Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


:: 29 lutego 2008 r. ::

MAŁGORZATA ZAJĄCZKOWSKA POZDRAWIA

Znana aktorka Małgorzata Zajączkowska przesyła uściski i pozdrowienia dla podopiecznych Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO.

Małgorzata Zajączkowska występuje w warszawskim Teatrze na Woli. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W latach 1979-81 grała w Teatrze Narodowym w Warszawie. W 1981 wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pod nazwiskiem Margaret Sophie Stein kontynuowała karierę aktorską, przede wszystkim w serialach telewizyjnych. W Polsce na małym ekranie można ją oglądać m.in. w serialu "Złotopolscy".

Małgorzata Zajączkowska zagrała też w serialach: "Pensjonat pod różą", "Ekipa", "Magda M.", "Lokatorzy", "Na dobre i na złe", "Miasteczko", "Królowa Bona" oraz w filmach: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" i "Pogoda na jutro".

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli, ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk, Tatiany Sosny-Sarno, abp. Kazimierza Nycza, Ewy Bem, Grażyny Strachoty i Krystyny Sienkiewicz.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 21 lutego 2008 r. ::

SPRZEDAJEMY KARTKI WIELKANOCNE

Święta Wielkanocne coraz bliżej. Czas pomyśleć o wysłaniu życzeń najbliższym i znajomym. Polecamy sprawdzony i znany od lat sposób, czyli życzenia na kartkach świątecznych. Na trwałe pozostają one w pamięci, zawsze można do nich wrócić i nie umykają, jak wiadomość sms lub list elektroniczny.

Gorąco zachęcamy do zakupu kartek wielkanocnych przygotowanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Pocztówki są niepowtarzalne, ręcznie wykonane, gdzie w każdą zostało włożone serce niepełnosprawnej osoby. Kupując świąteczne kartki przyczynią się Państwo do skutecznej rehabilitacji naszych podopiecznych. W ten sposób można zmienić ich jutro na lepsze.

Wielkanocne kartki wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II można obejrzeć w dziale Sprzedajemy nasze prace.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 lutego 2008 r. ::

ROŚLINKI

Każdy uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przez pół roku uczył się odpowiedzialności za powierzoną roślinkę. Dbał i pielęgnował żywy organizm. Ci, którym udało się utrzymać i wyhodować największą roślinę, otrzymali nagrody.

Eksperyment był pierwszą i najprostszą formą nauki odpowiedzialności. Każdy musiał samodzielnie dbać o roślinę. Większości się udało i okazałe roślinki trafiły do domów uczestników zajęć. Terapeutki zaczęły naukę samodzielności od małych, prostych, niewymagających roślin. Teraz przyjdzie kolej na bardziej skomplikowane hodowle kwiatów.

W dziale Galeria można zobaczyć zdjęcia wyhodowanych roślinek.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 14 lutego 2008 r. ::

WALENTYNKI

Zakochani są wśród nas. Także wśród uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.
14 lutego, w dniu św. Walentego, odbyła się dyskusja o miłości. Nie zabrakło walentynek, których wzajemne wręczanie było źródłem ogromnych emocji.

W holu dominował czerwony kolor, a na stołach pojawiły się świece. Ich ciepło miało symbolizować gorące ludzkie uczucie. Z okazji dnia św. Walentego uczestnicy przygotowali specjalną ścienną gazetkę.

Zapraszamy do działu Galeria, gdzie znajduje się fotorelacja z dnia zakochanych w naszym Warsztacie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 lutego 2008 r. ::

FESTIWAL

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizował "I Festiwal Artystyczno-Sportowy". Była to impreza, której przebieg zaplanowali uczestnicy Warsztatu we współpracy z terapeutami. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Festiwal składał się z części teoretycznej, praktycznej, eksperymentalnej, konkurencji i współzawodnictwa. Każdy dzień był poświęcony innej dziedzinie. Odbył się dzień poezji, sportu, filmu, zabaw i twórczości artystycznej.

Celem tygodniowej imprezy było wzbudzenie wśród niepełnosprawnej młodzieży zainteresowania sztuką i sportem. Była to też lekcja zespołowej pracy, a jednocześnie współzawodnictwa. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Urząd Miasta Tarnowa, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Urząd Gminy Tarnów oraz sponsorzy indywidualni. Dziękujemy!

Zapraszamy do działu Galeria, gdzie znajduje się fotorelacja z festiwalowych dni.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 5 lutego 2008 r. ::

OSTATKOWE SZALEŃSTWA

Wspólną zabawą uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zakończyli karnawał 2008. Bal był wyjątkowy, gdyż wszyscy się przebrali, nawet terapeuci. Zabawę rozpoczęto "Polonezem". Były tańce i konkursy. Pyszne ostatkowe szaleństwo.

Zapraszamy do działu Galeria, gdzie znajduje się fotorelacja z balu.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 4 lutego 2008 r. ::

DBAMY O JEDYNY ŚWIAT

Każdy z nas musi dbać o świat. Tego uczą się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II
w Tarnowie.

W Pracowni Komputerowo-Internetowej przygotowano specjalne oznaczenia, które uczestnicy umieścili przy każdym koszu na śmieci, obok umywalek, natrysków oraz przy włącznikach światła. Teraz nikt już nie ma wątpliwości, że śmieci wyrzucamy do kosza, poszczególne rodzaje odpadów kierujemy do odpowiednich pojemników, nie zmywamy pod bieżącą wodą, a w czasie czyszczenia zębów kran ma być zamknięty. To samo dotyczy światła - musi zostać zgaszone, gdy wychodzimy z toalety lub opuszczamy pracownię.

W Pracowni Gospodarstwa Domowego naczynia zmywa energooszczędna zmywarka. Na zakupy uczestnicy wybierają się z torbami wielorazowego użytku. Stanowczo też odmawiamy przyjmowania jednorazowych toreb foliowych masowo oferowanych klientom w sklepach.

W Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II jest prowadzona selektywna zbiórka odpadów, śmieci są segregowane, a baterie zbierane do specjalnych pojemników. Uczestnictwo w konkursach ekologicznych wiąże się nie tylko z cennymi nagrodami, ale także z poszerzeniem wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 1 lutego 2008 r. ::

KRYSTYNA SIENKIEWICZ ŻYCZY

"Budzi, buzi i rośnijcie bardzo duzi" - życzy wszystkim podopiecznym Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO Krystyna Sienkiewicz. Dedykacja znanej aktorki ozdobiła ściany budynku przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie, gdzie mieści się Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

Krystyny Sienkiewicz nikomu przedstawiać nie trzeba. Jest wspaniałą aktorką komediową teatralną i filmową. Na scenie debiutowała już w 1955 r. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Występowała w "Kabarecie Olgi Lipińskiej". Popularność przyniosły jej także seriale telewizyjne - "Rzeczpospolita babska", "Rodzina Leśniewskich", "Graczykowie". Od wielu lat działa na rzecz obrony zwierząt.

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli, ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk, Tatiany Sosny-Sarno, abp. Kazimierza Nycza, Ewy Bem i Grażyny Strachowiak.