Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 26 września 2009 r. ::

ZABAWA I INTEGRACJA

Kilkaset osób bawiło się na festynie integracyjnym zorganizowanym na "Pożegnanie lata" przez Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i firmę KOR-POL. Impreza odbyła się na parkingu przy Warsztacie.

Największą popularnością cieszyła się loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywał, a na zakończenie 30 szczęśliwców cieszyło się dodatkowymi nagrodami. Było to możliwe dzięki wielu sponsorom, którzy ufundowali fantastyczne nagrody - sprzęt gospodarstwa domowego, gadżety audiowizualne, zaproszenia do pizzerii, pościel i sprzęt sportowy. Wystarczyło kupiony los wrzucić do urny.

Nie zabrakło darmowych kiełbasek z grilla, słodkości i fantastycznej zabawy na świeżym powietrzu. Mali i nieco więksi chętnie próbowali swoich sił w konkursach plastycznych i sportowych. Dodatkową atrakcją były pogadanki o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, zwłaszcza po zmroku, a w nagrodę dzieci i młodzież otrzymali odblaski przekazane przez Wydział Marki Urzędu Miasta Tarnowa. Firma AVON bezpłatnie udzielała porad na temat właściwej pielęgnacji opalonej skóry jesienią.

W programie znalazła się też sztuka wystawiona przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas przy Publicznym Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach. Młodzi aktorzy pokazali "Księżniczkę na ziarnku grochu". Wszyscy bawili się doskonale.

Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy partnerom:

oraz patronom medialnym:

Podziękowania kierujemy również do wolontariuszy z Gimnazjum nr 6 w Tarnowie, którzy pomagali
w organizacji Festynu.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można obejrzeć zdjęcia z "Pożegnania lata" przy Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23 września 2009 r. ::

JESIEŃ W PARKU

Pierwszy dzień jesieni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II spędzili w tarnowskim Parku Strzeleckim. Słoneczna pogoda sprawiła, że odbyło się szereg zabaw i gier na świeżym powietrzu. Wszyscy doskonale się bawili i nabrali dalszych sił do pracy terapeutycznej w Warsztacie.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) zamieściliśmy kilkanaście zdjęć z pierwszego dnia jesieni w Parku Strzeleckim w Tarnowie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 22 września 2009 r. ::

W SOBOTĘ LICYTACJA

Licytacja prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie znalazła się w programie wielkiego festynu integracyjnego, który już w najbliższą sobotę odbędzie się przy ul. Hodowlanej 6.

Aukcję obrazów zaplanowano na zakończenie imprezy. Serdecznie zachęcamy do zakupu prac uczestników Warsztatu. W swoje obrazy włożyli oni całe serce. Kolorowe prace, wykonane różnymi technikami i przy użyciu wielu materiałów, będą wspaniałą ozdobą mieszkań i biur. Kupując obrazy niepełnosprawnych artystów, można zmienić ICH JUTRO na LEPSZE.

Festyn "Pożegnanie Lata" 26 września od godz. 11.00 przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 września 2009 r. ::

ZAPRASZAMY NA FESTYN

Już 26 września wielki festyn integracyjny przy naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie! Serdecznie zapraszamy na uroczyste pożegnanie lata. Zaczynamy o godz. 11.00 na parkingu przy Warsztacie - ul. Hodowlana 6.

Imprezę organizujemy przy współpracy z firmą KOR-POL. W programie: gry i zabawy z nagrodami, wypoczynek przy muzyce, kiełbaski z grilla i loteria fantowa, gdzie każdy wygrywa atrakcyjną nagrodę oraz licytacja prac niepełnosprawnych artystów.

Początkowo festyn planowaliśmy na czerwiec, ale kapryśne lato nie chciało, by je powitać. Ulewa przeszkodziła w imprezie. Mamy nadzieję, że 26 września pogoda dopisze, zwłaszcza, że przygotowano wiele atrakcji. Będą konkursy, zabawy, zawody sportowe z nagrodami, a dla dorosłych - konsultacje kosmetyczne. Dla wszystkich będą słodkości i kiełbaski z grilla oraz loteria fantowa. Każdy los weźmie udział w dodatkowym losowaniu, gdzie do wygrania będzie sprzęt agd, walizki, akcesoria sportowe i zaproszenia do pizzerii.

Dodatkową atrakcją będzie występ wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas przy Publicznym Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach. Młodzi aktorzy pokażą sztukę "Księżniczka na ziarnku grochu". W programie ponadto pogadanki o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, zwłaszcza po zmroku, a w nagrodę - odblaski przekazane przez Wydział Marki Urzędu Miasta Tarnowa.

Będzie można nie tylko się świetnie bawić, żegnając lato, ale także poznać działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Polecamy licytację prac uczestników Warsztatu. Całkowity dochód z festynu zostanie przeznaczony na specjalistyczną rehabilitację osób z niepełną sprawnością.

Spotkajmy się 26 września od godz. 11.00 przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie. Impreza potrwa do 15.00. Wstęp jest wolny.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 17 sierpnia 2009 r. ::

PRZERWA WAKACYJNA

W Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przy ul. Hodowlanej 6 rozpoczęła się miesięczna przerwa wakacyjna.

Życzymy udanego wypoczynku.

Zajęcia po przerwie rozpoczną się 21 września o godz. 7.30. Do zobaczenia!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 lipca 2009 r. ::

PODWÓJNE "PRZYJAZNE WIEŚCI"

Ukazał się podwójny, wiosenno-letni numer kwartalnika "Przyjazne wieści". Pismo jest adresowane do wszystkich, a zwłaszcza do przyjaciół Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Nowością jest zmieniony format pisma.

W podwójnym numerze mnóstwo ciekawych tekstów. Można przeczytać o wycieczkach uczestników Warsztatu do Warszawy i Szklarskiej Poręby oraz o spotkaniu w tarnowskim teatrze "Na skrzydłach po drabinie". Jest też krótkie podsumowanie działalności europosła Leopolda Rutowicza z Krakowa, który wspierał nas w czasie kadencji w Parlamencie Europejskim i kilkakrotnie zaprosił nas do Strasbourga i Brukseli.

Ponadto stałe rubryki - przegląd wydarzeń, przepisy na smaczne potrawy, kącik dla kobiet i mężczyzn, prezentacja nowych uczestników i pracowników Warsztatu oraz opis kolejnej pracowni - Pracowni Rehabilitacji Układu Ruchu.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można przeczytać elektroniczną, a więc ekologiczną wersję kwartalnika. Polecamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 1 lipca 2009 r. ::

LETNIE SPACERY

Korzystając z pięknej pogody, staramy się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Drugą część codziennych zajęć organizujemy w parkach i alejkach spacerowych Tarnowa. Dzięki temu poznajemy miasto i podziwiamy przyrodę.