Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 21 marca 2015 r. ::

WIELKANOCNE OZDOBYW Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II trwają intensywne przygotowania do kiermaszy wielkanocnych. Uczestnicy z sześciu pracowni "produkcyjnych" w pocie czoła i z uśmiechem na ustach przygotowują dla Państwa ozdoby na ten czas.

Będą mogli Państwo zakupić drewniane, papierowe oraz metalowe kurki, jajka, zajączki, stroiki. Wszystkie elementy będą jedyne i niepowtarzalne, każda praca będzie wykonana ręcznie. To prawdziwe arcydzieła, których wartość jest znacznie wyższa niż cena ich sprzedaży. Uczestnicy stosują różne techniki pracy, aby każdy klient mógł znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego oraz zakupić coś dla przyjaciół. 

Prace będzie można kupić w następujących dniach i miejscach:  

 • 24.03 (wtorek)w godz. 9-13 - Turon - ul. Lwowska 72-96B,

 • 25.03 (środa)w godz. 9-13 - ZUS - ul. Kościuszki 37,

 • 26.03 (czwartek)w godz. 10-18 - Hala Bazar - ul. Hodowlana 6,

 • 27.03 (piątek)w godz. 10-18 - Hala Bazar - ul. Hodowlana 6,

 • 28.03 (sobota)w godz. 10-18 - Hala Bazar - ul. Hodowlana 6,

 • 28.03 (sobota)w godz. 10-12 - Muzeum Etnograficzne - ul. Krakowska 14.

Serdecznie zapraszamy.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 marca 2015 r. ::

WYBUCHŁA "WIOSNA TALENTÓW" W PAŁACU MŁODZIEŻY

Z okazji powitania wiosny uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wzięli udział w przeglądzie talentów zorganizowanym przez Pałac Młodzieży.

Podczas koncertu zaprezentowali się uczestnicy biorący udział w zajęciach Działu Artystycznego Pałacu Młodzieży

Na rozpoczęcie przeglądu grupa młodych gitarzystów wykonała utwór "Wiosna" A. Vivaldiego. Podczas koncertu nie zabrakło również występów solistów, zespołów wokalnych oraz tanecznych.

Nasi podopieczni zaprezentowali dwie piosenki - "Barcelona" z repertuaru grupy Pectus oraz "Ładne oczy" Czerwonych Gitar.

Dzięki współpracy z p. Ewą Rutkiewicz uczestnicy WTZ mają możliwość brania udziału w różnych występach dzięki czemu nie tylko nabywają umiejętność radzenia sobie z tremą, ale także mają okazję poznawać nowych ludzi jak również stale podnoszą poziom swoich umiejętności wokalnych.

Zdjęcia z koncertu można obejrzeć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 marca 2015 r. ::

PISANKI - MALOWANKI

Uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundacje Rozwoju Edukacji Pracy Integracji wzięli udział w konkursie plastycznym "PISANKI - MALOWANKI" organizowanym przez Galerię Aniołowo.

Każdą pracę w konkursie uczestnicy przygotowywali według własnych pomysłów i z niewielką pomocą terapeutów. Wśród prac znalazły się pisanki wykonane różnymi technikami przy użyciu naturalnych, ale i nietradycyjnych materiałów. Przygotowania trwały kilka tygodni i łącznie zostało zgłoszonych aż 12 prac.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w Galerii Aniołowo. Jury doceniło prace i zaangażowanie naszych podopiecznych. Uczestniczka naszego Warsztatu Justyna Pałka zdobyła IV miejsce, a wyróżnienie powędrowało do Marcina Machety także z naszej placówki.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne nagrody rzeczowe.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galerię z wręczenia nagród można zobaczyć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej


:: 16 marca 2015 r. ::

LUBIANE PIŁKARZYKI

W naszym Warsztacie odbył się Turniej Piłkarzyków Stołowych. Do gry zgłosiło się 12 uczestników oraz 9 uczestniczek Warsztatu. W kategorii mężczyzn dwunastu graczy na drodze losowania podzielono na cztery trzyosobowe grupy. W kategorii kobiet na tych samych zasadach wydzielono trzy trzyosobowe grupy. Pojedynki w fazie grupowej oraz dalszych etapach składały się z dwóch połów trwających odpowiednio po 2 minuty. Po zaciekłych pojedynkach zarówno w fazie grupowej jak i dalszych etapach turnieju wyłonili się zwycięzcy w obu kategoriach.

Kategoria Kobiet:

 1. miejsce Anna Molecka
 2. miejsce Joanna Bąk
 3. miejsce Monika Rasińska

Kategoria Mężczyzn:

 1. miejsce Dawid Nieć
 2. miejsce Wojciech Wojtaszek
 3. miejsce Ernest Zbylut

Gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania dla wszystkich uczestników i wiernych kibiców!

Klikając GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można oglądną zdjęcia z Turnieju.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 11 marca 2015 r. ::

WYBORY MISS I MISTERA WARSZTATU

W taki właśnie sposób w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II uczciliśmy Dzień Kobiet i Mężczyzn.
Konkurs został poprowadzony przez panie Karolinę Setlak i Klaudię Padoł.  O tytuł najpiękniejszej i najprzystojniejszego walczyło 6 kandydatek i 6 kandydatów. Ubiegający się o tytuł musieli wykazać się inteligencją, sprytem i poczuciem humoru.

Rywalizacja składała się z oddzielnych konkurencji dla kobiet i mężczyzn. Kandydatki musiały pomysłowo zawiązać krawat, pokroić cebulę i nie uronić przy tym ani jednej łzy, a także z gracją przejść po wybiegu z książką na głowie.

Panowie musieli pomalować paznokcie swoim koleżankom, wykazać się sprawnością kręcąc hula hop i umiejętnie wybrnąć z nietypowych sytuacji wykorzystując swój urok osobisty i poczucie humoru.

Tytuł Miss Warsztatu 2015 otrzymała Anna Molecka a tytuł Mistera powędrował do Edwarda Lusztyna.
Swojego wyboru mogła dokonać też publiczność, która przyznała tytuł Miss i Mistera Publiczności. Nagroda powędrowała do Joanny Bąk i Dawida Niecia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyborów. Wystarczy kliknąć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 4 marca 2015 r. ::

DROGA NA SZCZYT

Dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji REPI oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie nasi uczestnicy realizują projekt "Droga na szczyt". W każdą środę mają oni okazję brać udział w zajęciach wspinaczki sportowej.

Zajęcia odbywają się w hali sportowej ze ścianką wspinaczkową należącej do PWSZ przy ulicy Mickiewicza 8. Organizatorzy zapewniają licencjonowanego instruktora wspinaczki sportowej oraz komplet potrzebnego profesjonalnego sprzętu.

Warto dodać również, że w zajęciach uczestniczą studenci III roku fizjoterapii w ramach przedmiotu Sport osób niepełnosprawnych, znajdującego się w ich programie studiów.

Jest to znakomita forma rehabilitacji ruchowej oraz społecznej. Dla naszych uczestników to świetna okazja na połączenie aktywności fizycznej z interakcją z przyszłymi fizjoterapeutami, dla studentów natomiast to znakomita forma zdobywania doświadczenia w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, jakże potrzebnego w ich przyszłym fachu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 26 lutego 2015 ::

KUCHNIA CZESKA

Tym razem w ramach cyklu "Kuchnie świata" inspirację zaczerpnięto z kuchni czeskiej. Uczestnicy w pracowni gospodarstwa domowego przyrządzili aromatyczną zupę czosnkową z grzankami i żółtym serem.

Ponadto dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej podopieczni poznali charakterystyczne składniki, przyprawy i potrawy bez których Czesi nie wyobrażają sobie swojej kuchni.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 lutego 2015 r. ::

ZAPROSZENIE NA ZAWODY WSPINACZKOWE

Zapraszamy wszystkich chętnych na IV Ogólnopolskie Zawody we wspinaczce osób z niepełną sprawnością, zarówno miłośników wspinaczki jak i osoby, które mają niewielkie lub żadne doświadczenie w tej dziedzinie sportu.

Zawody odbędą się 14 kwietnia 2015 r. (wtorek) w godz. od 09:00 do 15:00 na najlepszej w Polsce ściance wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i wysłanie na adres e-mail: wspinaczka.wtzjp2@interia.pl w terminie do dnia 02 kwietnia 2015 r.

Wszystkie Państwa wątpliwości rozwieje i na pytania odpowie pan Maciej Żak. Wystarczy napisać maila na adres wspinaczka.wtzjp2@interia.pl lub zadzwonić pod numer telefonu 14 627 35 03.

Liczymy, że będziemy mogli wspólnie z Państwem przeżywać sportowe emocje.

POBIERZ:

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 17 lutego 2015 r. ::

SZTUKĄ JEST UMIEĆ PRZEGRAĆ

W Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przeprowadzono pogadankę dla wszystkich uczestników zajęć terapeutycznych. Tym razem wspólnie próbowaliśmy zdefiniować, co oznacza stwierdzenie "przegrać z honorem". Dyskusja została przeprowadzona przez panią psycholog Małgorzatę Mośny oraz terapeutkę i pedagoga Karolinę Setlak.

W czasie spotkania uczestnicy zastanawiali się nad tym co to jest sukces i porażka oraz jakie emocje im towarzyszą. Próbowaliśmy znaleźć pozytywne aspekty przegranej oraz negatywne strony zwycięstwa.

Podczas podsumowania uczestnicy zgłaszali pomysły w jaki sposób porażkę można przeobrazić w sukces. Dyskusja przyniosła sporo ciekawych przemyśleń i refleksji. Uczestnicy uznali, że porażka nie musi oznaczać przegranej pod warunkiem, że potraktujemy ją jako ważne doświadczenie życiowe oraz wyciągniemy z niej wnioski.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 11 lutego 2015 r. ::

WYSTAWA O NASZYM PATRONIE 

W ramach prowadzonych działań mających na celu pogłębienie wiedzy o naszym patronie uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wraz z terapeutami wybrali się do Muzeum Etnograficznego na wystawę pt: "Nasz Papież. Wizerunki Jana Pawła II w twórczości ludowej".

Na wystawie zaprezentowano postać papieża widzianego oczami artystów ludowych, amatorów i dzieci. Prace przedstawiały sceny z życia Jana Pawła II - pielgrzymki, spotkania z wiernymi, celebrowanie mszy świętych itp. Na ekspozycji podziwiać można było rzeźby, płaskorzeźby, obrazy na płótnie, papierze, szkle a także rękodzieło ludowe. Wszystkie prace miały zabarwienie uczuciowe wyrażające więź z Janem Pawłem II.

Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się do baru "Kebab Efes" na pyszny posiłek.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 lutego 2015 r. ::

KARNAWAŁ W KASYNIE

Fundacja REPI i Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wraz z telewizją imav.tv oraz Restauracją Kasyno zorganizowała dla osób z niepełną sprawnością huczną zabawę karnawałową. Impreza zgromadziła ponad 350 osób z 11 placówek z województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć w Restauracji Kasyno w Mościcach, które nieodpłatnie przyjęło gości oraz zapewniło posiłek i napoje. W karnawałowy nastrój wprowadzili nas znani DJ Poaa oraz Łukasz Podraza.

Podczas imprezy, oprócz tańca w rytm znanych i lubianych przebojów, nie zabrakło również zabaw integrujących wszystkich gości. Wybory króla i królowej balu, konkurs taneczny dla par, nauka układów tanecznych to tylko nieliczne z atrakcji jakie zostały przygotowane dla uczestników. Każda osoba, która wzięła udział w konkursach została obdarowana nagrodami i gadżetami przekazanymi przez sponsorów: Urząd Miasta Tarnowa, telewizja imav.tv, Redruk, Teatr im. L. Solskiego, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, ks. Władysław Pachota.

Impreza była okazją do nawiązania nowych znajomości, integracji oraz oderwania się od codziennych zajęć.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 05 lutego 2015 r. ::

FRYZJER, ALE ZNAJOMY

Kilkunastu uczestników naszego Warsztatu skorzystało z bezpłatnego strzyżenia i modelowania włosów w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego mieszczącego się przy ulicy Zbylitowskiej w Tarnowie.

Pięcioro naszych podopiecznych biorących aktualnie udział w podnoszącym kwalifikacje zawodowe kursie fryzjerskim, pracując w pocie czoła pod czujnym okiem prowadzących kurs, miało znakomitą okazję do zaprezentowania nabytych umiejętności swoim kolegom i koleżankom.

Dziękujemy serdecznie CKZiU, osobom odpowiedzialnym za prowadzenie zajęć oraz uczestniczącym w kursie za inicjatywę, natomiast naszym modelom i modelkom za odwagę i spore zainteresowanie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 02 lutego 2015 r. ::

PRAKTYKANTKA UNIWERSYTETU PEDAGOGICZNEGO IM. KEN W WARSZTACIE

Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji w ramach swoich działań statutowych wspiera rozwój młodych osób. Między innymi poprzez przyjmowanie na, niepłatne ze strony uczelni, praktyki zawodowe.

Od 19 stycznia br. jest z nami Studentka Instytutu Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pani Aneta Patyk. Ma ona okazję odbycia praktyki w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonym przez Fundację REPI w Tarnowie. Dzięki prowadzeniu zajęć i współpracy z uczestnikami, zdobywa bogate i cenne doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości w pracy w zawodzie terapeuty. Podczas praktyk, ma możliwość obserwowania przygotowań  do przedstawienia świąteczno-noworocznego, wzięcia udziału w dyskotece imieninowej.

Ponadto jest to również czas zmiany pracowni dla poszczególnych grup, dzięki czemu praktykantka może prowadzić zajęcia z uczestnikami z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej. Jak mówi pani Aneta -Czuję się usatysfakcjonowana będąc tutaj, ponieważ czas spędzony z uczestnikami uświadomił mi, że świetnie odnajduję się w pracy z osobami niepełnosprawnymi, a rozmowy z terapeutami utwierdziły mnie w przekonaniu, że to ciężki, ale bardzo szlachetny zawód.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 30 stycznia 2015 r. ::

ZAPROSZENIE NA KARNAWAŁ DO KASYNA

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Szanownych Państwa na zabawę "Karnawał w Kasynie".

Imprezę integracyjną organizują:

 • Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji - jednostka prowadząca Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II,
 • telewizja imav.tv,
 • Restauracja Kasyno.

Zabawa będzie miała miejsce we wtorek, 10 lutego 2015 r. w Restauracji Kasyno przy ulicy Kwiatkowskiego 20 w Tarnowie-Mościcach. Rozpocznie się ona o godz. 9:30 i potrwa do 13:30.

Każdą grupę prosimy o przygotowanie dwóch zabaw, gier czy konkurencji oraz o przywiezienie placka.

Udział w zabawie jest bezpłatny. Zapewniamy też skromny, ciepły posiłek.

Prosimy o przesłanie potwierdzenia przyjęcia zaproszenia do piątku, 6 lutego 2015 r. do godziny 13:30 na adres biuro@repi.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmujemy pod adresem e-mail Decy

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 29 stycznia 2015 r. ::

SPOTKANIE NOWOROCZNE Z WŁADZAMI MIASTA

"Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie" - to myśl przewodnia, która towarzyszyła nam podczas spotkania noworocznego zorganizowanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI.

W uroczystości wzięli udział rodzice naszych podopiecznych, a także przedstawiciele władz - zastępca  prezydenta Tarnowa ds. polityki społecznej pani Dorota Krakowska oraz konsultant ds. osób niepełnosprawnych pan Andrzej Ziembowski.

Na tę okazję uczestnicy pod opieką pań Karoliny Setlak i Klaudii Padoł przygotowali montaż słowno-muzyczny połączony z przedstawieniem skłaniającym do refleksji nad stosunkiem człowieka do Boga i bliźniego oraz własnym postępowaniem.

Pani prezydent Dorota Krakowska w swoim wystąpieniu skierowała słowa uznania dla kadry Warsztatu za prowadzenie go na tak wysokim poziomie oraz doceniła trud i wysiłek wkładany przez terapeutów w codzienną pracę z osobami niepełnosprawnymi. Pochwały otrzymali także nasi podopieczni za ogromne zaangażowanie i doskonałe przygotowanie do występu. Obecność pani prezydent Doroty Krakowskiej była okazją dla rodziców do podzielenia się problemami i trudnościami związanymi z wychowaniem i sprawowaniem opieki nad swoimi niepełnosprawnymi dziećmi. Rodzice uzyskali również zapewnienie o stałej współpracy i udzielaniu im pomocy oraz wsparcia.

Również pan Andrzej Ziembowski zadeklarował swoje zainteresowanie i zaangażowanie w rozwiązywanie zgłoszonych mu problemów.

Noworoczne spotkanie nie tylko pozwoliło na oderwanie się od problemów dnia codziennego, ale także dało nadzieję na polepszenie obecnej sytuacji osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Zdjęcia ze spotkania mogą Państwo obejrzeć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 27 stycznia 2015 r. ::

ZAKUPY Z DOBRYM UCZYNKIEM

Z radością informujemy, że mogą Państwo wspierać Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, a także Fundację REPI nie wyciągając ze swoich portfeli ani grosza. Wystarczy, że robiąc zakupy przez internet będą Państwo logowali się do swojego sklepu za pośrednictwem strony www.FaniMani.pl.

Procedura jest bardzo prosta, dokonując zakupy za pośrednictwem ww. portalu sprzedawcy będą przekazywali na naszą rzecz część kwoty z Państwa zakupów. Mogą Państwo dokonywać zakupów w jednym z 480 sklepów z wszystkich branż, w tym w następujących działach: elektronika, uroda i moda, kultura i rozrywka, dom i zdrowie, sport i turystyka, dla dzieci, inne.

Dodaliśmy także zakładkę "Wspieraj nas" na naszych stronach na Facebooku.

Bardzo proszę pamiętać o nas przy dokonywaniu zakupów przez internet.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 stycznia 2015 r. ::

QUIZ PAPIESKI

W Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II odbył się quiz sprawdzający wiedzę uczestników o ich patronie - Janie Pawle II. Było to kolejne z cyklu spotkań, które mają na celu pełniejsze poznanie wybitnego papieża-Polaka.

Do udziału w konkursie wstępnie zgłosiło się aż 23 uczestników. Ostatecznie w zmaganiach uczestniczyło 18 zawodników, którzy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi życiorysu oraz pontyfikatu Jana Pawła II. Uczestnicy włożyli sporo pracy przed wzięciem udziału w quizie. Wcześniej otrzymali tekst, na podstawie którego zostały przygotowane pytania. Poziom prezentowanej wiedzy był na tyle wyrównany, iż w celu wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka.

Zwyciężczynią quizu została Katarzyna Gawryś zdobywając łącznie 17 punktów na 21 możliwych do uzyskania.

Nagrodę ufundowała pracownia form użytkowych i poligrafii - zegar z motywem ozdobnym wybranym przez uczestniczkę.

Serdecznie gratulujemy Katarzynie oraz wszystkim, którzy przygotowali się i wzięli udział w konkursie.

Przygotowujemy kolejne zajęcia, w różnych formach, przybliżające postać i nauczenia Jana Pawła II.

Zdjęcia z quizu umieściliśmy w galerii. Aby je zobaczyć wystarczy kliknąć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 14 stycznia 2015 r. ::

OFERTA PRACY

 

Stanowisko: terapeuta zajęciowy w pracowni drewna i metalu.
Wymiar czasu pracy: pełny etat.
Liczba wolnych miejsc: 1.
Czas pracy: 8 godzin dziennie między 6:30 a 16:30.
Dni pracy: poniedziałek-piątek.
Charakterystyka klientów: praca z osobami z niepełną sprawnością intelektualną i sprzężoną.

Warunki konieczne:

 1. Ukończone studium terapii zajęciowej lub
 2. Ukończenie studiów licencjackich lub magisterskich z zakresu pedagogiki specjalnej lub oligofrenopedagogiki.
 3. Zdolności plastyczne,
 4. Obsługa maszyn typu piła taśmowa, wiertarka, wkrętarka.

Pracodawca: Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji
Miejsce pracy: Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, Tarnów, ul. Hodowlana 6

Skrócony zakres czynności:

 1. Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z rodziną uczestnika.
 2. Projektowanie, organizowanie i prowadzenie pracowni;
 3. Planowanie, prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych z uwzględnieniem niepełnosprawności uczestników.
 4. Organizowanie zajęć terapeutycznych w celu poprawy sprawności, zwiększenia zakresu ruchów oraz kondycji psychicznej uczestników.
 5. Organizowanie imprez towarzyskich, zajęć sportowych, wycieczek.
 6. Prowadzenie działań zmierzających do integracji społecznej i zawodowej podopiecznego.
 7. Opracowywanie we współpracy z uczestnikiem indywidualnych programów rehabilitacji, ocen postępów i in.
 8. Dowożenie i odwożenie uczestników na zajęcia.
 9. Prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z uczestnikami (np. Dzienniki Terapeutyczne).

CV należy przesyłać tylko e-mailem na adres: praca.wtzjp2@interia.pl

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 12 stycznia 2015 r. ::

"BÓG SIĘ NARODZIŁ, CIESZMY SIĘ!"

Na zaproszenie Pani Ewy Rutkiewicz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI wzięli udział w koncercie "Bóg się narodził, cieszmy się".

W koncercie udział wzięli wokaliści z pracowni pani Ewy - zespół wokalny Albatros, Estrada Dzieci oraz zespół "Aniołki Lolka". Wszyscy zachwycili publiczność swoim śpiewem wykonując najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Nasi uczestnicy zaprezentowali się w kolędach "Jezusa narodzonego" oraz "Hej w dzień narodzenia". Świąteczny nastrój i przyjazna atmosfera udzieliły się publiczności, która chętnie włączyła się we wspólny śpiew.

Od kilku lat, dzięki uprzejmości Pani Ewy Rutkiewicz "Aniołki Lolka", którymi na co dzień opiekuje się pani Karolina Setlak, mają możliwość systematycznego uczestnictwa w zajęciach, podczas których podnoszą swoje umiejętności wokalne.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 12 stycznia 2015 r. ::

KONIEC XVII KADENCJI SU

W dniu 31 grudnia 2014 r. zakończyła się XVII kadencja Prezydium Samorządu Uczestników. Damian Ptak, Anna Molecka i Andrzej Dyngosz przez cały okres swojej pełnienia funkcji starali się wzorowo i sumiennie wywiązywać z powierzonych im obowiązków i konsekwentnie realizowali zaplanowane działania. Dlatego też 12 stycznia 2015 r. kierownik i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej podziękowali im za trud oraz wysiłek miłymi słowami i brawami.

W tym samym dniu w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonym przez Fundację REPI przeprowadzono kolejne wybory do Samorządu Uczestników. Do wyborów zgłosiło się aż 15 kandydatów. Każdy z nich zaprezentował samodzielnie opracowany program wyborczy, w którym przedstawił szeroki wachlarz propozycji. Uczestnicy bardzo rzetelnie przygotowali się do wyborów, a niektóre z postulatów okazały się bardzo zaskakujące.

Ostatecznie po podliczeniu głosów przez powołaną do tego celu komisję Przewodniczącym SU został Sławomir Kantor, natomiast członkami Klementyna Gaudyn oraz Monika Rasińska.

Życzymy powodzenia  i wytrwałości oraz sukcesów w pracy.

Relację fotograficzną wyborów mogą obejrzeć Państwo GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 09 stycznia 2015 r. ::

WIZYTA STUDYJNA

Sympatyczni studenci Instytutu Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie w ramach realizowanych wizyt studyjnych w instytucjach i organizacjach pomocy społecznej zawitali w nasze progi.

W naszym budynku spotkali się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, panią Magdaleną Stus Koordynatorem pieczy zastępczej i panem Jakubem Wroną Specjalistą pracy socjalnej.

Ze swojej strony przedstawiliśmy działalność Fundacji REPI oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Studenci zapoznali się z Podstawą prawną funkcjonowania, strukturą organizacyjną, zasadami finansowania, zadania i formami pomocy, dokumentacją, współpracą z innymi instytucjami (organizacjami), charakterystyką klientów i zadaniami kadry merytorycznej. Studenci odwiedzili też wszystkie pracownie Warsztatu, mogli przyjrzeć się pracy z bliska, porozmawiać z terapeutami i uczestnikami.

Zapraszamy ponownie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 08 stycznia 2015 r. ::

ZBIERAMY NAKRĘTKI

Czerwone, zielone, białe. Z napojów, z kosmetyków, z artykułów spożywczych. Jakiekolwiek nakrętki chętnie przyjmiemy. W każdej ilości. Bardzo prosimy o zbieranie i przekazywanie nam plastikowych nakrętek.

Dochód uzyskany z ich sprzedaży będzie wykorzystany na pokrycie kosztów działalności i rozwoju Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, który prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji.

Zakrętki dostarczać można do Warsztatu przy ulicy Hodowlanej 6. Większą ilość zakrętek jesteśmy w stanie odebrać.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 07 stycznia 2015 r. ::

ZABAWA (PO)SYLWESTROWA

Tradycyjnie uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonym przez Fundację REPI hucznie przywitali Nowy Rok. 7 stycznia 2015 r. w Warsztacie odbyła się zabawa po(sylwestrowa) połączona z zabawą imieninową grudniowych jubilatów.

Podopieczni przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek i postarali się o szampana, którym wzniesiono noworoczny toast. Wszyscy wspaniale się bawili w rytmie znanych, lubianych przebojów i w trakcie zabawy złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia, z nadzieją na ich szybkie spełnienie.

Zdjęcia z zabawy mogą Państwo zobaczyć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)