Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 24 września 2015 r. ::

WSPANIAŁE WYNIKI NASZYCH PŁYWAKÓW!

Przerwa wakacyjna

Czwórka naszych uczestników, regularnie biorących udział w treningach na basenie sportowym,  wzięła udział w Małopolskim Mityngu Pływackim, który odbył się na basenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ciężka praca w basenie przyniosła oczekiwane skutki, czego odzwierciedleniem są medalowe miejsca wszystkich startujących pod skrzydłami naszego klubu olimpiad specjalnych "Kometa" zawodników. Oto klasyfikacja naszych pływaków w kategoriach, w których startowali:

 • Kamil Cedrowski
  miejsce 2 i srebro na 25m stylem grzbietowym oraz miejsce 1 i złoto na 25 m stylem dowolnym w swojej kategorii czasowej.

 • Adrian Buchacz
  miejsce 1 i złoto na 25m stylem dowolnym w swojej kategorii czasowej.

 • Tomasz Krzysiak
  miejsce 2 i srebro na 25m stylem dowolnym w swojej kategorii czasowej.

 • Edward Luszyn
  miejsce 3 i brąz na 25m stylem dowolnym w swojej kategorii czasowej.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałą imprezę oraz pamieć, a wszystkim zawodnikom życzymy dalszych sukcesów w wodzie!

Zdjęcia z zawodów można zobaczyć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 września 2015 r. ::

PRZEMINĘŁO Z WIATREM

Przerwa wakacyjna

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "PRZEMINĘŁO Z WIATREM", który odbędzie się dnia 5 października o godz. 13:00 w Galerii Aniołowo.

Wystawa powstaje przy współpracy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI oraz Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Prezentowane ozdoby dekoracyjne, formy sztuki użytkowej, prace malarskie i graficzne, ceramika oraz biżuteria w dużej mierze nawiązują do kultury i sztuki z minionych lat. W pracach wykorzystaliśmy techniki i style łączące elementy oraz motywy z ubiegłych epok, ale w całkiem nowej odsłonie.

Wystawa czynna w dniach:
od 5 do 31 października od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00.

Wernisaż wystawy:
poniedziałek, 5 października o godz. 13:00.

Miejsce wystawy:
Galeria Aniołowo, ul. Żydowska 2, Tarnów.

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 19 września 2015 r. ::

JESIENNA SPARTAKIADA W STRÓŻACH

Przerwa wakacyjna

Uczestnicy naszego warsztatu wzięli udział w Jesiennej Zintegrowanej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Złota Jesień Osób Niepełnosprawnych". Organizatorami imprezy już tradycyjnie była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach wraz Warsztatami Terapii Zajęciowej w Stróżach.

Tegoroczne zmagania miały miejsce na Obiektach Hipoterapii w Stróżach oraz znajdujących się w sąsiedztwie budynkach Zakładów Aktywizacji Zawodowej. Czternaścioro naszych uczestników miało okazję zmierzyć się z podopiecznymi placówek z całego województwa małopolskiego w 4 konkurencjach indywidualnych oraz 3 drużynowych.  Znakomitym wynikiem może poszczycić się nasza sztafeta 4x50 m, która ukończyła zmagania  na 3 miejscu zdobywając brąz. Gratulacje!!

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim sportowcom za wspaniałe zawody, zaangażowanie i walkę do końca.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 września 2015 r. ::

WYPRAWA - POPRAWA

Przerwa wakacyjna

To tegoroczne hasło towarzyszące akcji Sprzątanie Świata - Polska. Bieżąca edycja kampanii zwraca uwagę na rolę, jaką  możemy odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Od wielu lat koordynacją akcji zajmuje się Fundacja "Nasza Ziemia" natomiast w Tarnowie nad jej przebiegiem czuwa Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

Jak co roku grupa podopiecznych z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II aktywnie włączyła się w tą akcję.  Tradycyjnie wybraliśmy się porządkować ulicę Hodowlaną.

Na co dzień w trakcie zajęć terapeuci również prowadzą działania zmierzające do pogłębienia świadomości ekologicznej uczestników. Terapeuci przypominają o podstawowych zasadach dbania o środowisko, oszczędzania energii jak również o konieczności segregowania odpadów.  

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 września 2015 r. ::

NA POGÓRZU CIĘŻKOWICKIM

Przerwa wakacyjna

W jeden z ostatnich letnich dni podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wraz z terapeutami wybrali się na wycieczkę w nieodległe rejony Tarnowa.

Pierwszym punktem wycieczki był rezerwat Skamieniałe Miasto mieszczący się w Ciężkowicach. Przewodnik przedstawił kilka ciekawostek, a także legend związanych z tym przepięknym miejscem; m.in. o słynnej czarownicy zamienionej w kamień za złorzeczenie księdzu jadącemu z Komunią świętą do chorego.

Po krótkim a męczącym spacerze po skałach udaliśmy się w kolejne miejsce, którym było Muzeum Etnograficzne "Grociarnia" w miejscowości Jastrzębia. W muzeum zgromadzone są rozmaite przedmioty związane z dawnym życiem mieszkańców Pogórza Ciężkowickiego. Eksponaty, które mogliśmy zobaczyć to m. im. narzędzia pracy czy wyposażenie dawnego wiejskiego domu.  Wiele sprzętów, które wydawałyby się być prehistorią okazuje się, że jeszcze15 lat temu były  w codziennym użytku.

Kolejnym punktem była wieża widokowa w Bruśniku. Jako, że pogoda była bardzo sprzyjająca mogliśmy zobaczyć wiele pobliskich miejsc m.in. Magurę Wątkowską, Bucze, Pasmo Maślanej Góry, Pasmo Magury Małastowskiej i inne.

Pieszo, niemal 6 km, przeszliśmy do dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Na miejscu przewodnik opowiedział nam o życiu oraz twórczości słynnego patrioty, pianisty i kompozytora Ignacego Jana Paderewskiego.

Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów. Wspomnienia z wycieczki będą nam towarzyszyć jeszcze przez długi czas.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 sierpnia 2015 r. ::

SANEPID SKONTROLOWAŁ WARSZTAT

Przerwa wakacyjna

W Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie prowadzonym przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji miała miejsce kontrola w zakresie oceny stanu sanitarnego i technicznego obiektu. W wyniku prowadzonych czynności kontrolnych nie stwierdzono nieprawidłowości.

Kontroli poddano pomieszczenia i wyposażenie Warsztatu, używane środki czystości, sposób gospodarowania odpadami, dokumentację zdrowotną pracowników, apteczki pierwszej pomocy, procedury postępowania z brudną bielizną.

Organem kontrolującym był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnowie.

O czystość w budynku pomaga nam dbać Firma MADO z ulicy Krzyskiej 9A w Tarnowie przekazując co miesiąc środki czystości. Dziękujemy bardzo.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 lipca 2015 r. ::

WAKACJE 2015

Przerwa wakacyjna

W dniu dzisiejszym w naszym Warsztacie rozpoczęła się przerwa wakacyjna. Wierzymy, że zarówno uczestnicy jak i pracownicy będą mieli możliwość skorzystania z wypoczynku i ten czas wykorzystają efektywnie.

Spotkamy się ponownie w środę, 20 sierpnia 2015 r.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 17 lipca 2015 r. ::

V MITYNG PŁYWACKI - ZAPROSZENIE

V MITYNG PŁYWACKI - ZAPROSZENIE

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie serdecznie zapraszają na V Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością.

Mityng odbędzie się 16 października 2015 r. (piątek) w godz. od 09:00 do 14:00.

W tym roku ponownie zapraszamy na basen pływacki znajdujący się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Oferujemy wszystkim przybyłym zawodnikom jak i ich opiekunom komfortowy, nowoczesny basen w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością, obiekt w centrum miasta, komfortowe szatnie, dogodnie usytuowaną widownię, punkt medyczny, węzły sanitarne, bezpłatny parking przy samym budynku oraz poczęstunek.

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego i wysłanie na adres e-mail: mityng.plywacki.wtzjp2@interia.pl.

Wszystkie Państwa wątpliwości rozwieje i na pytania odpowie pan Maciej Żak pod numerem telefonu 14 627 35 03 i drogą elektroniczną pod adresem mityng.plywacki.wtzjp2@interia.pl.

Oczekujemy na  Państwa przybycie i udział w zawodach.

Jak zwykle będzie dobra zabawa, rywalizacja w duchu fair play i niezapomniane chwile emocji i wzruszeń.