Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


 

:: 31 marca 2009 r. ::

PISANKI NA SKRZYDLATE SPOTKANIE

Bajecznie kolorowe i pachnące wiosną pisanki z masy solnej przygotowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Ozdobę otrzyma każdy, kto 4 kwietnia przyjdzie do Tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego na 64. spotkanie z cyklu "Na skrzydłach po drabinie".

Gośćmi spotkania firmowanego przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię będą podopieczni naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO, a także Krystyna z Lizoniów Aleksander, malarka i poetka z Krościenka nad Dunajcem, ks. bp Wiesław Lechowicz, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie Ryszard Żądło oraz Antoni Sypek. Gospodynią będzie prezes Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni Krystyna Drozd.

Do zobaczenia 4 kwietnia w Tarnowskim Teatrze o godz. 16.00!

Zakup materiałów wykorzystanych do przygotowania upominków był możliwy dzięki wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. Dziękujemy!

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można zobaczyć jak powstawały pisanki.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 30 marca 2009 r. ::

KONKURS Z NASZYM UDZIAŁEM

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przygotowali stoisko w ramach 20. Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Prace niepełnosprawnych podopiecznych Warsztatu można podziwiać w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie przy
ul. Krakowskiej w dniach: od 31 marca do 4 kwietnia, a w ostatnim dniu prezentacji ozdoby będzie można kupić.

Na stoisku Warsztatu z ul. Hodowlanej 6 znalazły się pisanki z jaj strusich i kaczych, a także ciasto obrzędowe - baranki i zające. W ten sposób Warsztat i nasze Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO włącza się w akcję kultywowania regionalnej tradycji związanej z okresem Wielkanocy. Prace oceni komisja złożona z etnografów
i artystów plastyków. Dwa lata temu Warsztat z ul. Hodowlanej 6 otrzymał wyróżnienie za swoje stoisko.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 marca 2009 r. ::

KIERMASZ W TEATRZE

Wielkanocne ozdoby, kartki świąteczne, a także obrazy i malowane szkło wystawili w pierwszy dzień wiosny w tarnowskim teatrze podopieczni naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Kiermasz niepełnosprawnych był imprezą towarzyszącą V Forum Nauczycieli i Wychowawców pod hasłem "Wychowanie w prawdzie", a także wieczornemu koncertowi Ewy Bem.

Na wystawie i kiermaszu znalazły  się nie tylko ozdoby wielkanocne, ale także kwiaty z drewna, szklane bibeloty, drewniane pudełka, a nawet obrazy wyszywane i malowane przez osoby z niepełnosprawnością, uczęszczające do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Przygotowania do wystawy trwały od kilkunastu tygodni.

Uczestnicy Warsztatu przygotowali również upominki dla wszystkich prelegentów Forum. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży prac niepełnosprawna młodzież pojedzie na wycieczkę szlakiem miejsc związanych z patronem Warsztatu - Janem Pawłem II.

Dzięki uprzejmości dyrekcji Teatru, kiermasz towarzyszył też koncertowi Ewy Bem, zorganizowanemu w ramach obchodów  215. rocznicy urodzin Józefa Bema, 160. rocznicy jego zwycięstwa pod Sybinem i 80. rocznicy sprowadzenia prochów generała do rodzinnego Tarnowa.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można obejrzeć prace wystawione w czasie kiermaszu. Fotografie udostępniamy dzięki uprzejmości dziennikarzy intermaks.pl i rdn.pl

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 27 lutego 2009 r. ::

SANKI

Korzystając z zimowej aury, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie wybrali się na sanki. Szaleństwa na świeżym powietrzu nie było końca. Zabawę i wypoczynek zorganizowano na terenie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdują się zdjęcia . Zachęcamy do ich obejrzenia.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 lutego 2009 r. ::

FORUM

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie jest partnerem V Forum Nauczycieli i Wychowawców. Odbędzie się ono 21 marca w Tarnowie pod hasłem "Wychowanie w prawdzie". W czasie Forum będzie można kupić prace niepełnosprawnej młodzieży wykonane w czasie zajęć w Warsztacie.

Forum organizuje tarnowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 9.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie. Wykłady zaplanowano od godz. 10.20 w tarnowskim teatrze im. L. Solskiego. O wychowaniu w prawdzie będzie mówił bp Wiesław Lechowicz. Dr Maciej Korkuć z IPN w Krakowie poruszy problem historii, pamięci i prawdy w edukacji i wychowaniu. Odbędzie się też dyskusja panelowa pt. "Jak wychowywać, by młodzież żyła w prawdzie?".

Upominki dla wszystkich prelegentów i gości Forum powstają w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Kiermasz prac uczestników Warsztatu jest też imprezą towarzyszącą spotkaniu.

Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 22 lutego 2009 r. ::

W TEATRZE

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zostali zaproszeni do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego na sztukę "Przygody Koziołka Matołka". Zaproszenie wystosowała dyrekcja Teatru.

Podopieczni wraz z rodzicami i opiekunami obejrzeli losy kultowej postaci stworzonej przez Kornela Makuszyńskiego. Barwne widowisko w dwóch aktach wypełniły piosenki i kolorowa scenografia, co przykuwało uwagę uczestników.

Dyrekcji Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia spektaklu!

Zdjęcie pochodzi ze strony Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 17 lutego 2009 r. ::

W TOIKiWOP

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II odwiedzili Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy. Dowiedzieli się tam w jaki sposób radzić sobie z problemami wynikającymi z kryzysów przeżywanych przez ludzi. Wizyta była także okazją do podzielenia się osobistymi refleksjami i doświadczeniami związanymi z codziennymi trudnościami.

Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy funkcjonuje od 1 stycznia 2007 r. Wywodzi się z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, który na terenie Tarnowa istniał od końca 1999 r. Ośrodek pomaga osobom i rodzinom znajdującym się w stanie kryzysu, doświadczającym sytuacji trudnych lub uwikłanych w przemoc.

Pomocy udzielają: psychologowie, socjologowie, prawnik, pracownik socjalny i lekarz. Zainteresowani są przyjmowani bezpłatnie i bez skierowania. Ośrodek działa w Tarnowie przy ul. Szarych Szeregów 1.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 12 lutego 2009 r. ::

O TRAMWAJACH

Tarnów był jedynym miastem prowincjonalnym w Galicji, w którym od 1911 r. zaczął kursować elektryczny tramwaj. Dowiedzieliśmy się tego od p. Dawida Drwala, który odwiedził Warsztat Terapii Zajęciowej
im. Jana Pawła II w Tarnowie. Uczestnikom i pracownikom opowiadał o historii tarnowskich tramwajów.
Od najmłodszych lat jego pasją jest dokumentowanie wszystkiego, co jest związane z tramwajami
w Tarnowie.

Dzięki prelekcji poznaliśmy bardzo ważną część tarnowskiej historii, obejrzeliśmy pocztówki starego Tarnowa, a nawet film, który dokumentuje jazdę tramwajem. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań i żałowali, że dziś
nie mogą się poruszać takim środkiem transportu. Z pewnością korzystaliby z tramwajów przyjeżdżając
do Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 8 lutego 2009 r. ::

KONCERT

Niemal do ostatniego miejsca był wypełniony Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, gdzie odbył się koncert charytatywny na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Przed publicznością wystąpiła KAPELA ZNAD BARYCZY, a nasze Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO było patronem koncertu.

Usłyszeliśmy współczesny folk miejski oparty o gwarę Wielkopolski Południowej i brzmienie Kresów Wschodnich. Śpiewano też kolędy i pastorałki oraz najnowszy przebój KAPELI - "Moherowe berety", promowany m.in. w Radiu Maryja i TV Trwam. Koncert zorganizował znany tarnowski społecznik, propagator zdrowego stylu życia i lekarz - Jacek Roik. W przerwie można było wspomóc hospicjum oraz kupić prace podopiecznych naszego Stowarzyszenia.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia, które udostępnił nam Michał Stańczyk z portalu intermaks.pl.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 5 lutego 2009 r. ::

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie prowadzonego przez nasze Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO wzięli udział we wspaniałej zabawie karnawałowej. Odbyła się ona
w klubie muzycznym-dyskotece "Club 139" w Śmignie. Imprezę zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Lisiej Górze i tamtejsze Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
"Czterolistna Koniczyna".

Na wszystkich czekała zabawa przy różnego rodzaju muzyce, poczęstunek i napoje. Niektórzy nie schodzili
z parkietu przez wiele godzin. Szczęściarze otrzymali płyty z muzyką dyskotekową. Wszyscy doskonale się bawili i nikt nie podpierał ścian, co się rzadko zdarza. Była też okazja do rozmów z uczestnikami innych warsztatów, domów pomocy społecznej i świetlic terapeutycznych. W sumie bawiło się ponad 250 osób.

Organizatorom i gospodarzom dziękujemy za zaproszenie!

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) znajdują się zdjęcia z zabawy. Zachęcamy do ich obejrzenia.

znajdziesz materiał filmowy z zabawy.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 30 stycznia 2009 r. ::

CHARYTATYWNIE

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie wzięli udział w koncercie charytatywnym w tarnowskim teatrze. Zaproszenie wystosowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarnowie.

Największy entuzjazm publiczności wywołał występ chóru GOS.PL, który rok temu śpiewał piękne polskie i zagraniczne kolędy w koncercie charytatywnym dla naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Przed publicznością w teatrze wystąpił też zespół "Otfinowianie" oraz osoby niepełnosprawne.

Dziękujemy za zaproszenie.

Zdjęcie pochodzi ze strony chóru GOS.PL.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23 stycznia 2009 r. ::

PREZENT OD MWSE

Profesjonalny sprzęt nagłaśniający otrzymało nasze Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO od Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie. Przekazanie wspaniałego prezentu odbyło się w czasie uroczystego spotkania opłatkowego.

Naszymi gośćmi byli przedstawiciele władz MWSE: kanclerz Zofia Kozioł i wicekanclerz Renata Mielak. Obecni byli również przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MWSE. W czasie uroczystości Kanclerz uczelni przekazała Stowarzyszeniu sprzęt nagłośnieniowy - dwie kolumny, konsolę sterującą i mikrofon zakupiony za ponad 2 tys. zł zebrane podczas tegorocznego spotkania noworocznego pracowników MWSE.

Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Tomasz E. Wardzała podkreślił, że MWSE ustawicznie wspiera działania Stowarzyszenia na rzecz niepełnosprawnych. Jedną z takich form pomocy jest dogoterapia, stosowana
w rehabilitacji ruchowej oraz umysłowej dzieci w Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej.

Serdecznie dziękujemy władzom Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie za noworoczny prezent i systematyczne wspieranie Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23 stycznia 2009 r. ::

OPŁATEK

Lepszego jutra i wiary w możliwość pokonywania trudności życzył biskup Wiesław Lechowicz niepełnosprawnym dzieciom, młodzieży i ich rodzicom. Pomocniczy biskup diecezji tarnowskiej przełamał się opłatkiem z podopiecznymi naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Ksiądz Biskup odwiedził niepełnosprawnych uczęszczających do Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej.

Nawiązując do nazwy Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO, bp Lechowicz zwrócił uwagę, że lepsze jutro nastało już wraz z przyjściem na świat Zbawiciela. "Jezus narodził się w troskliwej rodzinie, a jego przyjście zmieniło ludzi, począwszy od Pasterzy i Trzech Mędrców, którzy inną drogą wracali z Betlejem" - mówił bp Lechowicz. Dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością życzył wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i barier, a rodzicom, opiekunom, terapeutom i wolontariuszom dziękował za codzienne pochylanie się nad człowiekiem wymagającym pomocy i troski.

Bp Lechowicz otrzymał od niepełnosprawnych wazon wykonany w czasie zajęć w Pracowni Rękodzieła Artystycznego. Uczestnicy Warsztatu wystawili też przedstawienie jasełkowe, które dzień wcześniej prezentowali w Tuchowie na XV Małopolskim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych osób niepełnosprawnych.
Mecenasem spotkania opłatkowego było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) zamieściliśmy zdjęcia z uroczystości.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 22 stycznia 2009 r. ::

NAGRODA ZA SZOPKĘ

Szopka wykonana przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zajęła drugie miejsce w konkursie w ramach XV Małopolskiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych w Tuchowie. Warsztat otrzymał dyplom i nagrodę burmistrza Tuchowa Mariusza Rysia.

Szopka powstała w Pracowni Drewna i Metalu. Przedstawia betlejemską drewnianą stajenkę pokrytą sianem. Wewnątrz znajdują się postaci Maryi, św. Józefa i Dzieciątka Jezus. Są także Trzej Królowie z darami. Nie zabrakło zwierząt: owieczek, krowy i konia. Nad całością fruwają aniołowie i góruje Gwiazda Betlejemska. Postaci wykonano z modeliny, a anioły z masy solnej.

Nagrodą od burmistrza Tuchowa jest maszyna do szycia, która będzie służyć w Pracowni Rękodzieła Artystycznego. Dziękujemy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 22 stycznia 2009 r. ::

SUKCES W TUCHOWIE

Oklaski publiczności, prezenty, dyplomy - tak przyjęto bożonarodzeniowe przedstawienie przygotowane
przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie na XV Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Tuchowie. Sztuka pt. "Oczekiwanie" opowiadała o oczekiwaniu na przyjście Boga na świat,
a także o braku miłości i jej znaczeniu w codziennym życiu.

Do udziału w spektaklu uczestników przygotowała Justyna Tulik przy współpracy terapeutek z Warsztatu. Również rodzice podopiecznych zaangażowali się w przedstawienie, organizując stroje dla aktorów.
Długo będziemy wspominać występ w Tuchowie, który był żywo oklaskiwany.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można obejrzeć zdjęcia z występu w Tuchowie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 19 stycznia 2009 r. ::

OCZEKIWANIE

Taki tytuł nosi bożonarodzeniowe przedstawienie przygotowane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Sztuka opowiada o oczekiwaniu na przyjście Boga na świat,
a także o braku miłości i jej znaczeniu w codziennym życiu.

W jasełkach bierze udział 15 osób. Na scenie pojawi się nie tylko Maryja z Dzieciątkiem i św. Józefem,
ale także pasterze, Trzej Królowie, aniołowie, diabeł, a nawet bałwanki. Nie zabraknie tradycyjnych polskich kolęd i nowych, współczesnych pastorałek.

Sztuka zostanie wystawiona w Tuchowie w czasie XV Przeglądu Zespołów Kolędniczych w dniach 21-22 stycznia oraz na spotkaniu opłatkowym placówek Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO, jakie 23 stycznia odbędzie się przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie. Gościem honorowym będzie ks. bp Wiesław Lechowicz. Zapraszamy!

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można obejrzeć zdjęcia z przygotowań do występu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 stycznia 2009 r. ::

MWSE DLA NAS

Aukcja prac osób niepełnosprawnych - podopiecznych naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO - odbyła się w czasie noworocznego spotkania pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na zakup prezentu dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Jego wręczenie zaplanowano na 23 stycznia.

Pod młotek poszły prace przygotowane przez niepełnosprawnych z Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Były to pudełka na biżuterię i bibeloty, wyszywane obrazy, ozdobne butelki i prace wykonane metodą decoupage. Na aukcji sprzedano też obraz ofiarowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy MWSE. Była to inicjatywa p. Marii Kanior i p. Zbigniewa Tumiłowicza z Uniwersytetu.

Zarząd Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO podejmie teraz decyzję o zakupie sprzętu, który będzie służył niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży uczęszczającym na zajęcia przy ul. Hodowlanej 6. Wręczenie zaplanowano na 23 stycznia w czasie spotkania opłatkowego Stowarzyszenia.

Właścicielom, pracownikom i przyjaciołom Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego Stowarzyszenia.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) zamieszczamy zdjęcia z aukcji. Dziękujemy MWSE za udostępnienie fotografii.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 stycznia 2009 r. ::

NIEZWYKŁA PAMIĄTKA

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie otrzymał niezwykłą pamiątkę. Jest to fragmenty sutanny Papieża. Podarunek pochodzi od sióstr karmelitanek z klasztoru w Łodzi, a umieściliśmy go
w gablocie, w której gromadzimy wszystkie pamiątki związane z patronem Warsztatu - Janem Pawłem II.

Wraz z fragmentem pasa sutanny przekazano różaniec wykonany przez siostry karmelitanki z Łodzi,
a osobiście pobłogosławiony przez Jana Pawła II. Dziękujemy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 11 stycznia 2009 r. ::

ŻYCZENIA SPEŁNIENIA MARZEŃ

Iwona Guzowska, posłanka Platformy Obywatelskiej, a jednocześnie mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie życzy wszystkim podopiecznym Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO na Nowy Rok spełnienia marzeń. Dedykacja ozdobiła nasze ściany przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie. Iwona Guzowska zapewnia dzieci i młodzież, że marzenia się spełniają, a ona jest tego przykładem.

Iwona Guzowska jest pierwszą kobietą w Polsce, która rozpoczęła zawodową karierę bokserską. Dziś ma na koncie wielokrotne mistrzostwa świata i Europy w kick-boxingu i boksie, mistrzostwa: Polski, Holandii i Finlandii. Należy do Platformy Obywatelskiej, a od 2007 r. jest posłanką. Wychowała się w domu dziecka i doskonale zna i rozumie potrzeby dzieci pokrzywdzonych przez los.

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli, ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk, Tatiany Sosny-Sarno, abp. Kazimierza Nycza, Ewy Bem, Grażyny Strachoty, Krystyny Sienkiewicz, Małgorzaty Zajączkowskiej, Majki Jeżowskiej, Piotra Rubika, Andrzeja Grabowskiego, Maryli Rodowicz, "Arki Noego", ks. Andrzeja Mulki, Ireny Santor, Michała Bajora, Katarzyny Żak, Tomasza Bednarka, Pawła Deląga, Eleni, Haliny Frąckowiak, Doroty Stalińskiej, Czesława Langa, Izabeli Trojanowskiej i Haliny Łabonarskiej.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 6 stycznia 2009 r. ::

 W RADZIE PATRONACKIEJ

Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Tomasz E. Wardzała został zaproszony do udziału w Radzie Patronackiej Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie.  Jest to organ opiniodawczo-doradczy.

Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie jest uczelnią, która funkcjonuje na tarnowskim rynku od 15 lat. Obecnie w Radzie Patronackiej są m.in.: Dorota Czyż, prezes Zarządu Małopolskiej Telewizji Kablowej, Stanisław Dydusiak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie, Maria Gajda, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Tarnowie, Maria Kanior, prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MWSE, Mieczysław Kras, starosta powiatu tarnowskiego, ks. Bogusław Maciaszek, dyrektor Radia RDN Małopolska, Krystyna Latałowa, dyrektor zarządzający Radia Eska S.A. w Tarnowie, Jerzy Marciniak, prezes Zarządu Azotów Tarnów, Janusz Onak, dyrektor Enion S.A. Oddział w Tarnowie, Lesław Paciorek, prezes Zarządu Leier Polska i Maria Wielgus, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego "Tarnokop S.A.".

Gratulacje!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 5 stycznia 2009 r. ::

ZIMA

Nadeszła prawdziwa zima - ze śniegiem i mrozami. W takich temperaturach trudno żyje się nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie pomyśleli o ptakach. Przed budynkiem Warsztatu przy ul. Hodowlanej 6 ustawili karmnik, a w nim - pożywienie dla zmarzniętych skrzydlatych istot.

GALERIA - link (dodatkowe fotografie) można obejrzeć zdjęcia z instalacji karmnika.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 1 stycznia 2009 r. ::

NOWY ROK Z GWIAZDĄ

Aktorka Halina Łabonarska pozdrawia wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO i życzy wspaniałego Nowego Roku. Dedykacja od gwiazdy małego i wielkiego ekranu ozdobiła nasze ściany przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Halina Łabonarska jest znaną i popularną aktorką. Związała się z kinem i teatrem bardzo ambitnym. Od 2005 r. gra na deskach warszawskiego Teatru Ateneum. Jest też znana z wielu ról filmowych. Obsadzono ją w takich obrazach, jak: "Człowiek z żelaza", "07 zgłoś się", "Samo życie", "Vinci", "Kryminalni", "Odwróceni", "Regina". W 1979 r. na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdańsku otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie "Aktorzy prowincjonalni"

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli, ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk, Tatiany Sosny-Sarno, abp. Kazimierza Nycza, Ewy Bem, Grażyny Strachoty, Krystyny Sienkiewicz, Małgorzaty Zajączkowskiej, Majki Jeżowskiej, Piotra Rubika, Andrzeja Grabowskiego, Maryli Rodowicz, "Arki Noego", ks. Andrzeja Mulki, Ireny Santor, Michała Bajora, Katarzyny Żak, Tomasza Bednarka, Pawła Deląga, Eleni, Haliny Frąckowiak, Doroty Stalińskiej, Czesława Langa i Izabeli Trojanowskiej.