Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 30 czerwca 2011 r. ::

SAMORZĄD Z NOWYM PREZYDIUM

Dziewięciu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie ubiegało się o półroczne pełnienie funkcji w Prezydium Samorządu Uczestników nowej kadencji. Po interesującej kampanii wyborczej i emocjonującym głosowaniu wyboru dokonano już w pierwszej turze.

Głosami uczestników przewodniczącym Prezydium został Sławomir Kantor. Jego zastępcami przez pół roku będą: Anna Spiewak i Mariusz Spiewak.

Aby kandydować do Prezydium Samorządu Uczestników trzeba spełniać szereg warunków opracowanych z udziałem społeczności uczestników Warsztatu, przyjętych przez Radę Programową. Przede wszystkim kandydat musi się stosować do zasad Warsztatu, być życzliwie nastawionym do otoczenia, być kulturalnym i tolerancyjnym, szanować prywatność. Szczególnie cenione jest dostrzeganie przez kandydata potrzeb innych, pomaganie uczestnikom, obrona słabszych, angażowanie się w konkursy i imprezy oraz solidna praca.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 27 czerwca 2011 r. ::

PATRONATY

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie został objęty patronatami naukowymi przez dwie wyższe uczelnie - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną w Gdańsku. To jedna z nielicznych tego tupu inicjatyw w Polsce. Współpraca z uczelniami pozwoli jeszcze bardziej rozwijać się placówce, która opiekuje się 44 osobami dorosłymi z niepełną sprawnością intelektualną i ruchową.

 

W porozumieniach podpisanych z Warsztatem przez rektorów obu uczelni wskazano na podstawowe cele pedagogiczne ośrodków naukowych w Polsce, czyli wspomaganie procesu edukacji, w tym także wsparcia ośrodków specjalnych, zajmujących się terapią i podtrzymywaniem umiejętności edukacyjnych osób z niepełną sprawnością intelektualną i ruchową.

 

Patronaty obu uczelni świadczą o docenieniu Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. W porozumieniach patronackich wskazano na kompetencje metodyczne i merytoryczne Warsztatu, jego doświadczenie i umiejętności, które są niezbędne dla wspomagania rozwoju procesu dydaktycznego i praktycznego. Patronat sprawi, że zarówno Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, jak i Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku będą wspierać naukowo działalność Warsztatu, w tym kształcić terapeutów.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 8 czerwca 2011 r. ::

NAUKA PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Prezentacja twórczości osób niepełnosprawnych, pokaz rękodzieła artystycznego i indywidualne konsultacje ze specjalistami wypełniły "Dzień uczenia się przez całe życie". W przedsięwzięciu zorganizowanym w całej Małopolsce wziął też udział Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

Celem Dnia było propagowanie korzyści wynikających z rozwoju osobistego i zawodowego. Uczestnicy Warsztatu przedstawili krótką sztukę teatralną, a do dyspozycji były tego dnia wszystkie pracownie. W ten sposób pracownicy i uczestnicy Warsztatu chcieli przekonać zaproszonych gości, że uczenie się może budzić pozytywne skojarzenia, być doskonałą formą spędzania wolnego czasu, sposobem na zdobywanie wiedzy i rozwijanie pasji wspólnie z najbliższymi.

Koordynatorem Dnia był Małopolski Urząd Pracy w Krakowie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 7 czerwca 2011 r. ::

MAŁY KSIĄŻĘ

Burzą oklasków przyjęli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie najnowszy spektakl Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego. Na dużej scenie pokazano sztukę pt. "Mały Książę" na podstawie książki Antoine de Saint-Exupery'ego.

Sztuka zachwyciła widzów. Przedstawienie jest typowym spektaklem familijnym. Reżyser zachęcił do jego oglądania dzieci i dorosłych, co sprawiło, że każdy znajduje coś dla siebie i każdego zachwyca coś innego. W spektaklu wykorzystano kilkanaście piosenek, a także projekcje animacji komputerowych.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 5  czerwca 2011 r. ::

SUKCES W TUCHOWIE

Coraz mniej jest dyscyplin sportowych, w których osoby z ograniczoną sprawnością, także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, nie odnoszą sukcesów.

Czterech podopiecznych naszego Warsztatu wzięło udział w Pucharze Centrum Zdrowia Tuchów we wspinaczce na czas. Do Tuchowa pojechali: Ernest Zbylut, Wojciech Wojtaszek, Sławomir Kantor i Kamil Cedrowski, by na miejscu wraz z uczestnikami z innych placówek w równej i zaciekłej walce przezwyciężać słabości, pokazując mocne strony, determinację, wytrzymałość i odwagę. Zawodnicy zdobywali 9-metrową ściankę wspinaczkową.

Co ważne, dokładnie takie same warunki do pokonania miały osoby w pełni sprawne. Udowadnia to, że określenie "osoby niepełnosprawne" nie jest uprawnione. Najlepszym przykładem jest Kamil Cedrowski, który ściankę zdobył w czasie 15 sekund, gdy zawodowcy z wieloletnią praktyką zdobywają ją tylko pięć sekund szybciej.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdują się zdjęcia z zawodów.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 3 czerwca 2011 r. ::

OTWIERAMY DRZWI

Po raz kolejny Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie organizuje dzień otwartych drzwi. Zapraszamy wszystkich chętnych 9 czerwca br. do naszej placówki przy ul. Hodowlanej 6. Czekamy na gości w godzinach: od 9.00 do 14.00.

Uczestnicy i terapeuci chcą pokazać wszystkim 10 nowocześnie wyposażonych pracowni Warsztatu. Będzie można dokładnie poznać specyfikę każdej z nich. Warsztat prowadzi m.in.: pracownię gospodarstwa domowego, komputerowo-internetową, kartek okolicznościowych, biżuterii artystycznej, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych, rękodzieła artystycznego oraz drewna i metalu. Tego dnia będą też prowadzone zapisy na zajęcia.

WTZ przy ul. Hodowlanej oferuje codzienne bezpłatne zajęcia dla 44 osób z niepełną sprawnością intelektualną i ruchową.

Dojazd do Warsztatu odbywa się miejskimi liniami autobusowymi: 0A, 0B, 14, 30, 35, 36.

Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 2 czerwca 2011 r. ::

NAUKA PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, jako jedyna tego typu placówka w Małopolsce, weźmie udział w obchodach "Małopolskiego dnia uczenia się przez całe życie". 8 czerwca br. Warsztat otworzy swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych. W godzinach: od 11.00 do 17.00 będzie można nie tylko poznać tarnowski Warsztat przy ul. Hodowlanej 6, ale również skorzystać z bezpłatnych porad psychologa, logopedy, fizjoterapeuty, a nawet spróbować swoich sił przy wykonywaniu różnego rodzaju prac.

Celem Dnia Uczenia się jest propagowanie korzyści wynikających z rozwoju osobistego i zawodowego.
8 czerwca do dyspozycji będzie 10 pracowni Warsztatu, wśród nich m.in.: pracownia gospodarstwa domowego, komputerowo-internetowa, kartek okolicznościowych, biżuterii artystycznej, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych, rękodzieła artystycznego oraz drewna i metalu. Dojazd do Warsztatu odbywa się miejskimi liniami autobusowymi: 0A, 0B, 14, 30, 35, 36.

Pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II chcą przekonać wszystkich gości, że uczenie się może budzić pozytywne skojarzenia, być doskonałą formą spędzania wolnego czasu, sposobem na zdobywanie wiedzy i rozwijanie pasji wspólnie z najbliższymi. Według badań, motywacją do uczenia się prawie połowy kształcących się Małopolan jest pogłębianie swoich zainteresowań i czerpanie z uczenia się przyjemności. "Małopolski dzień uczenia się przez całe życie" ma dać możliwość sprawdzenia, jak można inwestować w swój rozwój.

Decyzję o ustanowieniu 8 czerwca "Małopolskim dniem uczenia się przez całe życie" podjął Zarząd Województwa Małopolskiego już w ubiegłym roku. Inicjatywa Małopolskiego Dnia Uczenia zrodziła się w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego. Dzień 8 czerwca nie został wybrany przypadkowo. Tego dnia w 1979 r. Papież Jan Paweł II spotkał się z przedstawicielami nauki i młodzieżą uczącą się. Patronami Dnia ustanowiono: św. Jadwigę Królową oraz św. Benedykta z Nursji, uważanego za opiekuna m.in. nauczycieli i uczniów.

Koordynatorem Dnia jest Małopolski Urząd Pracy w Krakowie.

Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 1 czerwca 2011 r. ::

W JADOWNIKACH MOKRYCH

Na zaproszenie Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie wzięli udział w obchodach Diecezjalnego Jubileuszu Dzieci Niepełnosprawnych i Jubileuszu 225-lecia diecezji tarnowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w miejscowym kościele parafialnym pod przewodnictwem Prymasa Polski abp Józefa Kowalczyka i biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca. Prymas Polski w homilii wskazał na bezcenną wartość dziecka dla rodziny i społeczeństwa. Poruszył również problemy dzieci na całym świecie oraz podkreślił odpowiedzialność dorosłych za rozwój i wychowanie młodego pokolenia.

W spotkaniu wzięło udział blisko tysiąc dzieci i młodzieży z opiekunami, wśród nich uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, którzy zaprezentowali krótką sztukę o śpiącej królewnie. W nagrodę organizatorzy przyznali Warsztatowi dyplom i piłkę nożną.

Za zaproszenie serdecznie dziękujemy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 30 maja 2011 r. ::

MAJÓWKA

Przejażdżki konne, brydżką, zabawy na świeżym powietrzu, kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek - takie atrakcje czekały na uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. W Zbylitowskiej Górze zorganizowano dla nich majówkę. Pogoda dopisała i dzięki temu wszyscy doskonale się bawili i miło spędzili cały dzień.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 maja 2011 r. ::

NA PRZEGLĄDZIE

Cztery uczestniczki reprezentowały Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie na IV Małopolskim Przeglądzie Wokalno-Instrumentalnym Środowiskowych Domów Samopomocy w Lisiej Górze. Impreza odbyła się na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie.

Podczas przeglądu zaprezentowały się zespoły i wokaliści z Tarnowa, Brzeska, Bochni, Rabki, Nowego Sącza, Stróż i Lisiej Góry. Tarnów reprezentowały cztery uczestniczki naszego Warsztatu, które zaśpiewały piosenki współczesne według własnej interpretacji. Warsztat otrzymał dyplom za udział w przeglądzie, drobne upominki od organizatorów, a także nagrodę rzeczową w postaci żelazka.

Gościnnie w Śmignie wystąpił zespół "Chłopacy" wykonując kilka piosenek ze swojego repertuaru.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 maja 2011 r. ::

DZIEŃ SPORTU

Pięciu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie reprezentowało Małopolskę na olimpiadzie w Strzelinie na Dolnym Śląsku. Dzień sportu zorganizowało tamtejsze Stowarzyszenie św. Celestyna.

W zawodach wzięło udział 31 drużyn. Reprezentanci tarnowskiego WTZ zmierzyli się w rzucie do celu, w rzucie piłką lekarską oraz w biegach na 60, 300 i 600 metrów.

Na pamiątkę wszyscy uczestnicy Dnia Sportu otrzymali pamiątkowe medale.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 17 maja 2011 r. ::

DZIĘKCZYNIENIE

W przeddzień urodzin patrona Warsztatu Terapii Zajęciowej - Jana Pawła II, zostały zorganizowane uroczystości dziękczynne za beatyfikację papieża. Msza św. została odprawiona w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Wzięli w niej udział, oprócz uczestników i pracowników Warsztatu, rodzice podopiecznych oraz uczniowie z Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej nr 17.

Oprawę liturgiczną przygotowali uczestnicy i uczniowie. W procesji z darami niesiono świecę, kwiaty, owoce, wino i chleb. Przy ołtarzu służyło kilku uczestników. W modlitwie wiernych polecano rodziców uczestników, pracowników Warsztatu, wszystkich darczyńców i opiekunów.

Po uroczystości kościelnej, uczestnicy wraz z rodzicami i terapeutami udali się do Warsztatu, gdzie odbyło się spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Ojca. Każdy z rodziców został obdarowany prezentami, które uczestnicy od wielu dni przygotowywali w czasie zajęć. Na stole znalazły się kremówki, które upieczono w Pracowni Gospodarstwa Domowego - ulubione ciastka Jana Pawła II z czasów jego młodości.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdują się zdjęcia z uroczystości.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 maja 2011 r. ::

W RODZINIE

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie dołączył do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. W bazie placówek znajdują się nie tylko szkoły różnego typu, ale również inne placówki o charakterze edukacyjnym, terapeutycznym i rehabilitacyjnym.

Od teraz Warsztat będzie aktywnie uczestniczył w życiu Rodziny, włączał się w lokalne i ogólnopolskie inicjatywy, konkursy i przedsięwzięcia. Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II posługuje się herbem i hymnem. Obecnie w różnych częściach regionu buduje również lokalne struktury.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Hodowlanej 6 otrzymał imię Jana Pawła II na mocy decyzji biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca z 12 października 2005 r.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 12 maja 2011 r. ::

TAJEMNICZY OGRÓD

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie obejrzeli najnowszy spektakl dla dzieci i młodzieży przygotowany przez Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego. Była to sztuka "Tajemniczy ogród" Francesa Hodgsona Burnetta.

"Tajemniczy ogród" to sceniczna adaptacja klasyki literatury dziecięcej  i młodzieżowej. Sztuka opowiada o osieroconej 10-letniej Mary Lennox, która przybywa do Anglii do swojego jedynego krewnego, wuja Archibalda. Pojawienie się nowego mieszkańca w ponurym domu na wrzosowisku odmienia życie wielu osób.

Uczestnikom Warsztatu bardzo spodobała się magiczna opowieść o potrzebie miłości, poszukiwaniu przyjaźni i uzdrowicielskiej mocy kontaktu z naturą.

Wyjście do teatru zrealizowano w ramach treningu społecznego prowadzonego w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

Fot.: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 kwietnia 2011 r. ::

DZIEŃ ZIEMI

Ochronie środowiska poświęcone było spotkanie zorganizowane w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Pogadankę - z okazji Dnia Ziemi - przygotowali uczestnicy z Pracowni Podtrzymywania Umiejętności Edukacyjnych wraz z terapeutą.

Wszyscy dowiedzieli się w jaki sposób należy dbać o nasze najbliższe otoczenie, jak ważne jest segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i energii elektrycznej. Przed budynkiem Warsztatu wspólnymi siłami posadzono nowe rośliny. Wspólna praca symbolizowała nasze zjednoczenie. Wszyscy chętnie pomagali, a towarzyszyły nam: jedność, lojalność i braterstwo.

Obchodom Dnia Ziemi w Warsztacie towarzyszyły słowa patrona - Jana Pawła II, który mówił, że "człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 kwietnia 2011 r. ::

PRZED ŚWIĘTAMI

W ramach rehabilitacji społecznej, realizowanej w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, uczestnicy z terapeutami udali się do Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego. Odbyła się tam - przygotowana specjalnie dla nich - prezentacja dotycząca zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

W czasie zajęć uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu obrzędowości związanej z  okresem Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych. Pracownicy Biblioteki zapoznali podopiecznych Warsztatu z elementami i symbolami świątecznymi. Uczestnicy wykonywali świąteczne ozdoby, dekorowali wydmuszki różnymi metodami, a wszystko po to, by upiększyć koszyczek wielkanocny.

Czas spędzony w Bibliotece okazał się idealnym wprowadzeniem w okres Świąt Wielkanocnych.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 kwietnia 2011 r. ::

TRZECIE MIEJSCE

Sukcesem zakończył się udział Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie w dorocznym XXII Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocny. Stoisko Warsztatu zajęło trzecie miejsce.

Warsztat wystawił swoje prace w kategorii "stół wielkanocny". Na stoisku prezentowano tradycyjne wypieki - mazurki, babki i baranki z ciasta. Wszystkie prace powstały w czasie zajęć w Pracowni Gospodarstwa Domowego. Inne pracownie włączyły się w dekorowanie stoiska.

Autorom prac gratulujemy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 kwietnia 2011 r. ::

Z ŻYCZENIAMI

Ogromną niespodziankę sprawili uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy tarnowskiej Szkole Podstawowej nr 17. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie złożyli wizytę w Warsztacie i obdarowali uczestników upominkami.

Delegacja wolontariuszy z opiekunką p. mgr Agatą Polek odwiedziła uczestników we wszystkich pracowniach Warsztatu. Była to okazja do jeszcze lepszego poznania się. Oprócz świątecznych życzeń, dla każdego uczestnika był przygotowany stroik ze słodkościami. Wizyta uczniów sprawiła podopiecznym Warsztatu wiele radości i wzruszeń.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny, prezenty i życzenia!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 12 kwietnia 2011 r. ::

KONKURS WIELKANOCNY

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie wystartował w dorocznym Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocny. Stoisko Warsztatu jest prezentowane w tarnowskim Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej 10. Konkurs potrwa do 16 kwietnia.

Na stoisku Warsztatu są prezentowane tradycyjne wypieki - mazurki, babki i baranki z ciasta. Wszystkie prace powstały w czasie zajęć w Pracowni Gospodarstwa Domowego. Inne pracownie włączyły się w dekorowanie stoiska. Ogłoszenie wyników, w sobotę, 16 kwietnia.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 7 kwietnia 2011 r. ::

PACZKI OD STOWARZYSZENIA

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO obdarowało podopiecznych paczkami żywnościowymi. W każdym zestawie znalazły się majonezy w słoikach i tubkach, keczup i musztarda. Wartość każdej paczki oszacowano na 45 zł.

Akcja została przeprowadzona dzięki wsparciu Firmy Roleski.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 6 kwietnia 2011 r. ::

ZWIEDZANIE STARÓWKI

Najważniejsze zabytki Tarnowa obejrzeli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jan Pawła II w czasie wiosennego spaceru po Starówce. Podopieczni poznali historię katedry, ratusza, obejrzeli zachowane mury miejskie oraz pomniki. W czasie spaceru odwiedzili też Gospodę Rycerską, gdzie zjedli obiad, w ramach prowadzonego w Warsztacie treningu społecznego.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 4 kwietnia 2011 r. ::

W POSZUKIWANIU WIOSNY

Poszukiwanie zwiastunów wiosny i obserwacja budzącej się do życia przyrody było celem kolejnego treningu społecznego. Uczestnicy Warsztatu udali się do Parku Strzeleckiego, gdzie natrafili na kwiaty, symbolizujące nadejście wiosny: krokusy, zawilce, forsycje oraz żonkile. Dostrzegli także wiewiórki oraz żaby.

Po  spacerze przyszedł czas na posiłek w restauracji "Chickey". Uczestnicy sami zadecydowali co zjedzą - każdy wybrał zestaw zawierający frytki, napój oraz kurczaka, a na deser lody. Był też czas na obejrzenie eksponowanej na płycie tarnowskiego Rynku wystawy fotograficznej. Zdjęcia brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Twarze" - Skrzyszów 2011.