Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


:: 29 listopada 2007 r. ::

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Wróżby, konkursy, zabawa, tańce i poczęstunek - tak uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie spędzili Andrzejki 2007. Zabawa andrzejkowa odbyła się popołudniu, po codziennych zajęciach terapeutycznych w pracowniach.

Przy blasku świec, w prawdziwym półmroku odbyło się ekscytujące lanie wosku, a następnie odczytywanie wróżb. Nie zabrakło tańców i konkursów z nagrodami. Zabawa andrzejkowa wypełniła popołudniową część zajęć. Wcześniej odbywała się codzienna praca terapeutyczna. Zastosowany podział miał uświadomić uczestnikom konieczność pracy i odpoczynku, rozdzielenie czasu zabawy od obowiązków.

Fotorelacja z zabawy andrzejkowej w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 27 listopada 2007 r. ::

Z DARÓW NATURY

Pachnie jesienią w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. W Pracowni Rękodzieła Artystycznego powstają ozdoby, które można zawiesić w kuchni, przedpokoju, a także przy kominku, by w zimowe wieczory wspominać słoneczne spacery po parku czy lesie.

Równolegle prowadzimy edukację ekologiczną. Materiały wykorzystane do przygotowania wieńców, jesiennych ozdób i innych bibelotów są darami natury. W czasie spacerów zbieraliśmy kasztany, żołędzie, liście i trawy. Teraz wszystko stało połączone, pomalowane, ozdobione kukurydzą i innymi warzywami.

Jesienne wyroby można zobaczyć w dziale "Sprzedajemy nasze prace". Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 25 listopada 2007 r. ::

ŚPIEWAJĄCE POZDROWIENIA

Danuta Błażejczyk, ceniona przez odbiorców i krytykę za niebanalny repertuar i wspaniałe warunki głosowe, pozdrawia dużych i małych podopiecznych naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Śpiewa o miłości, nadziei, wierze w życie i szczęście. Nam również każe w to wierzyć. Dedykacja ozdobiła ściany w budynku przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Danuta Błażejczyk ma na swoim koncie wiele nagród, m.in.: na Międzynarodowym Festiwalu Bratysławska Lira '86 za piosenkę "Serce nie jest wyspą samotną" i 6 nagród na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki
w Opolu. Nagrała kilkanaście płyt i wciąż koncertuje. Współpracowała z Marylą Rodowicz, "Budką Suflera" oraz z wieloma polskimi muzykami jazzowymi i orkiestrami: "Big Warsaw Band", "Alex Band", " Zb.Górny Orchestra".

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli,
ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej i Bohdana Łazuki.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 23 listopada 2007 r. ::

W STRASBOURGU

Zaprzyjaźniony z naszym Stowarzyszeniem ICH LEPSZE JUTRO europoseł Leopold Rutowicz zaprosił uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II do Strasbourga. Eurodeputowany oprowadził nas po Parlamencie Europejskim i zapoznał ze swoją pracą jako przedstawiciela naszego regionu w strukturach Unii Europejskiej.

W czasie wycieczki był także czas na zwiedzanie miasta. Dowiedzieliśmy się, że Strasbourg to jedno z niewielu miast na świecie, których centrum zostało sklasyfikowane przez UNESCO jako światowe dziedzictwo ludzkości. W przeszłości miasto nosiło przydomek "tysiąca kościołów" z powodu swoich licznych klasztorów, kongregacji, kościołów i synagog. Obecnie to miasto w północno-wschodniej części Francji jest znane głównie z obrad znajdującego się w nim Parlamentu Europejskiego, w którym zasiadają także Polacy.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Pradze, by zwiedzić to miasto. Koszty całej wycieczki wziął na siebie poseł Leopold Rutowicz. Zapewnił przejazd, pobyt w hotelu i wyżywienie. Był to kolejny wspaniały prezent od eurodeputowanego.

Poseł Parlamentu Europejskiego Leopold Rutowicz współpracuje ze Stowarzyszeniem ICH LEPSZE JUTRO od ponad roku. Jego przedstawiciela gościliśmy na otwarciu Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Natomiast wiosną br. europoseł osobiście odwiedził nas w Tarnowie i przekazał sprzęt multimedialny, który
z powodzeniem wykorzystujemy w rehabilitacji dzieci i młodzieży.

Fotorelacja z wycieczki do Strasbourga w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 listopada 2007 r. ::

PAMIĘTAMY O PTAKACH

Choć mamy jeszcze jesień, to już pamiętamy o ptakach, które spędzą z nami zimę. Spadł pierwszy śnieg, dlatego uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II pomyśleli o karmnikach i budkach dla ptaków. Wykonano je w Pracowni Drewna i Metalu.

Karmniki są ekologiczne, wykonane z naturalnych elementów. Jeden z nich stanie przed budynkiem Warsztatu. Na wiosnę przyszłego roku powstaną też budki lęgowe. Zawisną na drzewach rosnących w najbliższej okolicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

Wyroby z drewna wykonywane w Pracowni Drewna i Metalu można zobaczyć w dziale "Sprzedajemy nasze prace". Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 listopada 2007 r. ::

JESIENNE GOBELINY

Piękne jesienne gobeliny powstały w Pracowni Drewna i Metalu w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie. Większość ozdobiła ściany budynku Warsztatu.

Wszystkie gobeliny są ekologiczne, wykonane z naturalnych elementów, które zbieraliśmy w czasie jesiennych spacerów. Są gałęzie, liście, żołędzie, kwiaty i kasztany. Gobeliny wykonane przez uczestników przypominają
o kolorach jesieni, które jeszcze tak nie dawno cieszyły nasze oczy. Teraz wspominamy ciepłe dni spędzone na świeżym powietrzu. Wystarczy spojrzeć na prace umieszczone w korytarzach.

Jesienne gobeliny i inne wyroby z drewna można zobaczyć w dziale "Sprzedajemy nasze prace". Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

: 19 listopada 2007 r. ::

KONICZYNY NA SZCZĘŚCIE

Nie masz pomysłu na oryginalny prezent? Kup wykonany u nas obraz. Jest jedyny i niepowtarzalny,
bo przedstawia czterolistną koniczynkę. Z pewnością obdarowanej osobie przyniesie szczęście.

Czterolistne koniczynki najpierw zostały zasuszone, a następnie ozdobione i oprawione. Każdy obraz można powiesić. Prace z pietyzmem przygotowali nasi podopieczni. Dochód uzyskany ze sprzedaży czterolistnych koniczynek zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną dzieci i młodzieży będących pod opieką naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO.

Nie wahaj się ani chwili! Kup na szczęście wspaniałe czterolistne koniczyny. Takiego prezentu nie znajdziesz nigdzie!  

Czterolistne koniczyny można zobaczyć w dziale "Sprzedajemy nasze prace". Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 listopada 2007 r. ::

RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE

Jak przyszyć guzik, nawlec nić na igłę, a potem uszyć coś prostego i przydatnego - tego uczą się nasi podopieczni w Pracowni Rękodzieła Artystycznego w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie. W tej pracowni powstają też przepiękne ozdoby, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem na kiermaszach. Część prac zdobi także ściany budynku Warsztatu.

Zajęcia są ciekawe i bogate. Uczestnicy uczą się obsługi maszyny do szycia, żelazka, rozwijają umiejętności projektowania oraz szycia strojów do przedstawień.

Celem pracowni jest głównie kształtowanie umiejętności umożliwiających podjęcie pracy zawodowej na stanowiskach pomocniczych oraz nauka reperacji odzieży, dokonywania drobnych przeróbek krawieckich, nauka tkania gobelinów, projektowania wzorów, wykonywania zabawek z papieru, ze sznurka, gliny i odpadów. Nie bez znaczenia jest poprawa zdolności manualnych i wyzwolenie zainteresowań artystycznych. Pracownia Rękodzieła Artystycznego jest bogato wyposażona w nowoczesny sprzęt. Daje to duży komfort pracy.

Zajęcia prowadzi jedna z najlepszych terapeutek w regionie - Krystyna Wójcik.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 12 listopada 2007 r. ::

ZAPROSZENIE

Zapraszamy rodziców dzieci uczęszczających do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i młodzieży z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II na spotkanie z psychologiem klinicznym.

29 listopada gościem Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO będzie Elżbieta Gogola-Wardzała. W czasie spotkania z rodzicami psycholog kliniczny poruszy dwa tematy: "Wypaleni rodzice - jak dbać o własne potrzeby
i zdrowie psychiczne będąc opiekunem osoby niepełnosprawnej?" oraz "Między odrzuceniem a zaborczą miłością - kształtowanie samodzielności niepełnosprawnego dziecka".

Oprócz wykładu zaplanowano dyskusję. Spotkanie odbędzie się 29 listopada przy ul. Hodowlanej 6
w Tarnowie
. Początek o godz. 16.00. Udział w nim jest bezpłatny. Wszelkie koszty związane z wykładem pokrywa Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO i Fundacja PZU.

Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 9 listopada 2007 r. ::

UŚCISKI OD BOHDANA ŁAZUKI

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów polskich - Bohdan Łazuka przesyła nam serdeczne uściski. Dedykacja ozdobiła nasze ściany w budynku przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Bohdan Łazuka jest utalentowanym aktorem i piosenkarzem, którego talent jest najlepiej widoczny
w komediach. Zagrał w wielu filmach, m.in.: "Kapitan Sowa na tropie", "Nie lubię poniedziałku", "Wojna domowa", "Małżeństwo z rozsądku", "Poszukiwany, poszukiwana", "Nie ma róży bez ognia", "Kariera Nikodema Dyzmy". Niezliczone są małe role, epizody. Od początku swojej kariery jest związany z warszawskim Teatrem Syrena.

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli, ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz i Ireny Jarockiej.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 6 listopada 2007 r. ::

SPRZEDAJEMY NASZE PRACE

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przygotowali piękne prace, które mogą być doskonałym prezentem dla najbliższych. Szczególnie polecamy ręcznie wykonane kartki świąteczne. Dochód uzyskany ze sprzedaży prac zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną uczestników Warsztatu.

W przygotowanie świątecznych bibelotów i kartek zaangażowali się wszyscy. Prace powstają w każdej pracowni, gdyż uczestnicy mają jeden cel - wspólnie zagospodarować środki uzyskane z ich sprzedaży. Zgodnie z obowiązującym regulaminem, dochód ma zostać przeznaczony na rehabilitację społeczną. Sami uczestnicy zdecydują co to ma być. Do wyboru będzie wycieczka, wyjście do kina lub teatru, pizzerii, kawiarni lub muzeum.

Gorąco zachęcamy do zakupu pięknych prac. Są wyjątkowe pod każdym względem. Szczególnie polecamy kartki świąteczne. Do każdej z nich jest koperta. TUTAJ można zobaczyć część z nich. Szczegółowe informacje pod numerem 014 627 35 03. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 4 listopada 2007 r. ::

W KRYNICY

Po raz pierwszy wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II spędzili dwa jesienne dni w Krynicy-Zdroju. Daleko od domu próbowaliśmy sobie radzić bez rodziców i codziennych przyzwyczajeń. Był to też mały test przed przyszłoroczną kilkudniową wycieczką do Rzymu i Watykanu.

W Krynicy-Zdroju mieliśmy wypełnioną każdą minutę. Wypoczywaliśmy na świeżym powietrzu, były spacery, zabawy, ognisko, ale też film w kinie, wizyta w Muzeum Nikifora, Pijalni Wód i pogadanka o tym jak się robi miód. Było jak w życiu - czasem słońce, czasem deszcz. Na Jaworzynie Krynickiej nawet odrobina śniegu.
Ale jedno jest pewne - w górach naprawdę już jesień. Test zdany. Nie będzie to ostatnia wycieczka!
Fotorelacja z wycieczki do Krynicy w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 2 listopada 2007 r. ::

DEDYKACJA OD IRENY JAROCKIEJ

Śpiewające pozdrowienia wraz z życzeniami lepszego jutra przesyła nam Irena Jarocka. Dedykacja znanej
w Polsce i na świecie piosenkarki ozdobiła nasze ściany w budynku przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Jesienią ukaże się nowa płyta Ireny Jarockiej i książka autobiograficzna. Fani piosenkarki czekają na najnowsze utwory, choć  z pewnością nie da się zapomnieć takich starych, znanych przebojów jak: "Motylem jestem", "Wymyśliłam Cię" czy "Kawiarenki".

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli,
ks. Andrzeja Majewskiego i Laury Łącz.