Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 30 września 2008 r. ::

PONOWNIE W STRASBOURGU

Kolejna grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II pojechała do Strasburga. Zaprosił nas eurodeputowany Leopold Józef Rutowicz, zaprzyjaźniony z naszym Stowarzyszeniem ICH LEPSZE JUTRO. Poprzednia grupa zwiedzała Strasbourg prawie rok temu.

Z grupką podopiecznych pojechał kierownik Warsztatu Tomasz E. Wardzała. Plan wycieczki obejmował zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, spotkanie z posłem Rutowiczem oraz jego prelekcję na temat działalności Parlamentu Europejskiego i Unii Europejskiej.

W czasie wycieczki był także czas na zwiedzanie Strasbourga z lądu i wody! W przeszłości miasto nosiło przydomek "tysiąca kościołów" z powodu swoich licznych klasztorów, kongregacji, kościołów i synagog. Obecnie jest znane głównie z obrad znajdującego się w nim Parlamentu Europejskiego, w którym zasiadają także Polacy.

W drodze powrotnej był czas na zwiedzanie Pragi. Uczestnicy mieli okazję podziwiać piękne zakątki stolicy Czech: Rynek Starego Miasta z kościołem św. Mikołaja oraz mosty na Wełtawie.

Koszty całej wycieczki wziął na siebie poseł Leopold Rutowicz. Zapewnił przejazd, pobyt w hotelu i wyżywienie. Był to kolejny wspaniały prezent od eurodeputowanego. Poseł Rutowicz współpracuje ze Stowarzyszeniem ICH LEPSZE JUTRO już od dwóch lat. Jego przedstawiciela gościliśmy na otwarciu Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w październiku 2006 r. Natomiast wiosną ub.r. europoseł osobiście odwiedził nas w Tarnowie i przekazał sprzęt multimedialny, który z powodzeniem wykorzystujemy w rehabilitacji dzieci i młodzieży.

Fotorelacja z wycieczki w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 września 2008 r. ::

W LETNIEJ SZKOLE MŁODYCH PEDAGOGÓW

Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Tomasz E. Wardzała i terapeutka zajęciowa z Pracowni Drewna i Metalu Rut Snopkowska reprezentowali nas na spotkaniu w ramach Letniej Szkoły Młodych Pedagogów. Szkoła odbyła się w Tleniu w Borach Tucholskich. Patronat naukowy i organizacyjny nad tym przedsięwzięciem sprawował Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Na zajęcia składały się wykłady, dyskusje panelowe i prezentacje naukowe zaproszonych gości - autorytetów w dziedzinie nauk humanistycznych. Nie zabrakło rozmów i konsultacji, seminariów problemowych w małych grupach oraz prezentacji dorobku kadry pedagogicznej.

Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Tomasz E. Wardzała przedstawił referat pt. "Warsztat terapii pracą". Porównał on warsztat terapii zajęciowej do zakładu pracy. Wykorzystał wiele elementów, m.in.: rekrutację, dojazd, przebieg dnia zajęć, cele zajęć i produkcję, przychód ze sprzedaży, system motywacyjny, awans, degradację, kontrolę zewnętrzną, współpracę z otoczeniem bliższym i dalszym.

Podstawowym celem Letnich Szkół jest wspieranie rozwoju naukowego młodych pedagogów, tworzenie okazji do uzupełniania i pogłębiania wiedzy, bogacenia własnego warsztatu badawczego, a także prezentacji osiągnięć naukowych oraz promowanie najzdolniejszych. Ważne jest również tworzenie warunków sprzyjających integracji środowiska i zacieśnianie więzi międzypokoleniowej.

Koszty pobytu naszych przedstawicieli w Tleniu pokryto z pieniędzy własnych oraz prywatnych sponsorów.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 września 2008 r. ::

RAZEM DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Niepełnosprawni w Tarnowie będą mieć jeszcze lepszą opiekę. Nasze Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO i Stowarzyszenie Wolontariat DOM SERCA zawarły porozumienie o współpracy. Zakłada ono przeszkolenie wolontariuszy i zapewnienie im profesjonalnej opieki, która w konsekwencji przyniesie wymierne efekty w postaci czynnego zaangażowania w prace naszych placówek - Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej.

Stowarzyszenie Wolontariat DOM SERCA opracuje dla nas specjalne programy wolontarystyczne. Pozwoli to jak najlepiej wykorzystać możliwości wolontariuszy, którzy poświęcają czas dzieciom, młodzieży, osobom niepełnosprawnym. Wśród wolontariuszy są ludzie w różnym wieku, o różnych zawodach i specjalnościach, pochodzący z Tarnowa lub czasowo mieszkający w Tarnowie.

Wolontariusze do bezpośredniej pracy z naszymi podopiecznymi są przygotowywani przez szkolenia, warsztaty i formację. Dzięki niej mają możliwość wzrostu duchowego, a podejmowana posługa ma głębszy wymiar. Każdy poświęca drugiemu człowiekowi co najmniej 2 godziny tygodniowo.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 14 września 2008 r. ::

POZDROWIENIA OD HALINY FRĄCKOWIAK

Halina Frąckowiak pozdrawia podopiecznych Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Dedykacja od znanej piosenkarki ozdobiła nasze ściany w budynku przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Wydała ponad dwadzieścia kaset i płyt, koncertowała w państwach Europy, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. W 1993 r., podczas 30. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymała "Złotą Płytę" za całokształt pracy artystycznej. Najbardziej znane piosenki Haliny Frąckowiak to: "Napisz proszę", "Bądź gotowy dziś do drogi", "Anna już nie mieszka tu", "Jak pięknie by mogło być", "Mały elf", "Papierowy księżyc".

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli, ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk, Tatiany Sosny-Sarno, abp. Kazimierza Nycza, Ewy Bem, Grażyny Strachoty, Krystyny Sienkiewicz, Małgorzaty Zajączkowskiej, Majki Jeżowskiej, Piotra Rubika, Andrzeja Grabowskiego, Maryli Rodowicz, "Arki Noego", ks. Andrzeja Mulki, Ireny Santor, Michała Bajora, Katarzyny Żak, Tomasza Bednarka, Pawła Deląga i Eleni.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 września 2008 r. ::

AEROBIK

Aerobic jest jedną z najstarszych form fitness. Ponieważ ćwiczenia te przynoszą radość i bardzo przyjemne zmęczenie, a wręcz zadowolenie z wykonanego wysiłku, często aerobik gości w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

Ćwiczenia wykonywane przy muzyce cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Warsztatu. Zajęcia polegają na powtarzaniu prostych choreografii z elementami różnorodnych ćwiczeń. Świetnie się w tym odnajdują nasi podopieczni.

Zajęcia aerobowe są częścią programu usprawniającego realizowanego w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Uczestnicy biorą też udział w ćwiczeniach w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie, na basenie przy ul. Piłsudskiego, w tarnowskim Parku Strzeleckim oraz codziennie w Pracowni Rehabilitacji Układu Ruchu przy ul. Hodowlanej 6.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 8 września 2008 r. ::

DBAMY O KONDYCJĘ

Każdego dnia podnosimy sprawność fizyczną uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Atrakcyjne ćwiczenia prowadzimy m.in. korzystając z sali sportowej Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11
im. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie.

Atrakcyjne zajęcia pozwalają poprawić ogólną kondycję, ale także są świetną zabawą dla uczestników. Młodzież ma okazję chodzić, biegać, współzawodniczyć oraz próbować swoich sił grając w piłkę siatkową, nożną i koszykówkę.

Zajęcia w hali sportowej to tylko jeden wielu elementów rehabilitacji ruchowej realizowanej w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Regularnie prowadzone są ćwiczenia na basenie przy ul. Piłsudskiego
w Tarnowie, aerobik na świeżym powietrzu, gdy i zabawy w Parku Strzeleckim oraz oczywiście codzienne zajęcia w Pracowni Rehabilitacji Układu Ruchu przy ul. Hodowlanej 6.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 5 września 2008 r. ::

ZAPRASZAMY NA KONCERT

Razem uczcijmy pontyfikat polskiego Papieża. Warsztat Terapii Zajęciowej im Jana Pawła II i Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO zapraszają na koncert w 30. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. "Wielka Msza Jan Paweł II" austriackiego kompozytora Geralda Spitznera zostanie wykonana w kościele księży misjonarzy w Tarnowie 14 października o godz. 18.00.

Wykonawcami koncertu będą: Grażyna Zielińska - sopran, Bernard Stieler - skrzypce, Karol Drynkowski - organy.  "Wielka Msza Jan Paweł II" została skomponowana na cześć Ojca Świętego Jana Pawła II przez austriackiego kompozytora Geralda Spitznera w 2004 r. Po raz pierwszy zabrzmiała w Polsce 18 maja 2005 r. w Poznaniu.

Wyjątkowość mszy, na którą składa się 13 części, polega na tym, że obok ustalonych od wieków i typowych dla Eucharystii części (Kyrie, Gloria, Credo) w pełni skomponowano także jej inne elementy (Introitus, Offertorium, Communio). Autor "Wielkiej Mszy" Gerald Spitzner, austriacki kompozytor, muzyk i nauczyciel, skomponował ponad 300 utworów, w tym 17 mszy. "Wielka Msza Jan Paweł II" została bardzo wysoko oceniona przez międzynarodową komisję ds. muzyki sakralnej w Watykanie.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie jest patronem tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy!