Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


:: 31 marca 2008 r. ::

WIOSNA

Wiosna zagościła na dobre nie tylko za oknem, ale też w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przy ul. Hodowlanej.

Kolorowe, piękne, pachnące świeżością prace wykonali uczestnicy w czasie zajęć w poszczególnych pracowniach. Kwiaty, motyle, ptaszki i wszystko, co się wiąże z odradzającym się na wiosnę życiem ozdobiło korytarze Warsztatu i poszczególne pomieszczenia. Prace wykonano różnymi technikami z wykorzystaniem niemal wszystkich materiałów u nas dostępnych.

Jak wygląda wiosna w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II? Wystarczy kliknąć TUTAJ i zobaczyć zdjęcia w naszej galerii. Zapraszamy.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 26 marca 2008 r. ::

PRZYJAZNE WIEŚCI

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II będzie wydawał własną gazetę. W role dziennikarzy wcielą się uczestnicy zajęć. Pomogą im terapeuci i pracownicy Warsztatu. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na tytuł. Gazeta będzie się nazywać "Przyjazne wieści". Pierwszy numer już wkrótce.

Tytuł gazety wymyślali sami podopieczni. Spośród wielu zgłoszeń wybrano "Przyjazne wieści". Autorem tytuły jest Franciszek Kawa, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. W nagrodę otrzymał odtwarzacz plików mp3 ufundowany przez Warsztat. Gazeta będzie powstawać w Pracowni Komputerowo-Internetowej. W "Przyjaznych wieściach" znajdą się testy i zdjęcia opisujące codzienność pracy terapeutycznej i rehabilitacyjnej, chwile warte uwagi i zatrzymania, a przede wszystkim utrwalenia na papierze.

Gazeta będzie doskonałą dokumentacją bogatej działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II
w Tarnowie, który stał się drugim domem dla 36 osób niepełnosprawnych intelektualnie.

W pierwszym numerze zostanie przedstawiona krótka historia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO oraz placówek, które ono prowadzi. W formie PDF "Przyjazne wieści" będą dostępne także na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do lektury!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 20 marca 2008 r. ::

AUTOGRAF PIOTRA RUBIKA

Goszczący w Tarnowie z oratorium "Habitat" Piotr Rubik napisał kilka słów pozdrowień dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Dedykacja zdobi ściany budynku przy ul. Hodowlanej 6 i tym samym "galeria gwiazd" jest coraz bogatsza.

Piotr Rubik jest polskim kompozytorem muzyki wokalno-instrumentalnej. Największą sławę przyniosły mu trzy oratoria tworzące "Tryptyk Świętokrzyski". Jest producentem płyt m.in.: Małgorzaty Walewskiej, Katarzyny Skrzyneckiej, Michała Bajora i Tytusa Wojnowicza.

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli, ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk, Tatiany Sosny-Sarno, abp. Kazimierza Nycza, Ewy Bem, Grażyny Strachoty, Krystyny Sienkiewicz, Małgorzaty Zajączkowskiej i Majki Jeżowskiej.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 marca 2008 r. ::

W SZATNI

Szatnia - co to za miejsce, komu służy i jak się w niej zachować? Temu poświęcona jest kolejna prezentacja przygotowana przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

Samodzielnie wykonane zdjęcia, uzupełnione tekstem i z pomocą terapeutki połączone w całość stanowią prezentację, która ma przypominać o podstawowych zasadach panujących w szatni. Jest to miejsce, które jako pierwsze odwiedzają uczestnicy codziennie rano. Tam też można się przebrać w strój gimnastyczny przed zajęciami w Pracowni Rehabilitacji Układu Ruchu. W szatni należy zachowywać się kulturalnie, cicho i co najważniejsze - dbać o swoje miejsce w niej wyznaczone. Tylko wtedy możliwy będzie porządek, a znalezienie swoich rzeczy przestanie być problemem.

Wszystkich zainteresowanych najnowszą prezentacją przygotowaną w Pracowni Komputerowo-Internetowej zapraszamy do kliknięcia TUTAJ.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 9 marca 2008 r. ::

MAJKA JEŻOWSKA DLA NAS

"A ja wolę moją mamę", "Wszystkie dzieci nasze są", "Najpiękniejsza w klasie", "Od rana mam dobry humor", "Marzenia się spełniają", "Laleczka z saskiej porcelany" - to jej największe przeboje napisane i śpiewane specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Pochodząca z pobliskiego Nowego Sącza Majka Jeżowska nas pozdrawia! Autograf i krótka dedykacja znanej piosenkarki ozdobiła ściany Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli, ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk, Tatiany Sosny-Sarno, abp. Kazimierza Nycza, Ewy Bem, Grażyny Strachoty, Krystyny Sienkiewicz i Małgorzaty Zajączkowskiej.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 4 marca 2008 r. ::

SZOPKI

Szopki z Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Europy obejrzeliśmy w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie.
Na wystawę złożyło się ponad sto współczesnych szopek. Udało się zgromadzić stajenki z ponad 20 krajów. Obok tradycyjnych, bogato zdobionych małopolskich konstrukcji, pojawiły się nawet drewniane figurki z Laosu.

Na wystawie pokazano stajenki z egzotycznego drewna, z kamienia, owoców, nasion i słomy. W każdej znalazła się Maryja z Dzieciątkiem Jezus, aniołowie i Trzej Królowie. Postaci różniły się jedynie kolorem skóry
i szatami. Eksponaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Do tej pory betlejemska stajenka kojarzyła im się z typowymi, tradycyjnymi szopkami prezentowanymi w większości kościołów w okresie bożonarodzeniowym.

Wizyta w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie była możliwa dzięki pomocy kierownictwa Muzeum. Był to element rehabilitacji społecznej uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

Fotorelacja z wizyty w tarnowskim Muzeum Etnograficznym w dziale Galeria. Zapraszamy!