Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 22 grudnia 2007 r. ::

U BISKUPÓW

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, sianko na wigilijny stół i drewniane anioły otrzymali tarnowscy biskupi od uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Podopieczni Stowarzyszenia "Ich Lepsze Jutro" udali się ze świątecznymi życzeniami do tarnowskiej Kurii Diecezjalnej.

Uczestnicy Warsztatu spotkali się z biskupem tarnowskim Wiktorem Skworcem, biskupem pomocniczym Władysławem Bobowskim i kanclerzem Kurii ks. Adamem Nitą. Składając świąteczne życzenia, przełamali się opłatkiem.

Podopieczni opowiadali o codziennych zajęciach w Warsztacie. Zarządowi Stowarzyszenia księża biskupi życzyli dalszych wspaniałych lat funkcjonowania, a podopiecznym i terapeutom pracującym w Warsztacie Terapii Zajęciowej i Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej - sukcesów w rehabilitacji.

Życzenia biskupowi tarnowskiemu składały ruchy i stowarzyszenia katolickie działające w diecezji oraz osoby konsekrowane.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 grudnia 2007 r. ::

POZDROWIENIA OD EWY BEM

Radości i uśmiechu życzy podopiecznym Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO Ewa Bem. Znana polska piosenkarka i wokalistka jazzowa napisała dedykację dzieciom i młodzieży z Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Karierę artystyczną Ewa Bem rozpoczęła w 1969 r., w warszawskim klubie "Stodoła", w młodzieżowym, bluesowym zespole. Wkrótce została wokalistką zespołu "Bemibek", potem - "Bemibem". Współpracuje
z czołówką polskich muzyków jazzowych i najważniejszymi polskimi orkiestrami. Wylansowała takie przeboje jak: "Podaruj mi trochę słońca", "Mówię tak, myślę nie", "Dzień dobry Mr. Blues", "Wyszłam za mąż, zaraz wracam." Obecnie piosenkarka promuje swoją najnowszą płytę pt. "Kakadu".

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli,
ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk i Tatiany Sosny-Sarno.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 19 grudnia 2007 r. ::

KSIĄŻKA DLA WARSZTATU

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie otrzymał wyjątkowy prezent. Jest to książka
o nieznanym przyjacielu Karola Wojtyły. Książkę podarowała Magdalena Urbańska, prezes zarządu głównego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, która zorganizowała w Tarnowie prezentację publikacji.

Autorką książki jest Marta Burgchardt, która naukowo zajmuje się poezją Jana Pawła II. Na podstawie papieskich zapisków odkryła, że postacią występującą w jego listach jest Wincenty Bałys, wadowicki artysta malarz i rzeźbiarz. Autorka dedykowała swoją książkę uczestnikom naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

Książka jest niezwykła, gdyż zawiera analizę korespondencji naszego patrona z Mieczysławem Kotlarczykiem. Często pojawiają się w niej pozdrowienia kierowane do różnych osób, zaprzyjaźnionych rodzin, koleżanek i kolegów. Ale tylko jedno imię, Wicka (Wincentego Bałysa), przewija się aż w siedmiu listach, w jednym z nich aż czterokrotnie. Zawarte w wojennej korespondencji myśli dotyczą przyszłości Polski, jej kulturalnego kształtu, wizji młodych artystów na jej sztukę, na jej teatr i poezję. Jest mowa o mesjanizmie Polski, o roli cierpienia oraz planach twórczych młodych artystów i dojrzewającej w nich odpowiedzialności za przyszłość ojczyzny.

Marta Burgchardt jest absolwentką Wolnego Uniwersytetu Maria Assunta w Rzymie, studiowała na Wydziale Literatury i Filozofii,  współpracowała z Centrum Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie. Jest autorką autoryzowanego przekładu na język włoski poezji młodzieńczych Karola Wojtyły, a także licznych artykułów poświęconych recepcji utworów, związanych z nimi problemów filologicznych, publikowanych w kraju i za granicą. Mieszka w Krakowie, gdzie prowadzi lektoraty języka włoskiego i kontynuuje pracę naukową nad poezją Karola Wojtyły.

Serdecznie dziękujemy za książkę!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 16 grudnia 2007 r. ::

SIANKO W RADIU

Świąteczne kartki wysłaliśmy w świat. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie obdarowali zaprzyjaźnione instytucje również siankiem na wigilijny stół.

Życzenia świąteczne wraz z torebką z siankiem trafiły m.in. do redakcji "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Jest nam ogromnie miło, że za życzenia podziękowano na antenie. Rzeczywiście, sianko pachnie cudownie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 14 grudnia 2007 r. ::

U PIĘCIORACZKÓW

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zorganizowali akcję pomocy niepełnosprawnym pięcioraczkom z Brzeska. W Warsztacie przeprowadzono zbiórkę datków, za które kupiono jednorazowe pieluchy. Niepełnosprawni pojechali do Brzeska i osobiście wręczyli prezent.

Wsparcie rodziców niepełnosprawnych dzieci było pomysłem matki jednego uczestników Warsztatu - Cecylii Kozioł. Rodzice pięcioraczków z ogromną radością przyjęli prezent zwłaszcza, że miesięcznie na pieluchy wydają ok. 1 tys. zł.

Pięcioraczki z Brzeska - cztery dziewczynki i chłopiec - wymagają intensywnej rehabilitacji i specjalistycznej opieki medycznej. Sytuacja materialna rodziców jest bardzo trudna. Prawdopodobnie dzieci czekają skomplikowane operacje. Rodzice potrzebują też na remont i wyposażenie mieszkania.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 11 grudnia 2007 r. ::

ŚWIĄTECZNE KARTKI

Dziesiątki kartek bożonarodzeniowych wykonanych przez niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie znalazło odbiorców. Pocztówki są przygotowywane ręcznie i rozprowadzane za symboliczne kwoty. Dochód uzyskany w ten sposób zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną młodzieży.

Wśród odbiorców bożonarodzeniowych kartek znalazły się zarówno instytucje jak i osoby prywatne. Także rodzice osób z upośledzeniem umysłowym kupują dla swoich bliskich kartki autorstwa dzieci.

Nasze świąteczne kartki można obejrzeć na stronie w dziale "Sprzedajemy nasze prace".  Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 9 grudnia 2007 r. ::

SŁONECZNE UŚCISKI

Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek - Tatiana Sosna-Sarno - gorąco pozdrawia podopiecznych Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Dzieci z Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i młodzież z Warsztatu Terapii Zajęciowej otrzymali słoneczne uściskach od gwiazdy teatralnej i filmowej. Piękna dedykacja ozdobiła ściany w budynku przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Tatiana Sosna-Sarno jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Występowała na scenie m.in. stołecznego Teatru Nowego. Zadebiutowała w 1975 r. rolą Ewy, córki Krystyny i Wiktora w filmie Gerarda Zalewskiego "Dom moich synów". W jej dorobku artystycznym widnieje sporo ról filmowych. Reżyserzy chętnie ją angażują. Wciąż gra na deskach warszawskich teatrów. Pojawia się również
w najnowszych produkcjach telewizyjnych - w serialach: "M jak Miłość", "Pensjonat pod Różą", "Lokatorzy", "Klan".

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli,
ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki i Danuty Błażejczyk.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 5 grudnia 2007 r. ::

NASZE CHOINKI

Nie ma nic bardziej radosnego w grudniu niż ubieranie choinki. W Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II radość była zwielokrotniona, ponieważ uczestnicy wraz z terapeutkami ubierali kilka drzewek. Wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Po raz kolejny uczestnicy pokazali, że potrafią ze sobą współpracować. Choinki sprawiły, że stali się sobie jeszcze bliżsi. Fotorelacja z ubierania drzewek choinkowych w budynku przy ul. Hodowlanej 6 - na stronie
w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 4 grudnia 2007 r. ::

IDĄ ŚWIĘTA

Zabawne, a momentami nawet śmieszne zajęcia przygotowano z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Uczestnicy uczyli się wykonywać nietypowe drzewka choinkowe.

Szybko było widać efekty zespołowej pracy. Choinki ozdobiły poszczególne pracownie. Święta blisko. Zajęcia przygotowała Krystyna Wójcik prowadząca Pracownię Rękodzieła Artystycznego.

Fotorelacja z niepowtarzalnych przedświątecznych zajęć w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 3 grudnia 2007 r. ::

CHOINKI JEDYNKI

Nasi podopieczni wzięli udział w konkursie Programu Pierwszego Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Własnoręcznie wykonali rysunki w dowolnej technice, przedstawiające prezent gwiazdkowy, który chcieliby otrzymać lub swoje wyobrażenie Świąt Bożego Narodzenia.

Rysunki wykonywały dzieci uczęszczające do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i młodzież z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Dochód uzyskany ze sprzedaży prac Polskie Radio przeznacza na nowoczesny ośrodek dla osób niepełnosprawnych, budowany w Radwanowicach k. Krakowa przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko". Konkurs pozwolił dzieciom i młodzieży na rozwijanie wyobraźni, doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej i poprawę funkcji manualnych. Jednak najważniejsze jest to, że wymagający pomocy, sami potrafią ją nieść!

Prace wysłane na konkurs można zobaczyć w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 2 grudnia 2007 r. ::

KSIĄŻKA O PATRONIE

Biblioteczka w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II powiększyła się o kolejną wyjątkową pozycję. Książka nosi tytuł "Świadkowie świętości" i została dedykowana Warsztatowi przez samego autora.

Książka składa się z wywiadów z osobami, które bardzo dobrze znały Ojca Świętego. Mówią one o nieznanych do tej pory faktach z życia Jana Pawła II. Rozmówcami Krzysztofa Tadeja są m.in. kard. Stanisław Dziwisz,
o. Jan Góra, kard. Zenon Grocholewski i abp Edward Nowak.

Krzysztof Tadej jest dziennikarzem Telewizji Polskiej. W latach 2001-2004 kierował Redakcją Programów Publicystycznych Programu 1 TVP. W tym czasie doprowadził do realizacji wielu programów o Watykanie
i Janie Pawle II oraz transmisji na żywo z udziałem Ojca Świętego. Przygotował wywiad telewizyjny
z Benedyktem XVI, wyemitowany w wielu stacjach świata. Rozmowa, którą poprowadził o. Andrzej Majewski, była pierwszym w historii klasycznym wywiadem telewizyjnym z papieżem.