Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


:: 24 lipca 2007 r. ::

700 PODPISÓW W JEDEN DZIEŃ!

Prawie 700 podpisów zebraliśmy w ciągu jednego dnia w celu zmiany unijnego ustawodawstwa dotyczącego niepełnosprawnych. O poparcie prosiliśmy tarnowian w samym w centrum miasta. Pomagał nam żużlowiec i radny Robert Wardzała. Podpisali się m.in. przedstawiciele władz miasta i powiatu. Akcja będzie kontynuowana w poniedziałek, 30 lipca.

Bardzo się cieszymy, że aż tylu mieszkańców obdarzyło nas swoim zaufaniem. Udało się nam ich przekonać, że osoby niepełnosprawne powinny mieć dostęp do zatrudnienia i kariery zawodowej na równi z innymi obywatelami. Nie ma jednak żadnego unijnego przepisu wiążącego, który zabezpieczałby równy dostęp do wykształcenia, zdobywania kwalifikacji, możliwości dotarcia do szkoły, miejsca pracy, dostęp do informacji, nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Działacze Stowarzyszenia przekonywali tarnowian, że każdy podpis jest bardzo potrzebny, a jego złożenie zajmuje tylko jedną minutę. Dzięki takiemu poparciu, możliwa będzie zmiana rzeczywistości ludzi z niepełnosprawnością. Podpisy trafią do Brukseli.

Nasze Stowarzyszenie koordynuje akcję w Tarnowie. W skali kraju zbieraniem podpisów zajmuje się Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych. Podpisy będziemy też zbierać w poniedziałek, 30 lipca. Czekamy na Placu Sobieskiego w Tarnowie w godz. od. 10.00 do 13.00. Będzie okazja do rozmowy z żużlowcem i radnym Robertem Wardzałą, przedstawicielami naszego Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO, pracownikami placówek terapeutycznych i naszymi podopiecznymi.

Fotorelacja z pierwszego dnia akcji zbierania podpisów w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 lipca 2007 r. ::

PRZED WIZYTĄ W KAWIARNI

Jak zachować się w kawiarni, aby było miło, przyjemnie i zgodnie z etykietą? Tego uczą się nasi podopieczni w czasie zajęć prowadzonych w Pracowni Gospodarstwa Domowego.

Savoir-vivre, czyli ogłada, dobre maniery obowiązują każdego, także osoby upośledzone umysłowo. Każdy może się tego nauczyć. Jeśli nie w domu, to w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Ponieważ zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim nakrywania, podawania do stołu i jedzenia, zajęcia prowadzi terapeutka Pracowni Gospodarstwa Domowego pani Katarzyna Michalska.

Wkrótce wiedza teoretyczna zostanie sprawdzona w praktyce. Uczestnicy Warsztatu odwiedzą jedną z tarnowskich kawiarni.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 2 lipca 2007 r. ::

ZWIEDZALIŚMY "AZOTY"

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. skończyły 80 lat. Z okazji jubileuszu, firma zorganizowała cykl specjalnych lekcji, w których wzięli też udział uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej
im. Jana Pawła II.

Wyprawa do "Azotów" była dużym przeżyciem dla podopiecznych. Tematyka lekcji objęła omówienie celów powstania Państwowej Fabryki Związków Zawodowych w Mościcach, budowę fabryki i osiedla przyfabrycznego, dzieje Mościc w okresie wielkiego kryzysu lat 30., losy Fabryki do wybuchu II wojny światowej, okres II wojny światowej, a także powojenne inwestycje - "Tarnów-II", funkcjonowanie Zakładów Azotowych po transformacji ustrojowej oraz na ścieżce prywatyzacji.

Dodatkową atrakcją 45-minutowej lekcji był archiwalny film z udziałem m.in. prof. Ignacego Mościckiego, prezydenta RP w latach 1926-39 oraz nagranie dźwiękowe wywiadu z Eugeniuszem Kwiatkowskim, międzywojennym ministrem, dyrektorem "Azotów" w latach 1931-1935. Uczestnicy lekcji otrzymali gadżety, które będą pamiątką wyprawy do fabryki i jej jubileuszu.