Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 30 grudnia 2009 r. ::

ZABAWA SYLWESTROWA

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II powitali Nowy Rok. W Warsztacie zorganizowano zabawę sylwestrową.

Poczęstunek i program artystyczny przygotowali sami uczestnicy. Nie zabrakło tańców, konkursów, a na koniec - szampana. Oczywiście bezalkoholowego. Wszyscy składali sobie życzenia pomyślności, zdrowia i lepszego jutra. Oby się spełniły! Powitanie Nowego 2010 Roku zakończyło wspólne zdjęcie.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) zamieściliśmy zdjęcia z zabawy sylwestrowej.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 28 grudnia 2009 r. ::

W KINIE

O tym jak Renifer Niko uratował Święta Bożego Narodzenia przekonali się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Podopieczni wraz z terapeutami wybrali się na poświąteczny seans do kina "Marzenie".

Film opowiada o losach małego renifera Niko, którego samotnie wychowała mama, gdyż jego ojciec jest członkiem legendarnej Powietrz­nej Eskadry Świętego Mikołaja. Z animacji można się było dowiedzieć, że Niko nigdy nie spotkał taty, ale bardzo go podziwiał i chciał w przyszłości być taki jak on.

Uczestnicy przekonali się, że marzenia się spełniają. Renifer marzył o tym, aby dostać się do ekipy najbardziej odlotowych reniferów - reniferów Świętego Mikołaja. Kiedy stado głodnych wilków, któremu przewodził Czarny Wilk, napadło na renifery, Niko postanowił zwrócić się o pomoc do taty. Aby go odnaleźć i pokrzyżować niecne plany wrogów, mały renifer razem z przyjaciółmi - wiewiórką Juliusem i łasicą Wilmą - wyruszył w długą i niebezpieczną podróż. Stawka była wy­soka - wilki zagrażały nie tylko rodzinie Niko, ale całemu światu - gdyż chciały zniszczyć Święta Bożego Narodzenia. Po raz kolejny zło okazało się słabsze od dobra.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 28 grudnia 2009 r. ::

W BARZE

W ramach rehabilitacji społecznej, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zjedli posiłek w Barze Frasses. Wyjście poza Warsztat na smaczny obiad pozwoliło ocenić możliwości uczestników oraz ich umiejętności zdobyte w czasie zajęć.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 grudnia 2014 r. ::

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 grudnia 2009 r. ::

CHOINKA

Już jest. Piękna, pachnąca, naturalna. Uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie ubrali bożonarodzeniową choinkę. Drzewko stanęło w holu budynku przy ul. Hodowlanej 6 i przypomina, że święta już za kilka dni.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) zamieściliśmy zdjęcia z ubierania bożonarodzeniowego drzewka.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 grudnia 2009 r. ::

W GOSPODZIE

W ramach rehabilitacji społecznej, realizowanej w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przy ul. Hodowlanej 6, uczestnicy udali się do Gospody Rycerskiej na Starym Mieście. Zjedli tam smaczny posiłek i zastosowali w praktyce wiedzę zdobytą w czasie zajęć w Pracowni Gospodarstwa Domowego i Pracowni Podtrzymywania Umiejętności Edukacyjnych.

Uczestnikom Warsztatu podano pyszny rosół, a na drugie danie - kotlet szwajcarski, surówka i ziemniaki. Obiad w Gospodzie Rycerskiej pozwolił uczestnikom zastosować w praktyce zdobyte umiejętności - zachowania się w miejscu publicznym, posługiwania się sztućcami, zasady dobrego wychowania i nienagannych manier.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 17 grudnia 2009 r. ::

W OCZEKIWANIU...

Już tylko jeden tydzień pozostał do Świąt Bożego Narodzenia. Czas odlicza wykonany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II piękny wieniec adwentowy.

Zapalanie świec oznacza czuwanie i gotowość na przyjście Chrystusa. Wiąże się to ze słowami Chrystusa, który określał siebie mianem "światłości świata". Zapalona przez uczestników pierwsza świeca symbolizuje przebaczenie przez Boga nieposłuszeństwa Adama i Ewy wobec Niego. Świeca zapalona w drugim tygodniu adwentu stanowi symbol wiary patriarchów Narodu Izraelskiego jako wdzięczność za dar Ziemi Obiecanej. Trzecia świeca na naszym adwentowym wieńcu odnosi się do radości króla Dawida, który celebruje przymierze z Bogiem. Pozostała do zapalenia ostatnia świeca, symbolizująca nauczanie proroków, głoszących przyjście Mesjasza.

W Wigilię Bożego Narodzenia wszystkie palące się świece będą stanowić symbol bliskości "przyjścia" Jezusa. Światło świec w wieńcu oznacza nadzieję. Zieleń stanowi symbol trwającego życia. Natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność Boga, który nie ma początku ani końca, oraz wieczność życia Chrystusa. Wieniec adwentowy jest symbolem wyczekującego w miłości i radości Ludu Bożego. Stanowi także symbol zwycięstwa i godności królewskiej. Jest formą hołdu dla oczekiwanego Chrystusa jako zwycięzcy, króla i wybawiciela.
Boże Narodzenie blisko.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 grudnia 2009 r. ::

WKRÓTCE NOWE MIEJSCA

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku nasz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej w Tarnowie przyjmie dodatkowe cztery osoby niepełnosprawne. Odpowiedni wniosek jest obecnie rozpatrywany przez zespół powołany przez Prezydenta Miasta Tarnowa. Jeśli decyzja będzie pozytywna, to już od 28 grudnia br. Warsztat będzie pomagał 40 osobom z niepełną sprawnością intelektualną i ruchową.

Obecnie nasz Warsztat służy 36 uczestnikom, dla których prowadzi 8 pracowni: gospodarstwa domowego, komputerowo-internetową, rehabilitacji układu ruchu, terapii logopedycznej, terapii psychologicznej, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych, rękodzieła artystycznego oraz drewna i metalu. Nową ma być pracownia biżuterii, a po Nowym Roku - pracownia ceramiki artystycznej, co wiąże się z niewielką przebudową pomieszczeń.

Uczestnicy co tydzień biorą udział w ćwiczeniach na basenie, w rehabilitacji ruchowej w hali sportowej, a co miesiąc otrzymują trening ekonomiczny, który przeznaczają na swoje potrzeby. Dla niepełnosprawnych są organizowane wycieczki, także do miejsc związanych z życiem i działalnością patrona wtz - Jana Pawła II. Niepełnosprawni byli do tej pory w Rzymie, Warszawie, Krakowie, Starym Sączu, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanem i Wadowicach.

Zapisy są prowadzone telefonicznie pod numerem 014 627 35 03.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 5 grudnia 2009 r. ::

ŚW. MIKOŁAJ W PAŁACU

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zostali obdarowani prezentami od św. Mikołaja. Spotkanie odbyło się na scenie w Pałacu Młodzieży w Tarnowie w ramach festiwalu spektakli "Mała Talia".
Młodzież obejrzała spektakl pt. "Przebudzenie" w wykonaniu aktorów Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Na zakończenie widzowie nauczyli się jak udzielać pierwszej pomocy, co było dodatkową atrakcją spotkania. Nie zabrakło św. Mikołaja, który wręczał paczki, które udało się przygotować dzięki sklepom i sponsorom.

Św. Mikołajowi pomogła dyrekcja Carrefour Tarnów, prezes Tarnowskiej Spółdzielni Spożywców, kierownictwo hurtowni MAGNAT i firmy KOR-POL, Gmina Miasta Tarnowa, Gmina Tarnów, Polskie Radio S.A. oraz Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji w Tarnowie. Specjalne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można obejrzeć zdjęcia ze spotkania ze św. Mikołajem.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 30 listopada 2009 r. ::

ANDRZEJKI W WTZ

Jak każe tradycja, w wigilię św. Andrzeja, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przy ul. Hodowlanej 6 zorganizował "andrzejki", czyli wielką zabawę pełną wróżb, tańców i pysznych przekąsek.

Tradycyjna andrzejkowa wróżba, czyli lanie wosku, sprawiło uczestnikom wiele radości. Wszystkie przepowiednie potraktowaliśmy z przymrużeniem oka. Poczęstunek przygotowali uczestnicy z Pracowni Gospodarstwa Domowego. Nie zabrakło konkursów, tańców i zabaw.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdują się zdjęcia z andrzejkowej zabawy.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 listopada 2009 r. ::

PRZED ŚWIĘTAMI

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To najbardziej pracowity okres w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w ciągu roku. W niemal wszystkich pracowniach powstają kartki świąteczne, drewniane choinki, aniołki z masy solnej na świąteczne drzewka.

Wszystkie prace zostaną sprzedane na kiermaszach, a dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną uczestników - wyjście do kina, teatru, restauracji lub na wycieczkę.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można zobaczyć jak powstają bożonarodzeniowe ozdoby.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 17 listopada 2009 r. ::

TAREL

Tarnowskie Zakłady Osprzętu Elektrycznego "Tarel" w Woli Rzędzińskiej to kolejne przedsiębiorstwo, które odwiedzili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Wizyta odbyła się w ramach zajęć, mających na celu poszerzanie wiedzy na temat możliwości podjęcia pracy przez osoby z niepełną sprawnością.

Firma funkcjonuje od 1972 r., gdzie podstawowym zakresem działalności była praca nad stacjami transformatorowych, liniami energetycznych oraz instalacjami elektrycznymi w budownictwie indywidualnym i przemysłowym. Od lat 90. ubiegłego wieku zakład zajmuje się działalnością produkcyjną, skierowaną na wytwarzanie elektrycznego osprzętu do instalacji trójfazowych.

Uczestnicy Warsztatu zobaczyli w jaki sposób powstają różnego rodzaju gniazda wtyczkowe, osprzęt elektroinstalacyjny, skrzynki, wtyczki i złączki. Uzyskali też informację na temat możliwości zatrudnienia w tego typu zakładach.

Właścicielom i pracownikom dziękujemy za możliwość zwiedzenia Tarnowskich Zakładów Osprzętu Elektrycznego "Tarel" w Woli Rzędzińskiej.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) zamieściliśmy zdjęcia z wizyty.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 12 listopada 2009 r. ::

AEROBIK

Ciągle dbamy o kondycję fizyczną uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

Oprócz zajęć prowadzonych codziennie w Pracowni Rehabilitacji Układu Ruchu, cotygodniowych zajęć na basenie i w hali sportowej szkoły, realizujemy cykliczne zajęcia aerobowe. Jest to świetna zabawa, prowadzona przez fizjoterapeutę p. Grzegorza Pietruchę. Aerobik poprawia uczestnikom nastrój, a przede wszystkim ich kondycję fizyczną.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajduje się kilka fotografii z takich zajęć.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 9 listopada 2009 r. ::

KARAOKE

O tym, że śpiewać każdy może, przekonali się uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO kupiło specjalne oprogramowanie do karaoke.

W chwilach wolnych od pracy terapeutycznej, uczestnicy wraz z opiekunami gromadzą się w holu, gdzie wybierają teksty piosenek i śpiewają. Zabawa jest fantastyczna.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajduje się kilka fotografii z takich zajęć.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 6 listopada 2009 r. ::

W URZĘDZIE PRACY

Jednym z zadań Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie jest przygotowanie uczestników do samodzielnego życia i podjęcia pracy. Dlatego regularnie odwiedzamy Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie.

Uczestnicy poznają zasady rejestracji osób bezrobotnych, rozmawiają z doradcami zawodowymi oraz czytają aktualne oferty pracy. Dzięki takim wizytom, kilku uczestników podjęło pracę. Cieszymy się, że dzięki naszemu Warsztatowi ICH JUTRO zmienia się na LEPSZE.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 4 listopada 2009 r. ::

IMIENINY PATRONA

W dniu, w którym Kościół katolicki wspomina św. Karola Boromeusza, wybitnego mediolańskiego kardynała, świętowaliśmy imieniny Patrona naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej - umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II, Karola Wojtyły.

Wysłuchaliśmy wspomnień z wizyty Papieża w Starym Sączu oraz fragmentu wywiadu z ks. abp Mieczysławem Mokrzyckim, osobistym sekretarzem Benedykta XVI, a wcześniej Jana Pawła II. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Nasz patron bardzo lubił słodycze, na deser po posiłku.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 2 listopada 2009 r. ::

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

W Dzień Zaduszny uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II odwiedzili cmentarz wojskowy w Chyszowie, porządkowali groby i zapalili znicze. Nekropolia nosi numer 200 i powstała w 1915 r. Pochowano na niej ponad 1,6 tys. żołnierzy różnych narodowości. Spoczywają tam Polacy, Rosjanie, Niemcy, Ukraińcy, Włosi, Austriacy, Węgrzy i Serbowie.

Osoby o obniżonym stopniu rozwoju intelektualnego, na co dzień objęte opieką Warsztatu, samodzielnie oczyściły alejki, groby, a następnie zapaliły znicze. Cmentarz chyszowski jest położony blisko warsztatu, obok trasy kolejowej Tarnów-Szczucin. Powstał w 1915 r. początkowo jako cmentarz komunalny, drugi po cmentarzu na Zabłociu. Jednak teren był podmokły i mieszkańcy nie chcieli grzebać tam swoich krewnych. Cmentarz pozostał jedynie nekropolią wojskową. Jest podzielony na cztery kwatery wyznaczone ścieżkami i żywopłotami. Nagrobki znajdują się w kwaterze północno- zachodniej.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można obejrzeć zdjęcia z porządkowania cmentarza.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 30 października 2009 r. ::

W MLECZARNI

Jak powstaje masło, dlaczego ser żółty wygląda i smakuje inaczej niż biały, a mleko pakowane w foliowe woreczki trzeba wypić szybciej, niż kartonowe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukali uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w czasie wizyty w kolejnym zakładzie pracy. Tym razem podopieczni odwiedzili firmę "Mlektar", znaną z produkcji nabiału.

W czasie zwiedzania firmy można się było dowiedzieć w jaki sposób powstaje masło, jak jest pakowane i w jakiej formie trafia na półki sklepowe. Uczestnicy Warsztatu zobaczyli też jak mleko trafia do foliowych torebek, a śmietana i jogurty do plastikowych kubeczków. Dowiedzieli się czym charakteryzują się napoje mleczne, śmietany i śmietanki, sery twarogowe i żółte.

Właścicielom, dyrekcji i pracownikom "Mlektaru" dziękujemy za możliwość zwiedzenia zakładu.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można obejrzeć zdjęcia z naszej wizyty w firmie "Mlektar".

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 29 października 2009 r. ::

ZDROWE TARGI

Kolejny sukces naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie!

W czasie X Międzygimnazjalnych Targów Zdrowej Żywności i Zdrowego Stylu Życia Warsztat zdobył 3. miejsce za plakat promujący zdrowy styl życia. Impreza odbyła się w Gimnazjum nr 7 z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Tarnowie.

W czasie Targów można się było dowiedzieć wszystkiego o zdrowym życiu, smacznym jedzeniu i higienie osobistej. Największą atrakcją cieszył się poczęstunek. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Gimnazjum nr 7 za zaproszenie.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można obejrzeć zdjęcia z Targów.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 22 października 2009 r. ::

W KINIE

W ramach rehabilitacji społecznej, realizowanej w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, uczestnicy wybrali się do kina na najnowszą produkcję studia Disney/Pixar zatytułowaną "Odlot".

Film nauczył widzów, że marzenia się spełniają, a w życiu najważniejsze jest dobro i miłość. "Odlot" opowiada historię Carla Fredricksena, który postanawia zrealizować marzenie swego życia i wyrusza w podróż do tajemniczej krainy w Ameryce Południowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Carl podróżuje we własnym domu unoszonym przez setki balonów, a w wyprawie przypadkowo towarzyszy mu pewien ośmiolatek. Jednak prawdziwe przygody zaczynają się dopiero po dotarciu na miejsce, gdzie dwóch podróżników spotyka dziwacznego ptaka i mówiącego ludzkim głosem psa. Wizyta w kinie na filmie o dorastaniu była dla uczestników dużym przeżyciem.

Bilety wstępu do kina zakupiono ze środków uzyskanych ze sprzedaży prac uczestników Warsztatu w czasie Festynu na Pożegnanie lata 2009 oraz ze środków własnych Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 października 2009 r. ::

DZIEŃ PAPIESKI

Z okazji trzeciej rocznicy utworzenia naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i 31. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża, podwójnie świętowaliśmy, bawiąc się i ciesząc, że JUTRO staje się LEPSZE.

W Warsztacie zorganizowano konkurs wiedzy o Janie Pawle II oraz konkurs plastyczny. Uczestnicy, podzieleni na pięć grup, rywalizowali ze sobą. Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody i upominki. Prace plastyczne można podziwiać w holu. Nie zabrakło wspaniałych papieskich kremówek.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 października 2009 r. ::

TRZY LATA

10 października 2009 r. Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie skończył trzy lata.

Trudno ogarnąć ogrom dobra, jaki się wydarzył przez te wszystkie dni. Najważniejsze, że Warsztat stał się przyjaznym miejscem dla 36 osób z niepełną sprawnością intelektualną i ruchową. Niektórych nie ma już dziś z nami, gdyż pomogliśmy im na tyle, że byli w stanie żyć i pracować samodzielnie. Również dla rodziców i opiekunów uczestników JUTRO stało się LEPSZE - mogli podjąć pracę, zatroszczyć się o swoje zdrowie, otrzymali chwilę wytchnienia, wolnego czasu dla siebie.

Wszystkim, którzy byli i są z nami na dobre i na złe - dziękujemy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 7 października 2009 r. ::

DYPLOM I DRZEWKO

Skwerek przed budynkiem Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przy ul. Hodowlanej 6 został dostrzeżony w 10. konkursie "Zielony Tarnów" na najpiękniejszy ogród i balkon. Plac, o który każdego dnia dbają uczestnicy Warsztatu, nagrodzono dyplomem Prezydenta Miasta Tarnowa oraz drzewkiem, które powiększyło zieloną krainę przed budynkiem.

Plac Warsztatu oceniano w kategorii "ogród przy instytucji". To miejsce zostało powierzone podopiecznym w 2006 r. W ten sposób osoby z niepełną sprawnością intelektualną uczą się dbać o swoje najbliższe otoczenie. Uczestnicy pielęgnują krzewy i drzewa przez cały rok. Dwa lata temu posadzili trzy magnolie, które przetrwały ciężkie zimy i w tym roku po raz pierwszy zakwitły. Z okazji Dnia Ziemi 2009 r. niepełnosprawni posadzili kolejne drzewo.

Pielęgnacja ogrodu jest prowadzona każdego dnia i polega na oczyszczaniu placu ze śmieci, gdyż ze względu na handlowy charakter ul. Hodowlanej,  codziennie wyrzucane są paragony i reklamówki przez klientów okolicznych sklepów. W ogrodzie przed Warsztatem znajdują się ławki, również impregnowane przez niepełnosprawnych. Plac jest wyłożony wysokiej jakości kostką i kamieniami, a zielone otoczenie zachęca przechodniów do zatrzymania się i odpoczynku na ławkach.

Od 2006 r. plac przed Warsztatem jest prawdziwą ozdobą handlowej ulicy Hodowlanej w Tarnowie. Dyplom Prezydenta Miasta i sadzonka to wspaniałe nagrodzenie codziennej pracy niepełnosprawnych uczestników. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz sponsorów konkursu. Dziękujemy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 1 października 2009 r. ::

NA BASENIE

Po wakacyjnej przerwie wznowiono zajęcia na basenie dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Co tydzień krytą pływalnię przy ul. Piłsudskiego odwiedzają osoby z niepełną sprawnością intelektualną i ruchową, poprawiając tym samym swoją kondycję fizyczną i psychiczną.

Rehabilitacja w wodzie ma na celu m.in. zabawę poprzez konkurencje sportowe, systematyczne podnoszenie funkcjonowania i sprawności fizycznej uczestników, ich aktywizację społeczną, rozwijanie samodzielności, przełamanie izolacji społecznej oraz podniesienie ogólnej odporności organizmu. Zajęcia w wodzie pobudzają też tempo i jakość rozwoju fizycznego i umysłowego.

Zajęcia prowadzi Grzegorz Pietrucha, fizjoterapeuta z Pracowni Rehabilitacji Układu Ruchu. Koszty ćwiczeń w wodzie są pokrywane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.