Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 27 czerwca 2012 ::

SZKOLNE POGOTOWIE FRYZJERSKIE

Hol Warsztatu zmienił się w salon fryzjerski. Pani Profesor Elżbieta Piechna, twórczyni Szkolnego Pogotowia Fryzjerskiego, wraz z uczennicami Technikum Fryzjerskiego i Zasadniczej Szkoły Fryzjerskiej Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Tarnowie-Mościcach w ramach prowadzonej akcji wolontariackiej przybyli do Warsztatu.

Po umówionym terminie wizyty uczestnicy nie mogli się doczekać szczodrych gości. Od kilku dni prowadzone były rozmowy, dyskusje i snute plany na temat fryzur, które uczestnicy chcieliby mieć. Aż w końcu stało się. Goście przybyli i oddali im głowy wymawiając życzenia niemal jak złotej rybce. Nożyczki, nożyce, degażówki, trymery i inne narzędzia poszły w ruch. Siedem pań w zadziwiającym tempie i z niezwykłymi umiejętnościami strzygło ponad dwadzieścia głów uczestników Warsztatu.

Większość podopiecznych przyszło z gotowym pomysłem na fryzurę, ale część wolała oddać się profesjonalistom i zasięgnąć porad i usłyszeć propozycji w doborze odpowiedniej fryzury do danego typu twarzy.

Z efektów wszyscy są zadowoleni. Uczestnicy Warsztatu nawet bardzo. W podziękowaniu przekazali paniom fryzjerkom efekty swojej pracy - biżuterię wykonaną własnoręcznie przez nich samych.

Serdecznie dziękujemy za wizytę. Zapraszamy ponownie.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) moją Państwo obejrzeć zdjęcia z wydarzenia.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 czerwca 2012 ::

21 CZERWCA OTWIERAMY DRZWI

Nasz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zaprasza na dzień otwarte. Już w najbliższy czwartek (21 czerwca 2012 r.) będzie można poznać bliżej naszą placówkę za darmo pomagającą osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

Warsztat przy ul. Hodowlanej 6 będzie otwarty dla wszystkich chętnych w czwartek, w godzinach
od 8.30 do 13.30
. W programie dni otwartych jest zwiedzanie pracowni, poznawanie terapeutów i uczestników, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Będzie się można także zapisać na zajęcia. Każdy otrzyma upominek wykonany przez niepełnosprawnych podopiecznych.

Nasz Warsztat służy bezpłatną pomocą dla 45 uczestników. Prowadzonych jest dziesięć pracowni, m.in. biżuterii artystycznej, gospodarstwa domowego, rękodzieła artystycznego, drewna i metalu, komputerowo-internetowa, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych. Na miejscu pracuje psycholog, dwóch logopedów
i rehabilitant. Co tydzień odbywają się zajęcia na basenie, w hali sportowej, a co miesiąc uczestnicy otrzymują kieszonkowe.

Na dni otwarte można dojechać miejskimi autobusami: 0, 1, 14, 30, 46.

Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 13 czerwca 2012 ::

PIENINY - NAJPIĘKNIEJSZE GÓRY W POLSCE

Po wyborze miejsca wycieczki, które zaproponował Samorząd Uczestników, nadszedł czas na realizację planu.

W doskonałych humorach, skoro świt, wyruszyliśmy w Pieniny - do Niedzicy, Czorsztyna oraz Szczawnicy. Pomimo wczesnej pory wspaniały nastrój nie opuszczał nas ani na chwilę. Już podczas podróży zadbaliśmy aby dobrze się bawić. Wspólne śpiewy i konkursy w autokarze pozwoliły zapomnieć o zmęczeniu i od rana cieszyć się podróżą.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Zamku Dunajec w Niedzicy. Pod okiem przewodnika mogliśmy dotrzeć do najskrytszych zakamarków twierdzy. Przewodnik opowiedział nam wiele ciekawych legend związanych z tym właśnie miejscem. Punktem drugim wycieczki był spacer po tamie. Wspólnie rozkoszowaliśmy się wspaniałym widokiem na Jeziora Czorsztyńskie i Sromowieckie. Następnie odbył się rejs statkiem do ruin zamku w Czorsztynie. To właśnie rejs okazał się największą atrakcją dla uczestników. Ostatnim punktem wycieczki był wyjazd kolejką linową na Palenicę. Wspaniałe widoki pozostaną na zawsze w naszej pamięci. Był również czas na zakup pamiątek dla siebie i swoich bliskich.

Cała wycieczka przebiegła we wspaniałej i przyjaznej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Czekamy na kolejną wycieczkę ;-)

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z wycieczki

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 5 czerwca 2012 ::

V MAŁOPOLSKI KONKURS WOKALNO-INSTRUMENTALNY

W dniu 5 czerwca 2012 r. zespół "Aniołki Lolka" zaprezentował swoje umiejętności wokalne podczas konkursu w Gminnym Ośrodku Kultury w Śmignie. Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Lisiej Górze prowadzony przez Stowarzyszenie "Czterolistna Koniczynka". W czasie konkursu zaprezentowano szeroki repertuar znanych i niezapomnianych polskich przebojów.

W trakcie przeglądu uczestnicy Warsztatu wykonali 4 piosenki - "Ładne oczy masz" Czerwonych Gitar, "Kołysankę" Sumptuastic, "Bal wszystkich świętych" Budki Suflera oraz "Lato" Formacji Nieżywych Schabów.

Całość konkursu uświetnił występ Piotra Plewy z grupy Rafała Kmity znanego kabareciarza.

Każdy uczestnik otrzymał drobne upominki, a Warsztat cenne nagrody rzeczowe. 

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności wokalne. Występ dostarczył nam sporo radości. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku również będziemy mieli okazję zaprezentować się w kolejnym przeglądzie.

Dziękujemy za zaproszenie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 4-5 czerwca 2012::

MIĘDZYNARODOWA SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCHW dniach 4 i 5 czerwca 2012 r. odbyła się kolejna, VIII Międzynarodowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych "Europa Bliżej". W tym roku mieliśmy okazję po raz pierwszy wziąć udział w tym niesamowitym przedsięwzięciu.

W Hali TOSiR dziesięciu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zaprezentowało się w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez Organizatorów. Pozostali uczestnicy wytrwale kibicowali swoim kolegom z Warsztatu.

Każdy zawodnik został obdarowany pamiątkowym medalem. Imprezie towarzyszyła atmosfera radości i zabawy.

Drugi dzień Spartakiady miał miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie. W tym dniu obejrzeliśmy pokazy artystyczne. Mieliśmy przyjemność oglądać pokazy tańca i wysłuchać znanych polskich przebojów w ciekawych aranżacjach.

Podczas występów każda placówka biorąca udział w zawodach otrzymała pamiątkowy dyplom, puchar oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy za zaproszenie.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdują się fotografie z pierwszego dnia zmagań.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) prezentujemy galerię fotografii z drugiego dnia Spartakiady.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 30 maja 2012 ::

ŚWIĘTUJEMY NA DESKACH TEATRU

W dniu 30 maja 2012 roku w Tarnowie uroczyście obchodzono Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz Godności Osób Niepełnosprawnych. Całość obchodów miała miejsce w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Organizatorem uroczystości był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W tym dniu obecni byli zarówno dyrekcja jak i pracownicy MOPSu, a także Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Pani Dorota Skrzyniarz. Do udziału w uroczystościach zaproszono rodziny zastępcze wraz z dziećmi oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej z Tarnowa. Na tę okoliczność każdy warsztat zaprezentował krótkie spektakle.

Uczestnicy naszego Warsztatu przedstawili sztukę pt. "Kopciuszek - nieco inaczej". Przygotowania do spektaklu trwały miesiąc. Był to czas codziennych prób, starannego przygotowania scenografii, kostiumów i charakteryzacji. Ogromny trud włożony w pracę przez wszystkich terapeutów zaowocował na scenie. Uczestnicy dali z siebie wszystko i dzięki ich ciężkiej pracy spektakl zaprezentowano znakomicie. Również widzowie uznali nasz występ za najlepszy.

Cieszymy się, że docenione nasze starania. Chcieliśmy w ten sposób pokazać społeczeństwu wrażliwość osób niepełnosprawnych oraz zaprezentować ich możliwości i talenty.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdą Państwo zdjęcia z Teatru.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 29 maja 2012 ::

KOMIKS OPRACOWANY PRZEZ NASZEGO TERAPEUTĘ

Warsztat i Fundacja REPI są dumni nie tylko ze swoich uczestników ale także z pracowników, którzy odnoszą sukcesy na polu zawodowym w Warsztacie i poza nim.

W poniedziałek 28 maja 2012 r. ukazał się komiks pt. "Najście Smoka" w graficznym opracowaniu Pana Krzysztofa Kudrańskiego, plastyka, terapeuty zajęciowego z pracowni drewna i metalu. Scenariusz komiksu został napisany wspólnie przez Pana Krzysztofa oraz znanego pisarza literatury dziecięcej z Ciężkowic, autora min. Skrzata Wiercipiętka, poetę, Kawalera Orderu Uśmiechu - Pana Andrzeja Grabowskiego.

Akcja komiksu jest osadzona w Krakowie w czasach współczesnych. Bohaterowie komiksu, młodzi adepci klubu karate, zostają wplątani w intrygę w której muszą stanąć do konfrontacji z chińską Triadą i gangiem Centusie.

Komiks to synteza sztuki wizualnej wykorzystująca różne środki ekspresji min. malarskie, słowne, filmowe. W tym komiksie znajdziemy wszystkie te formy a także zaczarowaną dorożkę i Wielką Paradę Smoków. Zapraszamy do lektury.

Czekamy na kolejny komiks. Może z akcją rozgrywającą się w Tarnowie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 29 maja 2012 ::

DWUKROTNIE NA PODIUM

Ćwiczenia, treningi, zaangażowanie i wola zwycięstwa doprowadziły Pana Kamila Cedrowskiego do dwukrotnego zajęcia pierwszego miejsca podczas Krakowskiego Mityngu Pływackiego organizowanego przez Olimpiady Specjalne Polska.

Zawody odbyły się w basenie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wzięło w nich udział aż czterdziestu najlepszych zawodników z Małopolski z różnych placówek opiekuńczych, szkolno-wychowawczych oraz warsztatów terapii zajęciowej. Na krytej pływalni rozegrano 37 biegów na różnych dystansach. Startowali zarówno mężczyźni jak i kobiety. Wszyscy posiadali niepełnosprawność intelektualną, co jednak nie przeszkadzało osiągać dobre wyniki sportowe.

Uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie startował w dwóch konkurencjach; na dystansie 25 m stylem dowolnym i 50 m stylem dowolnym. W obu zdobył złote medale. Po zakończonych biegach odbyła się uroczysta dekoracja wszystkich uczestników Mityngu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 27 maja 2012 ::

NA TARGACH PRACY

W ramach rehabilitacji zawodowej uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wzięli udział w XIX Targach Pracy. Nasi podopieczni mieli okazję poznać aktualne oferty pracy prezentowane przez pracodawców z różnych branż: budowlanej, gastronomicznej, spożywczej i innych. Ponadto swoją ofertę edukacyjną przedstawiły także szkoły policealne prezentując nowe kierunki kształcenia, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników Warsztatu. Organizatorem XIX Targów Pracy był Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie.

W ramach prowadzonej w Warsztacie rehabilitacji zawodowej uczestnicy biorą udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach zawodowych. Na stałe współpracujemy z Wojewódzkim Urzędem Pracy, gdzie doradcy zawodowi prowadzą szkolenia dostosowane do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.

Ponadto uczestnicy podczas zajęć uczą się wykonywania różnych czynności, które mogą okazać się przydatne w przypadku podjęcia zatrudnienia. Terapeuci poprzez różne formy rehabilitacji kształtują w uczestnikach takie cechy jak samodzielność w organizacji pracy, punktualność, wytrwałość, cierpliwość, umiejętność współpracy z innymi.

Wszystkie te działania mają na celu ułatwienie naszym podopiecznym poruszanie się po rynku pracy i zwiększenie w przyszłości szans na podjęcie zatrudnienia.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 25 maja 2012 ::

KAMIL CEDROWSKI MISTRZEM POLSKI WE WSPINACZCE

Bezapelacyjnie najlepszym uczestnikiem VI Małopolskich Zawodów Wspinaczkowych Osób Niepełnosprawnych okazał się Pan Kamil Cedrowski, będący uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

25 maja na krakowskim Rynku Głównym w ramach imprezy "Kocham Kraków z Wzajemnością" oraz Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, odbyły się VI Małopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób Niepełnosprawnych. Czworo uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wzięło udział w tych zawodach. W kategorii C - wspinanie dowolne swoich sił próbował Wojciech Wojtaszek. W kategorii A1 - wspinanie na czas mężczyzn wzięli udział Kamil Cedrowski, Sławomir Kantor i Ernest Zbylut.

Na płycie Rynku Głównego prezentowały swoje prace w formie kiermaszu WTZ-ty i DPS-y z całej małopolski. Niepełnosprawni pokazywali również na scenie swoje talenty wokalne, taneczne i aktorskie.

W oczekiwaniu na rozpoczęcie konkurencji wspinaczkowych dwójka uczestników, Ernest Zbylut i Wojciech Wojtaszek, wzięła udział w konkursie na malowany kubek. Konkurs ten prowadziła krakowska Fundacja ARTES.

W zawodach brało udział ponad pięćdziesięciu zawodników z Polski. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą w swojej kategorii okazał się Kamil Cedrowski. Zajął on I miejsce w wspinaczce na czas mężczyzn uzyskując najlepszy czas. Ustanowił również swój nowy rekord czasowy we wspinaczce na wys. 9 m. Zwycięzca odebrał za zajęcie I m-ca pamiątkowy dyplom, medal i puchar. Otrzymał także bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe: weekendowy pobyt w "Chacie pod Grapom" oraz śpiwór.

Następnymi na podium po Kamilu były osoby z Torunia i Krakowa. Wszyscy zawodnicy za udział w zawodach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Udział w zawodach dał uczestnikom możliwość sprawdzenia swoich wspinaczkowych umiejętności. Uczyli się koncentracji na wykonywanym zadaniu i opanowania tremy. Zawody dały im możliwość porównania i oceny swoich umiejętności z innymi wspinającymi się osobami niepełnosprawnymi.

Kamil Cedrowski, Mistrz Polski wspinaczkę odkrył dzięki Warsztatowi. Jego sprawność fizyczna, wytrwałość, upór  oraz wtorkowe i czwartkowe treningi pozwalają zdobywać najwyższe miejsce na podium.

Serdecznie gratulujemy i prosimy o jeszcze.

Zdjęcia z zawodów znajdą Państwo GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 maja 2012 ::

WARSZTAT OCZAMI UCZESTNIKÓW

Z największą przyjemnością informujemy, że uczestnicy, którzy odbywają zajęcia terapeutyczne w pracowni komputerowo-internetowej uruchomi swojego bloga internetowego. Znajdą go Państwo pod adresem www.wtzjp2.blogspot.com.

Informacje przygotowują i opracowują samodzielnie uczestnicy pod kierunkiem terapeutki Pani Małgorzaty Chomentowskiej. Praca włożona w przygotowanie informacji nie jest łatwa - mówią uczestnicy. Musimy zwracać uwagę na stylistykę, interpunkcję, ortografię. Pani Gosia wymaga od nas perfekcji, a my z przyjemnością dokładamy wszelkich starań aby wymogom sprostać. Gdy oglądamy efekty naszej pracy sprawia nam to dużo radości - dodają uczestnicy.

Zapraszamy do bieżącego czytania informacji i spostrzeżeń podawanych przez uczestników.

Pragniemy poinformować również, że na popularnym portalu społecznościowym Facebook znajdą Państwo grupę Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz stronę Warsztatu i Fundacji REPI. Zachęcamy do polubienia stron Warsztatu i jednostki prowadzącej - Fundacji REPI oraz do dołączenia do grupy Warsztatu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 17 maja 2012 ::

"NAD ŻYCIE"  PRAWDZIWA HISTORIA AGATY MRÓZ

W ramach rehabilitacji społecznej uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wybrali się do kina Millenium na film pt. "Nad życie". Uczestnicy sami wyszli z inicjatywą i wykazali chęć obejrzenia tego właśnie filmu.

Dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Piszczek mogliśmy dołączyć do grupy uczniów ze szkół średnich i obejrzeć film w ramach zajęć.

"Nad życie" to oparta na faktach historia Agaty Mróz - znanej polskiej siatkarki, która przegrała walkę z rakiem mając zaledwie 26 lat.  Historia ta bardzo nas poruszyła i wywołała łzy u niejednego uczestnika i terapeuty. 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Kierownik Katarzynie Piszczek i Pani Dyrektor Mościckiego Centrum Sztuki Agnieszce Kawie. 

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 3 maja 2012 ::

ZAWODY CZT WE WSPINACZCE

Za nami pierwsza edycja zawodów wliczanych do rankingu Pucharu Azotów Tarnów. Zawody odbyły się w Święto Konstytucji na Rynku w Tuchowie. Uczestnicy Warsztatu startowali w zawodach we wspinaczce na czas amatorów i osób z niepełną sprawnością. Kamil Cedrowski wygrał zawody pokonując 9-metrową ściankę w 12,96 sekund.

Co ważne, dokładnie takie same warunki do pokonania miały osoby w pełni sprawne. Udowadnia to, że określenie "osoby niepełnosprawne" nie jest uprawnione.

Zawody zorganizowała Ściana Wspinaczkowa La Roca z ul. Kochanowskiego 30 w Tarnowie. Strona organizatora www.laroca.pl

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z zawodów. Wystarczy kliknąć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 30 kwietnia 2012 ::

SZKOLENIA WUP

W ramach rehabilitacji zawodowej podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej im . Jana Pawła II uczestniczyli w  trzech szkoleniach organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Tarnowie. Dotyczyły one sporządzania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą oraz poznania własnych predyspozycji zawodowych.

Szkolenia te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników.  Doradcy zawodowi  poprowadzili je w sposób bardzo interesujący oraz dostosowany do możliwości i potrzeb osób z niepełną sprawnością intelektualną.  

Dzięki przeprowadzonym zajęciom naszym podopieczni na pewno w przyszłości będzie łatwiej znaleźć odpowiednią dla siebie pracę.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 26 kwietnia 2012 ::

KONTROLA Z WYNIKIEM POZYTYWNYM

Trzy dni przez czterech inspektorów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie prowadzona była kontrola działalności Warsztatu. Wynik kontroli jest zadowalający dla kierownictwa placówki i jednostki prowadzącej - Fundacji REPI.

Zakres kontroli objął zatrudnienie i kwalifikacje kadry, działalność rehabilitacyjną, działalność finansowo-gospodarczą Warsztatu oraz wydatkowania środków PFRON oraz sferę zamówień publicznych. Kontrolę realizacji programu rehabilitacji oparto o sprawdzenie zgodności postanowień umowy na prowadzenie Warsztatu ze stanem faktycznym, zgodności organizacji pracy i zajęć z przepisami rozporządzenia, prawidłowości realizacji planu działalności, prawidłowości kwalifikowania kandydatów na uczestników i ważności ich orzeczeń, prawidłowości prowadzonej dokumentacji.

W czasie prowadzonych czynności kontrolnych nieprawidłowości nie stwierdzono.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 25 kwietnia 2012 ::

KSIĄŻKA I RÓŻA Z MARSZAŁKIEM WOJEWÓDZTWA

Z okazji Światowego Dnia Książki Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II odwiedził Wicemarszałek Województwa Małopolskiego pan Roman Ciepiela wręczając każdej uczestniczce Warsztatu książkę dotyczącą biografii Jerzego Nowosielskiego oraz czerwoną różę.

- Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tej szlachetnej misji wspierania rozwoju czytelnictwa, która towarzyszy idei Małopolskich Dni "Ksiązka i Róża". Zaczerpnięte z katalońskiej tradycji święto książki Samorząd Województwa Małopolskiego organizuje już po raz jedenasty. Z miłości do książki chcemy aby ten zwyczaj się upowszechnił - powiedział wicemarszałek Roman Ciepiela.

Przed wizytą Marszałka dzięki prezentacji przygotowanej w pracowni podtrzymywania umiejętności edukacyjnych podopieczni  Warsztatu dowiedzieli się o symbolice róży związanej z tym właśnie dniem. Ponadto przypomniano także ile korzyści niesie ze sobą czytanie literatury.

Pan Roman Ciepiela zachęcał uczestników do jak najczęstszego sięgania po książki podkreślając, że sam często czyta i sprawia mu to ogromną przyjemność.

Uczestnicy obdarowali szanownego gościa drobnymi własnoręcznie przygotowanymi pracami.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 kwietnia 2012 ::

Dzień Ziemi

Już tradycją w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II stały się obchody Dnia Ziemi. Na tę okazję uczestnicy pracowni podtrzymywania umiejętności edukacyjnych przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą ekologicznego postępowania i tego co możemy zrobić dobrego dla naszej planety.

Dodatkowo nasz ogródek znajdujący się przed Warsztatem został powiększony o kolejną roślinę. Tym razem lawendę. Mamy nadzieję, że lawenda będzie nas codziennie witać swoim wspaniałym zapachem.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 kwietnia 2012 ::

PIENINY, BAŁTÓW A MOŻE SANDOMIERZ?

Przed takim dylematem stanęli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Samorząd Uczestników przygotował 3 propozycje wiosennej wycieczki. W pracowni podtrzymywania umiejętności edukacyjnych powstała prezentacja, w której znalazła się krótka charakterystyka wszystkich miejsc oraz przepiękne zdjęcia.

I tak w propozycjach samorządu znalazły się 3 plany wycieczek. Pierwszą propozycją był przejazd zabytkowym pociągiem "Chabówka", spacer po Parku Zdrojowym w Rabce Zdroju, rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego oraz Dworu Tetmajerów w Łopusznej. Drugą podróż planowano do Kielc odwiedzając między innymi egzotarium, rezerwat przyrody nieożywionej Kadzielnia. W planie było także zwiedzanie Juraparku w Bałtowie oraz Jaskini Raj. Ostatnią propozycją wycieczki było zwiedzanie pięknego miasteczka Sandomierza, Kazimierza Dolnego oraz spacer po Parku zdrojowym w Nałęczowie.

Uczestnicy w skupieniu, z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich propozycji. W tym dniu każdy mógł oddać jeden głos na wybraną i wymarzoną przez siebie wycieczką. Najmniejszą popularnością cieszyła się propozycja druga, także nie będziemy mogli zobaczyć ogromnych dinozaurów w Juraparku.

Czterema głosami zwyciężyła propozycja pierwsza. Uczestnicy większością głosów zdecydowali, że będziemy zwiedzać rejony Pienin.

Z niecierpliwością czekamy na tę wspaniałą podróż.

Jeżeli chodzi o pozostałe propozycje to kto wie może jeszcze nic straconego ;-)