyło nam niesamowitych wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się tam po raz trzeci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, które znajdą Państwo GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 06 listopada 2012 r. ::

GOŚCIE WARSZTATU I FUNDACJI O KORCZAKU


Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i Fundacja REPI z przyjaciółmi i współpracownikami organizując konferencje naukowe uzupełniają niszę rynkową, której nie może wypełnić ciągle nie powstająca Akademia Tarnowska. W Roku Korczaka "Staremu Doktorowi" została poświęcona debata naukowa.

 

Instytucje te zorganizowały już piątą tego typu ucztę intelektualną dla mieszkańców Tarnowa i nie tylko. "Lekarz-pedagog-obywatel. Janusz Korczak: wczoraj i dziś" to temat Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, w której udział wzięło 14 profesorów, w tym trzech rektorów uczelni oraz 55 doktorów habilitowanych, doktorów, magistrów, licencjatów i zainteresowanych tematyką wychowania w duchu "Starego Doktora". Na Konferencję przybyli goście z Rzeszowa, Krakowa, Lublina, Tarnobrzegu, Warszawy, Brzeska, Dębicy, Bochni, Nowego Sącza i innych miast.

Wychowawcze idee i metody działań Janusza Korczaka są wciąż aktualne i niosą ogromną wartość, trzeba je tylko na nowo odczytywać i interpretować - to konkluzja Konferencji. W programie spotkania były nie tylko specjalistyczne wykłady poświęcone wychowaniu przez sztukę, potrzebie współpracy czy wprost - inspiracjom korczakowskimi propozycjami budowania odpowiedzialnych postaw dzieci i młodzieży, ale także interdyscyplinarna dyskusja, podczas której uczestnicy konferencji mieli możliwość podzielenia się własnymi refleksjami na temat wartości przesłania "Starego Doktora".

Przemiłym dodatkiem był koncert "Łączenie kultur" oraz sztuka "Kopciuszek - nieco inaczej" wystawiony przez "Teatr życie" uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

Organizację Konferencji korczakowskiej wsparli: Dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, MCDN Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie, Instytut Pedagogiki WZNoS Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, Starosta Tarnowski, Prezydent Miasta Tarnowa oraz Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Tematy poprzednich Konferencji to "Wychowanie w kształtowaniu etosu regionalnego", "Nauczyciel w społecznej animacji osób z niepełną sprawnością", "Edukacja - prawo - praca w życiu osób niepełnosprawnych", "Praca w przestrzeni życia osób niepełnosprawnych".

Galerię zdjęć z Konferencji znajdą Państwo GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Media o Konferencji:

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23 października 2012 r.::

Ostateczne pożegnanie lata

Prężnie działający Samorząd Uczestników zorganizował wspaniały dzień. Zaprosił uczestników, terapeutów i rodziców na ognisko.

Wybrano niecodzienne miejsce - Dwudniaki w miejscowości Wierzchosławice. Magiczne. Wielu z nas było tam po raz pierwszy. Las wystroił się w piękne kolory jesieni. Gościł nas swym niepowtarzalnym klimatem. Dzień w kolorze śliwkowym. Berberysu i głogu miał smak.

Przygotowano to wszystko co na ognisku jest niezbędne. Zabawy, tańce, duże drzewa i jedzenia. Uczestnicy, którzy biorą udział w Pieszych Pielgrzymkach Tarnowskich na Jasną Górę postanowili nauczyć wszystkich tańca belgijskiego. Nie było łatwo, ale efekt zadowolił wszystkich. 

Dzień po ognisku jesień pokazała swoją mniej przyjemną twarz.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 17 października 2012 r. ::

PROGRAM KONFERENCJI KORCZAKOWSKIEJ  

    

Organizatorzy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej serdecznie zapraszają do wzięcia w niej udziału wszystkich, którym wychowanie dzieci i młodzieży jest bliskie. W Roku Korczakowskim 5. Konferencja organizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II będzie nosiła tytuł "Lekarz-pedagog-obywatel. Janusz Korczak: wczoraj i dziś".

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

PROGRAM KONFERENCJI

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

9:30Otwarcie Konferencji
Rafał BALAWEJDER Dyrektor Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Ryszard ŚCIGAŁA Prezydent Miasta Tarnowa

10:00 Prof. dr hab. Bożena MUCHACKA
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Wychowawcze inspiracje Janusza Korczaka

10:30Prof. dr hab. Janusz KIRENKO
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Prof. dr hab. Marta UBERMAN
Uniwersytet Rzeszowski
Sztuka w kreowaniu życia dziecka niepełnosprawnego

11:15Dyskusja przy kawie

11:45 Prof. dr hab. Kinga ŁAPOT-DZIERWA
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Dziecko w świecie sztuki = dziecko w świecie wartości

12:15mgr Anna CZECH
Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie
Lekarz-człowiek - w dzisiejszych czasach postawa w najtrudniejszych sytuacjach

12:30Chór Mieszany EDUCATUS oraz Smyczkowa Orkiestra Kameralna Uniwersytetu Pedagogicznego
im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Koncert "Łączenie Kultur"
Prof. dr hab. Adam KORZENIOWSKI - dyrygent
Małgorzata TĘCZYŃSKA-KĘSKA - współpraca

13:45Dyskusja tematyczna - Wobec współczesnych ślepców
Moderator: prof. dr hab. Adam SOLAK
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
W dyskusji udział biorą:
prof. dr hab. Iwona CZAJA-CHUDYBA
mgr Stanisław GAŁA
prof. dr hab. Edmund JUŚKO
prof. dr hab. Janusz MIĄSO
mgr Dorota SKRZYNIARZ
dr Barbara WOLNY

14:45mgr Tomasz E. WARDZAŁA
Doktorant Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
Henryk Goldszmit - Potrzeba współpracy

15:00Aniołki Lolka - Teatr Życie Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie
"Kopciuszek - nieco inaczej"

15:30Podsumowanie

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

IMPREZA TOWARZYSZĄCA

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

Kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II

MIEJSCE
Aula ODN w Tarnowie
ul. Nowy Świat 30

ZGŁOSZENIA PROSIMY PRZYSŁAĆ DO DNIA 29 października 2012 r.
na adres e-mail: biuro@wtzjp2.pl
Każda osoba otrzyma e-maila zwrotnego z informacją o przyjęciu zgłoszenia lub jego odrzuceniu
ze względu na brak miejsc.

DANE TELEADRESOWE
tel. 14 627 35 03 .
www.repi.pl
www.wtzjp2.pl
biuro@wtzjp2.pl

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 października 2012 r. ::

POLICJA W WARSZTACIE

We środę nasz Warsztat odwiedził aspirant sztabowy Mariusz Oleksy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Wizyta miała charakter szkoleniowy.

Policjant poinformował nas o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze pieszych, rowerzystów i kierujących autami. Mówił o niebezpiecznych skutkach wypadków i kolizji drogowych zwłaszcza tych, które dzieją się przy niewielkich (zdaniem uczestników tych zdarzeń) prędkościach. Pan policjant zachęcał do noszenia odblasków przez wszystkich pieszych uczestniczących w  ruchu drogowym. Mówił o obowiązku noszenia ich przez dzieci do 12. roku życia. Choć obowiązek ten nie dotyczy wszystkich pieszych, wskazane jest, aby dla własnego bezpieczeństwa każdy, kto porusza się drogą po zmierzchu używał ich w sposób zapewniający im bezpieczeństwo.

Policjant rozdał uczestnikom odblaski i zademonstrował jak można je nosić przy codziennym ubraniu tak, aby w każdej chwili były gotowe do użycia i chroniły nasze zdrowie i życie.

Po prelekcji Pan Mariusz odpowiadał na wiele pytań, które zadawali mu uczestnicy. Pytania bardzo często dotyczyły zachowania się w różnych sytuacjach drogowych w obrębie miasta oraz przepisów prawnych dotyczących użytkowania pojazdów mechanicznych.

Jesteśmy pewni, że dzięki wizycie pana Policjanta będziemy bardziej świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 października 2012 r. ::

SREBRNY KAMIL

Grubo ponad studwudziestu uczestników wzięło udział w XI Ogólnopolskim Mityngu Pływackim Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzeczka w Chrzanowie. Uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zdobył II miejsce.

Kamil poprawił swoją pozycję o jedno miejsce przy wzroście konkurencji w czasie tych zawodów. W Mityngu wzięły udział osoby z niepełną sprawnością z całej Polski.

Nagrodą specjalną był Puchar Prezydenta RP za sztafetę. Wierzymy, że za rok przywieziemy ją do Tarnowa.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 11 października 2012 r. ::

URODZINY NA JASNEJ GÓRZE

Drugi dzień obchodów 6. urodzin Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie odbył się na Jasnej Górze. Wyjazd był połączony z XII Pielgrzymką Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Niemal w środku nocy, o piątej rano wyjechaliśmy spod Warsztatu w kierunku Jasnej Góry. O dziwo uczestnikom nie chciało się spać. W drodze odmówiliśmy litanię do bł. Jana Pawła II oraz modlitwę różańcową. Paciorki przesuwaliśmy na dwóch różańcach, które otrzymaliśmy od naszego patrona
Jana Pawła II.

Uczestniczyliśmy we Mszy św. odprawionej przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Złożyliśmy jej nasze wyrazy wdzięczności za opiekę podczas sześciu lat istnienia oraz poprosiliśmy o błogosławieństwo na następne lata działalności. Modliliśmy się za uczestników, rodziców i pracowników Warsztatu.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielicki, w którym oglądnęliśmy wystawę Sosnowieckie Sacrum - Judaizm. Nasz Patron był orędownikiem wzajemnego poznawania się
i szukania tego co łączy, był zwolennikiem ekumenizmu. Dlatego idąc za jego przykładem poznawaliśmy kulturę i religię naszych starszych braci w wierze.

Koszty udziału w pielgrzymce w sfinansowano z przychodów uzyskanych ze sprzedaży prac uczestników.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) mogą zobaczyć Państwo zdjęcia z tego wydarzenia.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 października 2012 r. ::

STO LAT PO RAZ SZÓSTY

10 października 2006 r. o godz. 7:30 po raz pierwszy uczestnicy przekroczyli próg Warsztatu. Dziś większość z nich nie wyobraża sobie bez niego życia.

Był tort, było odśpiewane 100-lat, były życzenia i podziękowania. Były chwile wzruszenia. Wiemy, że wszystko co złe w Warsztacie już się zdarzyło i odeszło w dal. Teraz przed nami będą tylko dobre chwile.

Na początku było 36-ciu uczestników, liczba osób zwiększana była trzy razy. Obecnie na zajęcia uczęszcza 45 osób z niepełną sprawnością w sferze intelektu i sprzężoną. Pochodzą z terenu Gminy Miasta Tarnowa i powiatów ościennych. Przyjeżdżają pod opieką terapeutów środkami komunikacji publicznej, ponieważ Warsztat nasz stawia na pełną rehabilitację i jako jeden z 12% tego typu placówek w Polsce nie posiada swojego środka transportu.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za wsparcie słowem, uśmiechem, pomocą, darami finansowymi i rzeczowymi.

Dziękujemy uczestnikom za proste, ale dla nas najcenniejsze, wyrazy wdzięczności.

Dziękujemy Władzom Miasta Tarnowa w Osobach Pana Prezydenta Mieczysława Bienia, który starał się o utworzenie Warsztatu i Pana Prezydenta Ryszarda Ścigały, który o niego dba.

Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

Dziękujemy wszystkim, którzy z nami są, którzy dla nas są, którzy nas wspierają i nam pomagają.

Czujemy wsparcie naszego Patrona, Jana Pawła II. Dziękujemy.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 06 października 2012 r. ::

POKONYWANIE GRANIC MOTORYZACYJNYCH

6 października uczestnicy Warsztatu wzięli udział w I Małopolskim Mityngu Pływackim Osób Niepełnosprawnych.

Mityng nie miał na celu rywalizacji sportowej, ale przybliżenie osobom z niepełną sprawnością sportów motorowych. Organizatorzy zapewniają, że karting jest także formą terapii, tylko, że nieco inną, być może jeszcze nie odkrytą.

Jeden z uczestników naszego Warsztatu tak się zachwycił tym sportem, że postanowił zapisać się do sekcji. Trzymamy za niego kciuki.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i bardzo prosimy o kolejne zawody.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 05 października 2012 r. ::

UCZESTNICY JESZCZE BARDZIEJ BEZPIECZNI

Bardziej widoczni na drodze będą uczestnicy Warsztatu dzięki kompletom odblasków, które przekazał Urząd Miasta Tarnowa.

Otrzymaliśmy zestawy odblaskowe w postaci kamizelek, breloków i opasek dla podopiecznych Warsztatu, którzy do środków komunikacji publicznej muszą dojść nieoświetlonymi drogami. 15-tu uczestników placówki pochodzi z terenów wiejskich. Ich dojście do autobusów nie zawsze jest bardzo bezpieczne, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Od dziś uczestnicy są bardziej widoczni, a rodzice bardziej pewni, że ich dzieci są bezpieczne.

Bardzo dziękujemy Wydziałowi Marki Miasta za pomoc.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 03 października 2012 r. ::

WARSZTAT MA NOWE WYPOSAŻENIE

 

Warsztat wzbogacił się o nowe, profesjonalne wyposażenie, które pomoże jego podopiecznym skuteczniej się rehabilitować.

Zakupiono tablicę multimedialną, bieżnię, urządzenie do wzmacniania mięśni i spalania tkanki tłuszczowej Orbipower, kije do nornic walking, steppery, wibratory logopedyczne, walizkę logopedyczną oraz program do stymulacji narządów artykulacyjnych.

Zakupy były możliwe dzięki Telewizji Polskiej S. A., która sfinansowała zakupy. Bardzo dziękujemy!