Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 31 marca 2013 ::

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

 

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23 marca 2013 ::

ZNÓW ZWYCIĘŻYLIŚMYMiło nam poinformować, że po raz kolejny w wigilię Niedzieli Palmowej Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zdobył III miejsce podczas XXIV Regionalnego Konkursu na pisankę ludową i plastykę obrzędową związaną z okresem Wielkanocy w kategorii stół wielkanocny - dorośli twórcy ludowi.

Nagroda pieniężna za zajęcie III miejsca w wysokości 100 zł zostanie przeznaczona na rehabilitację społeczną uczestników.

Warsztat wystawił dzieła wykonane przez uczestników w pracowni biżuterii artystycznej i pracowni kartek okolicznościowych przy pomocy terapeutek Marty Łąk i Stefanii Mazur. Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom i terapeutkom za przygotowanie prac. Warsztat startował w konkursie już po raz szósty i zawsze zajmował miejsce na podium.

Organizatorem konkursu jest Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączy - Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 06 marca 2013 r. ::

CV I LIST MOTYWACYJNY TO PODSTAWA


Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wzięli udział w szkoleniu zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Tarnowie. Tym razem tematem spotkania było "Pisanie życiorysu i listu motywacyjnego".

Podczas szkolenia nasi podopieczni dowiedzieli się jak powinno wyglądać pod względem graficznym CV, jakie najistotniejsze informacje należy w nim zawrzeć, a także jak napisać dobry list motywacyjny. Uczestnicy dowiedzieli się także jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas tworzenia CV oraz jak należy ich unikać. Efektem końcowym szkolenia było stworzenie przez każdego uczestnika swojego życiorysu zawodowego.

Podopieczni Warsztatu wraz z terapeutą biorą systematyczny udział w szkoleniach organizowanych przez WUP. Dzięki tym spotkaniom nasi uczestnicy mogą poszerzyć wiedzę na temat zasad funkcjonowania rynku pracy, nauczyć się redagowania dokumentów aplikacyjnych oraz poznać swoje predyspozycje zawodowe.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 28 lutego 2013 r. ::

TO CZŁOWIEK TWORZY METAMORFOZY

Już po raz kolejny uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wzięli udział w akcji "Szkolne pogotowie fryzjerskie". Tym razem mieliśmy okazję odwiedzić Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Tarnowie-Mościcach i poznać warsztat pracy przyszłych fryzjerek.

Pod okiem instruktora, pani profesor Elżbiety Piechny, uczennice mogły wykonać szerszy wachlarz usług fryzjerskich - strzyżenie, modelowanie, a nawet farbowanie.
Uczestnicy naszego Warsztatu z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do tego wydarzenia. Samodzielnie wyszukiwali w katalogach oraz Internecie propozycje fryzur zgodnych z najnowszymi trendami.

Podopieczni Warsztatu mieli okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt fryzjerski, narzędzia pracy oraz mogli pomóc w doskonaleniu fachu przyszłym fryzjerkom. Uczestnicy Warsztatu byli bardzo zadowoleni i wyrazili chęć kolejnego skorzystania z usług.

Cieszymy się ze współpracy, którą udało nam się nawiązać z panią profesor Elżbietą Piechną. Mamy nadzieję, że akcja "Szkolne pogotowie fryzjerskie" wpisze się na stałe w harmonogram naszych działań.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę owego przedsięwzięcia i dziękujemy za dotychczasową współpracę.

Materiał filmowy z tego wydarzenia można zobaczyć na stronie http://www.imav.tv/2008/wydarzenia.html oraz http://www.imav.tv/2004/wydarzenia.html. Natomiast galerię zdjęć można obejrzeć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 25 lutego 2013 r. ::

SUPERKONKURS ROZSTRZYGNIĘTY


Otrzymaliśmy dużo ciekawych komiksów, jeden scenariusz na komiks, jeden wiersz i kilkanaście opowiadań. Jury stanęło przed naprawdę trudnym wyborem. Uznanie jury wzbudził wysoki poziom techniczno-artystyczny prac oraz duża pomysłowość i kreatywność twórców. Liczył się jednak efekt merytoryczny zgodny z celem konkursu i jego przesłaniem, jakość wykonania, pomysłowość, kreatywność i oryginalność prac.

Nad poziomem artystycznym i merytorycznym czuwali graficy, plastycy, poloniści oraz sam SUPERPROCENT!
Chylimy czoła przed najlepszymi!

A oto wyniki konkursu:

Nagrody dla kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów
i dorosłych

I. miejsce: Sylwester Solak - nagroda 500 zł

 

II. miejsce: Szczepan Atroszko - nagroda 300 zł

 

III. miejsce: Krzysztof Brynecki - nagroda 200 zł

 

Wyróżnienie: Jakub Grochola i Michał Chojnacki - nagroda 200 zł

 

Nagrody dla kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów
i dorosłych

I. miejsce:
Aleksandra Pochroń
- nagroda 300 zł

Wyróżnienia:
Aleksandra Chrupek - nagroda 100 zł
Magdalena Matłaszek - nagroda 100 zł

Patronami konkursu są Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej, prof. zw. dr hab. Bożena Muchacka Kierownik Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Roman Ciepiela Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Konkurs skierowany był do miłośników komiksu, sztuk plastycznych, literatury oraz wszystkich, którym umiejętność zrozumienia innych ludzi i zwierząt oraz zdolność współodczuwania z nimi ich uczuć i emocji nie jest obca i obojętna. Celem Konkursu jest popularyzacja w społeczeństwie przekazywania równowartości 1% kwoty podatku dochodowego od osób fizycznych z rocznego rozliczenia podatkowego na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym. Dziękujemy wszystkim pozostałym za zaangażowanie oraz udział w naszym konkursie.

Zapraszamy do udziału w kolejnym wydaniu konkursu, które zostanie ogłoszone jesienią 2013 r.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 lutego 2013 r. ::

WIELKANOCNE OZDOBY
W Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II trwają intensywne przygotowania do kiermaszy wielkanocnych. Uczestnicy z pięciu pracowni "produkcyjnych" w pocie czoła i z uśmiechem na ustach przygotowują dla Państwa ozdoby na ten czas.

Będą mogli Państwo zakupić drewniane, papierowe oraz metalowe kurki, jajka, zajączki, stroiki. Wszystkie elementy będą jedyne i niepowtarzalne, każda praca będzie wykonana ręcznie. Większość prac to prawdziwe arcydzieła, których wartość jest znacznie wyższa niż cena ich sprzedaży. Uczestnicy stosują różne techniki pracy, aby każdy klient mógł znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego oraz zakupić coś dla przyjaciół. 

Prace będzie można kupić przy ulicy Hodowlanej w siedzibie Warsztatu i w Hali bazar, w ZUSie oraz Delikatesach Alma.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) mogą Państwo obejrzeć przykładowe prace. Więcej znajdą Państwo na naszym profilu na Facebooku.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 stycznia 2013 r. ::

BYLE DO PRACY

W dniu 24.01.2013 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wzięli udział w szkoleniu pt. "Elastyczne formy zatrudnienia - jeśli nie etat to co?" zorganizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Tarnowie.

W trakcie szkolenia zaprezentowano różne formy zatrudnienia dostępne na rynku pracy. Ponadto przedstawiono film, z którego można było uzyskać informację o predyspozycjach do wykonywania danego zawodu - cechach charakteru osoby ubiegającej się o dane stanowisko pracy, wadach danego zawodu oraz poziomie wykształcenia umożliwiającym wykonywanie określonej pracy.

Nasi podopieczni poznali także nowoczesne formy zatrudnienia takie jak telepraca oraz job sharing.

W tym dniu wybraliśmy się również na Dni Otwarte zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie. Podczas spotkania z doradcą zawodowym uczestnicy poznali aktualne oferty pracy a także proponowane szkolenia oraz kursy dla osób niepełnosprawnych. Ponadto zapoznali się także z nowoczesną formą zaprezentowania się przed pracodawcą - VIDEO CV.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

::  23 stycznia 2013 r. ::

DWIE WYSTAWY

W dniu 23.01.2013 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wybrali się wraz z terapeutami do Muzeum Etnograficznego aby obejrzeć wystawę ikon autorstwa Beaty Olszewskiej.

Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się jak wykonuje się ikony tradycyjną techniką przy użyciu naturalnych składników. Ponadto na ekspozycji zobaczyliśmy warsztat ikonopisa, narzędzia pracy, naturalne barwniki, kleje i inne przedmioty służące do wykonania ikon. Na wystawie mogliśmy również szczegółowo prześledzić proces tworzenia tych sakralnych dzieł.

Później wybraliśmy się do Tarnowskiego Centrum Kultury aby podziwiać przepiękne zdjęcia wykonane w ramach Konkursu Fotograficznego zorganizowanego przez magazyn National Geographic. Na wystawie obejrzeliśmy fotografie, które otrzymały w konkursie  I miejsca oraz wyróżnienia w kategoriach krajobraz, zwierzęta, ludzie i fotoreportaż.

Zarówno wystawa ikon jak i fotografii zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wyjście zostało zorganizowane w ramach rehabilitacji społecznej uczestników.

Zdjęcia z wyjścia można zobaczyć GALERIA - link (dodatkowe fotografie)

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 stycznia 2013 r. ::

WIĘCEJ CZASU NA NADESŁANIE PRACFundacja REPI przedłużyła do 08 lutego 2013 r. termin składania prac w konkursie na komiks lub opowiadanie pt. "Zaświeć przykładem i użyj swojej super-empatii".

Powodem zmiany terminu jest duże zainteresowanie udziałem w Konkursie oraz prośby o zmianę terminu ze względu na wyjazdy w czasie ferii zimowych.

Zatem do 8 lutego :)