Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 24 marca 2014 r. ::

IV MITYNG PŁYWACKI - ZAPROSZENIE

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji oraz Państwowa Wyższa Szkołą Zawodowa w Tarnowie serdecznie zapraszają na IV Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością.

Mityng odbędzie się 9 maja 2014 r. (piątek) w godz. od 09:00 do 14:00.

W tym roku ponownie zapraszamy na basen pływacki znajdujący się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Oferujemy wszystkim przybyłym zawodnikom jak i ich opiekunom komfortowy, nowoczesny basen w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością, obiekt w centrum miasta, komfortowe szatnie, dogodnie usytuowaną widownię, punkt medyczny, węzły sanitarne, bezpłatny parking przy samym budynku oraz poczęstunek.

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego i wysłanie na adres e-mail: mityng.plywacki.wtzjp2@interia.pl.

Wszystkie Państwa wątpliwości rozwieje i na pytania odpowie pan Mariusz Panek pod numerem telefonu 14 627 35 03 i drogą elektroniczną pod adresem mityng.plywacki.wtzjp2@interia.pl.

Oczekujemy na  Państwa przybycie i udział w zawodach.

Jak zwykle będzie dobra zabawa, rywalizacja w duchu fair play i niezapomniane chwile emocji i wzruszeń.

PLIKI DO POBRANIA:

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 marca 2014 r. ::

ZAWODY WSPINACZKOWE NA WYSOKIM POZIOMIE

Po raz trzeci zorganizowaliśmy III Ogólnopolskie zawody we wspinaczce osób z niepełną sprawnością.  Pomogli nam Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie oraz AZS PWSZ. Było warto dla tych chwil wzruszeń, radości i wdzięczności okazywanej przez zawodników swoim opiekunom i trenerom. W kategorii mężczyzn powyżej 30 lat wygrał nasz podopieczny Kamil Cedrowski, a konkurencja była spora.

- Cieszy nas, że w zawodach wzięło udział tak dużo startujących i to z całej Polski. Były emocje, był wysiłek, były radości z sukcesów tak jak na zawodach dla pełnosprawnych sportowców, czyli to wszystko co jest potrzebne aby rywalizację uznać za udaną - mówi Wojciech Nowak Kierownik Sekcji Wspinaczkowej AZS PWSZ w Tarnowie i jednocześnie współorganizator Zawodów. W. Nowak dodaje, że - po dzisiejszych zawodach widać, że we wspinaczce nie ma w zasadzie różnicy między pełno i niepełnosprawnymi wspinaczami. Oczywiście poziom sportowy jest różny, ale walka z trudnościami, a przede wszystkim z samym sobą jest taka sama.

W zawodach wzięło 52-óch zawodników i zawodniczek reprezentujących 13 placówek, klubów sportowych, ośrodków szkolno-wychowawczych. Najdłuższą drogę do pokonania miała drużyna z Torunia. Zwycięzców Zawodów dekorowali i nagrody wręczali Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański, Prorektor PWSZ dr Józef Węglarz, Wicedyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia dr Mariusz Pociecha, Dyrektor  Wydziału Sportu UMT Marek Baran.

Prezydent Henryk Słomka-Narożański zwracają się do zawodników i ich opiekunów podziękował, że chcieli przyjechać do zawsze ciepło witającego i goszczącego ich Tarnowa. Dodał - patrząc na tę wysoką ściankę i na wasze zmagania z nią porównuję to do życia i czerpię z was siłę. Życie jest trudne jak wspięcie się na szczyt ścianki. Nawet jak się od niej odrywacie i odpadacie to nie poddajecie się i idziecie dalej. Dziękuję za piękny przykład pokonywania trudności. Pan prezydent zaprosił sportowców na kolejne zawody do Tarnowa.

Mariusz Panek rehabilitant na co dzień usprawniający osoby z niepełną sprawnością mówi, że: - terapia na ścianie wspinaczkowej jest specyficzną i coraz bardziej popularną formą terapii osób zarówno z dysfunkcjami układu ruchowego jak i z niepełnosprawnością intelektualną. Bardzo ważnym, jeżeli nie najważniejszym elementem tej terapii jest zjawisko kontrolowanego zagrożenia. Polega ono na tym, że uczestnik terapii wychodząc coraz wyżej odczuwa coraz większy lęk, ale równocześnie coraz większą potrzebę wyjścia wyżej i próbuje chwytać się ściany - podczas gdy jest w pełni asekurowany. Stopień trudności wspinaczki można łatwo dostosować do możliwości osoby niepełnosprawnej, tak aby jeżeli jest to potrzebne, nie czuła zagrożenia i lęku. Jest to ogromnie ważne, ponieważ poprawia się tym samym samopoczucie i w rezultacie powoduje wzrost samodzielności osoby niepełnosprawnej, a sukces, jakim jest wejście na szczyt, jest zawsze niezapomnianym przeżyciem, które ma swój długofalowy wpływ na dalszy rozwój.

Zawody odbyły się na ściance, która obecnie jest najlepszą ścianką wspinaczkową w Polsce. Sala sportowa ma doskonałe warunki techniczne, sanitarne, lokalowe, w pełni dostosowano ją do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością. Zabezpieczenie medyczne, wsparcie organizacyjne i asystenckie zapewnili dyrektorzy trzech instytutów PWSZ. Studenci nie pierwszy raz chętnie odpowiedzi na propozycję współpracy. Ich pomoc dla organizatorów jest zawsze bardzo ważna i bez niej ciężko byłby zrobić tak dobre zawody.

Świadomość, że się było na ścianie, podnosi poziom adrenaliny dając radość życia - zapewnia psycholog Małgorzata Mośny. - W zawodach uczestniczą osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami z autyzmem, z dysfunkcjami narządów ruchu, z porażeniem mózgowym. Z doświadczenia wiemy, że początkowo tylko oswajają się ze ścianą i wysokością, po jakimś czasie dobrze sobie radzą nawet z samodzielnym wspinaniem. U osób, które pierwszy raz uczestniczą we wspinaczkach, łatwo dostrzec ogromną zmianę w zachowaniu, radość i odwagę, swobodę w kontaktach z innymi ludźmi. Postępy są czasami bardziej widoczne niż podczas żmudnej codziennej rehabilitacji.

- Organizacja zawodów trwa kilka miesięcy, w sumie zaczyna się dzień po zakończeniu poprzednich - przekonuje Tomasz Eliasz Wardzała Prezes Zarządu Fundacji REPI i Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. - Wyciągamy wnioski, wskazujemy na to co było dobre i powinno być powtórzone oraz to co powinno być wyeliminowane. Nasi goście muszą być zadowoleni, skoro przyjechali po raz trzeci, co więcej przyjechali też zawodnicy z placówek, które do tej pory nie brały udziału w Zawodach. Żadne działania nie byłby możliwe, gdyby nie osoby, firmy i instytucje, które wspierają finansowo i organizacyjnie tak wartościowe przedsięwzięcia. W tym roku byli nimi PGNiG, Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa, Bruk-Bet, Centrum Ubezpieczeń Dajako. T. Wardzała dodaje, że - nie można zapominać o pracownikach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i Fundacji REPI. Pomimo licznych obowiązków podejmują dodatkowe zadania, aby zorganizować fenomenalną formę rehabilitacji i możliwość weryfikacji i samooceny osób z niepełną sprawnością. Jesteśmy im bardzo wdzięczni.

ZAWODY WYGRALI:

W kategorii kobiet do lat 25:

 1. Małgorzata Golemo.
 2. Kinga Rachmaciej.

W kategorii kobiet powyżej 25 roku życia:

 1. Irena Główka.
 2. Elżbieta Siuta.
 3. Beata Lizak.

W kategorii mężczyzn do 16 roku życia:

 1. Kamil Popek.
 2. Maksymilian Krupa.
 3. Hubert Plis.

W kategorii mężczyzn 17-23 lat:

 1. Michał Bałucki.
 2. Krzysztof Golemo.
 3. Łukasz Jurak.

W kategorii mężczyzn 24-30 lat:

 1. Adrian kaleta.
 2. Mateusz Rączka.
 3. Wojciech Grodzki.

W kategorii mężczyzn powyżej 30 r. ż.:

 1. Kamil Cedrowski.
 2. Przemysław Sacharczuk.
 3. Paweł Gołąb.

Organizację tych i innych zawodów sportowych oraz wszechstronną działalność Fundacji REPI i Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II można wesprzeć na kilka sposobów, np. przekazują swój 1% podatku wpisując w zeznaniu podatkowym nr KRS 0000340823, przekazując darowizny pieniężne, rzeczowe, fundując nagrody czy przez pracę na zasadach wolontariatu w placówce czy przy organizowaniu imprez.

Galerię zdjęć mogą obejrzeć Państwo GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 11 marca 2014 r. ::

WIELKANOCNE INSPIRACJE W ANIOŁOWIE

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na zorganizowaną przez terapeutów naszego Warsztatu wystawę pt. "Wielkanocne inspiracje". Wystawa będzie trwała od 17 do 31 marca. Miejscem wystawy będzie Galeria Aniołowo znajdująca się przy ul. Żydowskiej 2.

Wystawę przygotowali pracownicy pracowni: drewna i metalu, rękodzieła, biżuterii, upominków, kartek oraz form użytkowych i poligrafii.

Na wystawie będzie można nie tylko oglądać ale także zakupić prace naszych podopiecznych. Dochód ze sprzedaży prac jest przeznaczany na cele rehabilitacji społecznej uczestników. 

W Galerii Aniołowo będą mogli Państwo także zobaczyć jak nasi uczestnicy wytwarzają te wszystkie piękne prace, a także porozmawiać z terapeutami pracującymi w Warsztacie.

Do zobaczenia przy Żydowskiej 2. Serdecznie zapraszamy od 17 do 31 marca 2014 r. w dni robocze od 10:00 do 16:00.

Zdjęcia prac mogą Państwo obejrzeć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 marca 2014 r. ::

MISTER WARSZTATU 2014

O tytuł Mistera Warsztatu ubiegało się 6 uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI. Z okazji Dnia Mężczyzny panie Karolina Setlak i Klaudia Padoł przygotowały konkursy, których zadaniem było wyłonienie tego jedynego mężczyzny, który zasługuje na ten zaszczytny tytuł.

Panowie w poszczególnych konkurencjach mieli udowodnić, że "chłopaki nie płaczą" (krojąc przy tym cebulę), wykazać się wiedzą o kobietach, umiejętnością przyszycia guzików czy też pomysłowością w wiązaniu krawatu. Nie obyło się również bez testu sprawności. Ponadto oceniano również najciekawszą wypowiedź dotyczącą tego jaka powinna być idealna dziewczyna.

Powołane do konkursu specjalne jury oceniało prezencję, urok osobisty, siłę mięśni, dowcip i błyskotliwość. Wszystkie konkurencje prowadziły uczestniczki Klementyna Gaudyn oraz Anna Molecka. Poszczególnych konkursom towarzyszyła radosna atmosfera. Wszystkie konkurencje wzbudziły wiele emocji i radości wśród publiczności.

Tytuł Mistera Warsztatu 2014 otrzymał Wojciech Wojtaszek zdobywając największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach.

Dodatkowo panie zasiadające na widowni przyznały również tytuł Mistera Publiczności. W tej kategorii wyróżnienie zdobył Damian Ptak.

Na koniec zmagań każdy mężczyzna otrzymał słodki upominek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia z obchodów tego święta znajdą Państwo GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 07 marca 2014 r. ::

Z PREZENTAMI NA DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundacje REPI postanowili obdarować prezentami nie tylko swoje koleżanki, ale także wszystkie panie pracujące w punktach handlowych mieszczących się przy ulicy Hodowlanej.

Uczestnicy wspólnie z terapeutami wręczyli wszystkim paniom włąsnoręcznie przygotowane upominki. Panowie wczesnym rankiem wyruszyli, aby już w przeddzień święta wprawić wszystkie panie we wspaniały nastrój. W zamian otrzymali uśmiech i radość na twarzach obdarowanych.

Ale to nie koniec obchodów Dnia Kobiet w Warsztacie. Na tę okazję panowie przygotowali występ dla swoich koleżanek. Podczas prezentacji podkreślono istotę znaczenia słów "Kobieta zmienną jest". Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka. W trakcie występu przypomniano również o okolicznościach powstania święta i jego obchodach w różnych krajach.

Wszystkie Panie otrzymały w tym dniu słodkie upominki.

Z okazji Dnia Kobiet życzymy paniom samych radosnych i szczęśliwych dni.

Zdjęcia z obchodów tego święta znajdą Państwo GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 27 lutego 2014 r. ::

WSPÓLNE OSTATKI

Po raz kolejny Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony przez Fundację REPI miał przyjemność gościć uczniów SOSW z ulicy Romanowicza. Okazją do spotkania była zabawa ostatkowa zorganizowana przez nasz Warsztat.

Uczniowie wraz z nauczycielkami paniami Aldoną Rzepką oraz Katarzyną Niemiec z przyjemnością przyjęli nasze zaproszenie. Podczas dyskoteki oprócz tańca i zabaw integracyjnych nie zabrakło konkursów, które przygotowały panie Aldona i Katarzyna.

Była to również kolejna okazja do spotkania kolegów i koleżanek z lat szkolnych, wspólnych rozmów, ale przede wszystkim dobrej i wspaniałej zabawy. A jako, że w dzień imprezy przypadał tłusty czwartek nie mogło zabraknąć także pączków i innych słodkości.

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielkom za kolejną wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że spotkamy się już niebawem podczas następnych imprez czy uroczystości, które będą okazją do wspólnego i aktywnego spędzenia czasu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 lutego 2004 r. ::

FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ

Z udziałem pani Krystyny Latały Zastępcy Prezydenta Miasta Tarnowa w siedzibie organizatora miało miejsce zakończenie XVII Akcji Charytatywnej Wyższej Szkoły Biznesu NLU w Tarnowie.

Celem tegorocznej Akcji była zbiórka darów rzeczowych i pieniężnych na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlane 6 prowadzonego przez Fundację REPI oraz na rzecz klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie. Dary o łącznej wartości niemal 10 tyś. zł przekazano na ręce Prezesa Zarządu Fundacji REPI Tomasza Eliasza Wardzały i dyrektor MOPS Doroty Krakowskiej.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest pan Bogdan Kurek kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu WSB-NLU. Na pytanie dlaczego to robi odpowiada, że lubi bezinteresownie pomagać. - Zawsze powtarzam moim dzieciom i młodzieży akademickiej: "jak można to trzeba". Wychodzę z złożenia, że warto pomagać. Wierzę, że dobro kiedyś wróci, kiedy być może ja będę potrzebował pomocy.

Akcja ma niecodzienny charakter i przebieg. Zbieranie darów nie polega na chodzeniu od firmy do firmy i proszeniu o pieniądze. Przedsiębiorstwa i instytucje zapraszane są do udziału w turnieju futsalu i turnieju szachowym, a udział w nich jest odpłatny. Niektóre firmy przelewają pieniądze na konta odbarowanych, niektóre przekazują dary rzeczowe w postaci np. bardzo dobrej jakości ubrań dla podopiecznych.

Patronatem tegoroczną akcję objął Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański. Pani Prezydent Krystyna Latała w czasie zakończenia akcji wręczyła puchary i nagrody rzeczowe drużynom, które zwyciężyły w Turnieju Futasalu o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Pani Prezydent podziękowała wszystkim osobom, które tak licznie wzięli udział w Akcji. Pani Prezydent zauważyła, że nie wszyscy są w stanie pomóc, a bardzo cenna jest każda złotówka. Podkreśliła, że - chodzi o te osoby, które samodzielnie nie będą w stanie poradzić sobie w dość brutalnej rzeczywistości. Dlatego władze miasta starają się wspierać działania mające na celu poprawę sytuacji osób z niepełną sprawnością.

W zawodach udział wzięło 9 drużyn podzielonych na dwie grupy. GRYF Borzęcin triumfował w XVII Charytatywnym Turnieju Futsalu o puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco:

Miejsce:

 1. Gryf Borzęcin,
 2. Panorama GSM,
 3. Mimedia-Agifa,
 4. Kapro Azoty,
 5. Faster Behaton Team,
 6. OSP Żabno,
 7. FRB Stasiak,
 8. Zakłady Mechaniczne Tarnów,
 9. Kocik Grabówka.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Robert Płachno (Gryf Borzęcin), najlepszymi strzelcami Dawid Szczerba i Daniel Przydział (Panorama GSM), a najlepszym bramkarzem Rafał Stylski (Panorama GSM).

Kolegium Sędziowskie przy TOZPN w Tarnowie zapewniło bezpłatnie obsługę sędziowską w osobach:

 • Krzysztofa Kapusty,
 • Adriana Smagacza
 • Marcina Szumlańskiego.

Prezes Fundacji REPI prowadzącej Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Tomasz Eliasz Wardzała w swoich podziękowaniach do sponsorów, zawodników i wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie Akcji wyraził podziw, że - wszyscy mogli ten czas wykorzystać dla rodziny czy znajomych, pieniądze przeznaczyć na inwestycje czy działania reklamowe swoich firm. Jednak zainwestowali je najlepiej jak mogli - wspierając działania rehabilitacyjne osób z ograniczoną sprawnością. Dzięki temu, ci, którym los przygotował inny scenariusz na życie będą mogli jeszcze bardziej przybliżyć się do satysfakcji z życia.

W czasie zakończenia Akcji uczestnicy Warsztatu wystawili komedię "Kopciuszek - nieco inaczej". Dla darczyńców przygotowali także ręcznie wykonane anioły z masy solnej i papierowej oraz inne niespodzianki wytworzone w Warsztacie. Atrakcją zakończenia Akcji były także występy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie oraz grupy tanecznej EVE CREW.

W XVII Akcję Charytatywną WSB włączyło się bardzo dużo osób i organizacji. Podziękowanie dla wszystkich zawodników, sędziów, darczyńców, patronów złożono na ręce przedstawicieli. Dyplomy oraz anioły wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przyjęli:

 • Pan Henryk Słomka-Narożański - Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa,
 • Pani Krystyna Latała - Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa,
 • Pan dr Dariusz Woźniak - Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Tarnowie WSB-NLU,
 • Pan Bogdan Kurek - organizator XVII Akcji Charytatywnej,
 • Pan Marek Baran - Dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miasta w Tarnowie,
 • Pani Maria Zawada-Bilik - Dyrektor Wydziału Marki Miasta UMT
 • Pan Maciej Stasiak - Firma Remontowo-Budowlana "STASIAK",
 • Pan Artur Dębosz - Panorama GSM,
 • Pan Mariusz Babiasz - Kocik Grabówka,
 • Pan Roman Pochroń - Kapro Azoty,
 • Pan Piotr Baca - MIMEDIA AGIFA,
 • Pan Marcin Kwaśniak - Gryf Borzęcin
 • Pan Piotr Witek - Zakłady Mechaniczne w Tarnowie
 • Pan Paweł Szpilski - Ochotnicza Straż Pożarna w Żabnie,
 • Samorząd Studencki WSB-NLU WZ w Tarnowie,
 • Pan Zbigniew Chmura - Kolegium Sędziowskie przy OZPN w Tarnowie,
 • Pani Barbara Kuklewicz - Dyrektor Gimnazjum nr 4 w Tarnowie,
 • Pan Krzysztof Janas - Gimnazjum nr 4 w Tarnowie,
 • Pan Władysław Węgiel - EXPORT-IMPORT WĘGIEL,
 • Pan Zbigniew Sroka - Hurtownia Napojów ABAR,
 • Pan Piotr Mleczko - Firma Handlowa "Sport Centrum" P. Mleczko - J. Stawarz w Tarnowie,
 • Pani Ewa Radzik -  Zespół taneczny EVE CREW ze Studia Tańca "HIT" w Tarnowie,
 • Pani Jolanta Światłowska - Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie
 • Pan Wojciech Dudziński - Centrum Oka - OPTYKA Żabno,
 • Pan Jakub Dudziński - Centrum OKA - OPTYKA Tuchów,
 • Pan Jan Ryba - Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie,
 • Pan Henryk Wilk - Faster Behaton Team
 • Pan Artur Koza - Organizator Tarnowskiej Ligii w Futsalu

Galerię z wydarzenia znajdą Państwo GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 03 lutego 2004 r. ::

III ZAWODY WSPINACZKOWE - ZAPROSZENIE

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Ogólnopolskich zawodach we wspinaczce osób z niepełną sprawnością. Wszystkich chętnych, zarówno miłośników wspinaczki jak i osoby, które mają niewielkie lub żadne doświadczenie w tej dziedzinie sportu czeka wspaniała zabawa i nagroda.

Zawody odbędą się 17 marca 2014 r. (poniedziałek) w godz. od 09:00 do 14:45. Zmagania sportowe odbędą się tym razem na najlepszej w Polsce ściance wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Obiedź sportowy jest komfortowy i dostosowany do potrzeb osób z niepełną sprawnością. Zawodnicy i ich opiekunowie będą mieli do dyspozycji nową ścianę wspinaczkową w centrum miasta, wyposażoną w punkt medyczny, miejsce na spożycie poczęstunku, dogodnie usytuowaną widownię, węzły sanitarne i bezpłatny parking przy obiekcie.

Prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i wysłanie na adres e-mail: wspinaczka.wtzjp2@interia.pl.

Wszystkie Państwa wątpliwości rozwieje i na pytania odpowie pan Mariusz Panek pod adresem wspinaczka.wtzjp2@interia.pl oraz pod numerem telefonu 14 627 35 03.

Liczymy, że będziemy mogli wspólnie z Państwem przeżywać sportowe emocje.

Pliki do pobrania:

Zawody wspierają:

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 27 stycznia 2014 r. ::
 
WYSTAWA BIŻUTERII W GALERII ANIOŁOWO

Serdecznie zapraszamy na wystawę biżuterii, która będzie miała miejsce w Galerii Aniołowo. Ekspozycję biżuterii, którą wykonali podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI oraz inne osoby niepełnosprawne można będzie obejrzeć już od najbliższego czwartku, 30 stycznia 2014 r., a potrwa ona do 14 lutego 2014 r.  

Istnieje możliwość zakupu zarówno całych kompletów biżuterii jak i pojedynczych sztuk. Biżuteria wykonana jest między innymi ze szklanych koralików oraz z kamieni półszlachetnych (koral czerwony, ametyst, jaspis piaskowy, noc kairu itp.). Ponadto biżuteria zawiera posrebrzane elementy i dodatki ozdobne imitujące charmsy.

Biżuteria nawiązuje do obecnych trendów i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Galeria Aniołowo czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00 i mieści się przy ul. Żydowskiej 2.

Aby przybliżyć Państwu część eksponatów zachęcam do obejrzenia zdjęć:
 http://wtzjp2.pl/wtzjp2_sprzedajemy.html

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23 stycznia 2014 r. ::

AKCJA CHARYTATYWNA WSB

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu w osobie Pana Bogdana Kurka oraz Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Biznesu NLU Wydział Zamiejscowy w Tarnowie już po raz siedemnasty organizuje Noworoczną Akcję Charytatywną. Tym razem jej celem jest wsparcie Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła IIprowadzonego przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji. 

Prezydent Miasta Tarnowa objął Patronatem Honorowym to wydarzenie.

PROGRAM AKCJI

08 lutego 2014 r. - sobota, od godz. 8:00 do 16:00

Otwarty XVII Charytatywny Turniej w Futsaluo Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa
z udziałem 10 drużyn środowisk sportowych Tarnowa
Miejsce: Hala Sportowa Gimnazjum Nr 4 w Tarnowie, ul. Bitwy pod Studzienkami 5

12 lutego 2014 r. - środa, od godz. 8.00 do 15.00

Otwarty VI Charytatywny Turniej w Szachacho Puchar Prezydenta miasta Tarnowa
Miejsce: Klub Żaczek WSB-NLU WZ w Tarnowie ul. Kochanowskiego 30

18 lutego 2014 r. - wtorek, od godz. 10.00

FINAŁ XVII AKCJI CHARYTATYWNEJ WSB-NLU:

 • podsumowanie Akcji Charytatywnej,
 • wręczenie pucharów Prezydenta Miasta Tarnowa zwycięzcom Turniejów,
 • przekazanie zebranych funduszy opiekunom oraz spotkanie darczyńców i obdarowanych,
 • występy noworoczne podopiecznych Warsztatu,
 • występy artystyczne zespołów: tańca EWECREW oraz kwartetu muzycznego z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie,
 • występy artystyczne kadry i studentów WSB-NLU.

Miejsce: WSB-NLU WZ w Tarnowie, Tarnów, ul. Kochanowskiego 30, paw. "F"

Warunkiem udziału drużyny futsalowej w turnieju jest wpłata wpisowego 300.00 złna konto Fundacji Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji w Tarnowie ul. Hodowlana 6 Bank Credit Agricole Nr 75 1940 1076 3077 8724 0000 0000 z dopiskiem "AKCJA CHARYTATYWNA WSB - futsal".

Warunkiem udziału w turnieju szachowym jest wpłata wpisowego w wysokości 50 zł przed rozpoczęciem turnieju.

Szczegółowe informacje można uzyskać u p. mgra Bogdana Kurka pod nr tel. 146326237 lub 504 232 238.

Zgłoszenia do udziału w Turnieju w Futsalu i Szachowym prosimy zgłaszać na adres e-mailowy: azs@wsb.tarnow.pl lub bogdan.kurek24@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 504 232 238.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 22 stycznia 2014 r. ::

WARSZTATOWY OMNIBUS

 

Nie lada wyzwanie przygotowały panie Karolina Setlak i Klaudia Padoł dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI. Po raz pierwszy w Warsztacie odbył się Omnibus - konkurs wiedzy ogólnej. W rywalizacji wzięły udział 4 grupy każda złożona z 6 zawodników.

Podczas zmagań uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej, a także rozwiązywali zagadki matematyczne, krzyżówki i łamigłówki. Ponadto uczestnicy rozpoznawali dźwięki instrumentów muzycznych. Nie zabrakło również najbardziej oczekiwanej i lubianej konkurencji kalambury, podczas której uczestnicy prezentowali dla swojej drużyny hasła z kategorii zawody.

Głównym celem konkursu było pochwalenie się swoją wiedzą, weryfikacja posiadanej i dobycie nowej, a także rozwijanie umiejętności efektywnej współpracy członków grupy oraz zabawa w duchu zdrowej rywalizacji.

W ostatecznym podsumowaniu, wyniki między drużynami różniły się zaledwie jednym punktem.

W zmaganiach zwyciężyła grupa 5, która zdobyła 20 punktów. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci płyt CD, koszulek, długopisów. Każda drużyna otrzymała również pamiątkowy dyplom, który przygotowała pani Małgorzata Chomentowska z pracowni form użytkowych i poligrafii.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Zdjęcia z konkursu znajdą Państwo GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 stycznia 2014 r. ::

FILM PROMUJĄCY 1% DLA WARSZTATU

Fundacja REPI wyprodukowała krótki film zachęcający do przekazywania 1% podatku na rzecz prowadzonego przez nią Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

Realizacją filmu zajęli się Tadeusz Koniarz i Krzysztof Głuszak znani tarnowscy fotografowie i operatorzy filmowi. Zdjęcia do 30-sekundowego spotu były rozciągnięte na kilka miesięcy i kręcone były na terenie dwóch województw i trzech powiatów. Fabuła opowiada o tym, że osoby z niepełną sprawnością, podopieczni Warsztatu, pomimo swoich ograniczeń są superbohaterami. Czyli są osobami, niczym z nadludzkimi zdolnościami, które potrafią zrobić więcej i lepiej, szybciej i sprawniej wiele czynności nieosiągalnych dla innych. Do tego robią to z pasją i zaangażowaniem. Na filmie można zobaczyć zdjęcia z zajęć w Warsztacie, z wycieczki, z zawodów wspinaczkowych czy pływackich. Muzyka filmowa jest oryginalną kompozycją jednego z uczestników Warsztatu pana Marcina Machety.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, udostępniania na swoich profilach w portalach społecznościowych, przesyłania znajomym i przyjaciołom.

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, który prowadzony jest przez Fundację REPI. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS 0000340823.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 stycznia 2014 r. ::

TURNIEJ W KRĘGLACH KLASYCZNYCH

W kręgielni "Alibi Club" w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się I Noworoczny Turniej Osób Niepełnosprawnych w Kręglach Klasycznych. Organizatorem Turniej był Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zawody uroczyście otworzył kierownik WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej pan Ryszard Micek. Uroczyście przywitał zawodników i ich opiekunów oraz przedstawił harmonogram przebiegu turnieju. Zasady gry w kręgle stylem klasycznym objaśniła i zademonstrowała menager Alibi Clubu pani Ewa Jastrząb.

Do konkurencji stanęli uczestnicy z pięciu warsztatów. Drużyny liczyły po 8 osób, na które składało się 4 mężczyzn i 4 kobiety. Rywalizacja została podzielona na trzy konkurencje: męską, kobiecą i drużynową.

Zgromadzeni przy czterech torach zawodnicy przystąpili do rozgrzewki. Niektórzy podczas próbnych rzutów dopiero zapoznawali się z techniką i zasadami gry w kręgle. Był to czas na oswojenie się z torem jego sygnalizacją, rodzajem kul, długością rozbiegu oraz sposobem punktacji.

Rozgrywki rozpoczęły się od rywalizacji kobiet. Nasz Warsztat reprezentowały Magdalena Guzik, Anna Molecka, Monika Rasińska i Justyna Pałka. Każda zawodniczka strącała kręgle w 10 rundach po 2 rzuty w każdej. Rywalizacja była zacięta, każda zawodniczka chciała zdobyć jak największą ilość punktów. W każdej z rund można ich było zdobyć maksymalnie 10, a 1 pkt to jeden zbity kręgiel. Wybuchy entuzjazmu po zdobytym strikeu (zbicie 10 kręgli w jednym rzucie) przeplatały się z odgłosami zawodu po nieudanym trafieniu.

Następnie nadszedł czas na rywalizację mężczyzn. W tej konkurencji od razu można było zauważyć świetnie przygotowanych zawodników WTZ w Połańcu. Zaliczali większość strąceń w pierwszym rzucie. Męscy przedstawiciele naszego Warsztatu, a byli nimi Kamil Cedrowski, Adrian Buchacz, Edward Lusztyn i Sebastian Wojtanowicz, walczyli zacięcie. Pragnęli dorównać rywalom w każdej z rund. Starannie dobierali ciężar kul oraz ułożenie ciała w rzucie aby uzyskać najlepszy wynik poprzez strącenie jak największej ilości kręgli.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w łącznej punktacji jako drużyna zajął piąte miejsce. Otrzymaliśmy dyplom oraz puchar świadczący o udziale w Turnieju i upominki.

Wśród naszych zawodników wytypowanych do zawodów, najlepsi okazali się z kobiet: Monika Rasińska (64 pkt.) a mężczyzn: Adrian Buchacz (77 pkt.).

Dzień turnieju spędziliśmy bardzo aktywnie, w przemiłej atmosferze i rywalizacji w duchu fair play.

Kierownikowi, pracownikom i uczestnikom Warsztatu z Dąbrowy Tarnowskiej dziękujemy za zaproszenie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. Wystarczy kliknąć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 stycznia 2013 r. ::

SAMORZĄD WYBRANY

Wczoraj pożegnaliśmy skład poprzedniego Prezydium Samorządu Uczestników (SU) więc dziś przyszedł czas na wybór kolejnego. To już kolejna, szesnasta kadencja Prezydium Samorządu Uczestników w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI.

Tym razem o miejsca w Prezydium SU ubiegało się 6 kandydatów. Każdy z nich przedstawił swój krótki program wyborczy, który zawierał pomysły, inicjatywy a także deklaracje.

Skład Prezydium został wybrany w pierwszej turze, co świadczy o skutecznej kampani wyborczej, jasnych celach i oczekiwaniach wyborców. W wyniku demokratycznych wyborów przewodniczącą SU została Monika Pabian. Do pełnego składu dołączyły Anna Molecka oraz Monika Rasińska.

Kadencja obecnego Samorządu potrwa do 31.05.2014 r.

Paniom życzymy owocnej współpracy. Z niecierpliwością czekamy na nowe inicjatywy.

Zdjęcia z Wyborów mogą Państwo obejrzeć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 13 stycznia 2014 r. ::

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Pełne wzruszeń, refleksji i radości. Tak w wielkim skrócie można opisać Spotkanie Opłatkowe, które odbyło się 13 stycznia 2014 r. w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i prowadzącej go Fundacji REPI.

Na spotkanie licznie przybyli rodzice, podopieczni oraz członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Fundacji REPI. Uczestnicy przywitali gości słowami kolędy "Jezusa Narodzonego".

O istotnej roli Warsztatu jako domu dla podopiecznych mówił pan Dariusz Niedojadło Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Fundacji REPI. Wyraził on podziw dla miejsca, w którym jest tyle ciepła, radości, uprzejmości. Podkreślił, że praca w tym miejscu daje wiele satysfakcji pomimo, że bywa ciężka i trudna i odwołał się do słów z wiersza Magdaleny Ponichter "Bóg się rodzi (.) w codziennym trudzie".

Jednym z najważniejszych punktów spotkania był występ podopiecznych Warsztatu. Uczestnicy przy wsparciu pań Karoliny Setlak, Klaudii Padoł i Justyny Bociek przygotowali montaż słowno-muzyczny oparty na rozważaniach ks. Jana Twardowskiego dotyczących istoty narodzenia Jezusa. W trakcie występu pojawiły się również wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Całość wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd. Występ wywołał wiele pozytywnych emocji, wśród wielu odbiorców pojawiły się także łzy wzruszenia.

Do słów wypowiedzianych przez uczestników odniósł się w swoim wystąpieniu Członek Zarządu Fundacji ks. prof Adam Solak. Podkreślił on istotne znaczenie słów poety ks. J. Twardowskiego "Skoro Jezus przyszedł na świat jako człowiek, może przyjść do nas (.) pod postacią bliźniego proszącego nas o czas, dobroć, serce".

Podsumowaniem spotkania były noworoczne życzenia, które złożył kierownik Warsztatu pan Tomasz Eliasz Wardzała.

W trakcie uroczystości odbyła się również premiera spotu reklamowego promującego wspieranie działalności Warsztatu "Zaświeć przykładem i podaruj 1%".

Terapeuci wspólne z uczestnikami przygotowali także poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości.

Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy przybyli na spotkanie.

Jeszcze raz pragniemy wszystkim życzyć samych radosnych i pogodnych dni w Nowym Roku.

Zdjęcia ze Spotkania Opłatkowego znajdą Państwo GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 03 stycznia 2014 r. ::

NOWA PRACOWNIA W WARSZTACIE

Wczoraj zainaugurowała działalność nowa pracownia w naszym Warsztacie - pracownia upominków artystycznych. Do jej otwarcia przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. To już jedenasta pracowania naszego Warsztatu.

Celami działalności nowej pracowni są m. in.: nauka pracy samodzielnej i  grupowej, rozwijanie zdolności tworzenia kompozycji przestrzennych, doskonalenie poznanych technik plastycznych, nauka modernizacji przedmiotów (nadawanie im nowego charakteru), poznanie nowych form i metod produkcji, doskonalenie umiejętności organizacji stanowiska pracy, nauka ekonomicznego gospodarowania materiałami, doskonalenie dokładności i precyzji wykonywanych prac, a także nauka bezpiecznej obsługi narzędzi i urządzeń.

Otwarcie pracowni przyczyni się do zwiększenia komfortu pracy zarówno uczestników jak i terapeutów, ponieważ wpłynie na zmniejszenie liczebności grup. Na pracownię przeznaczono dotychczasowe pomieszczenie archiwum. W związku z otwarciem nowej pracowni została zatrudniona kolejna terapeutka zajęciowa.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 02 stycznia 2014 r. ::

DYSKOTEKA Z WYRÓŻNIENIAMI

Zwyczajem stało się, że w Warsztacie Terapii Zajęciowym im. Jana Pawła II, który prowadzony jest przez Fundację REPI organizowane są zabawy (przed)Sylwestrowe lub (po)Sylwestrowe. W tym roku mieliśmy tą drugą.

Zazwyczaj z zakończeniem roku dokonuje się podsumowań, analiz, szacunków. Przed rozpoczęciem naszej zabawy podsumowaliśmy frekwencję uczestników Warsztatu na zajęciach w minionym roku. Kierownik jest bardzo zadowolony z utrzymującego się trendu. Co rok w Warsztacie frekwencja jest wyższa. W roku 2014 wyniosła 83%. Jesteśmy przekonani, że w 2014 roku będzie jeszcze wyższa.

Wśród wyróżnionych dyplomami uczestników znalazły się trzy osoby, których frekwencja wyniosła 100 %. Są nimi Ernest Zbylut, Krzysztof Mitera i Ernest Zbylut. Tuż za nimi uplasowali się Kamil Cedrowski i Justyna Pałka z 99-cio procentowym udziałem w zajęciach, Tomasz Krzysiak i Natalia Kościołek (98%), Adrian Buchacz, Marcin Kozioł, Damian Ptak i Jerzy Fleszar (96%), Andrzej Dyngosz, Monika Kukułka i Marek Śledź (95%). Wszystkim gratulujemy i dziękujemy.

Z dochodu ze sprzedaży prac świątecznych uczestnicy zakupili szampana, którego korki, ku uciesze zebranych,  latały po holu. Pani Małgorzata Mośny psycholog i jednocześnie zastępca kierownika złożyła wszystkim piękne życzenia noworoczne.

Zaczęła się huczna zabawa (po)Sylwestrowa. Niestety godzina 14:30 przerwała zabawę.