Sprzedajemy nasze prace
Nasz patron - Jan Paweł II
Regulamin Warsztatu Terapii Zajęciowej
Pracownie Warsztatu Terapii ZAjęciowej
Cele WarsztatuO nas


:: 30 stycznia 2008 r. ::

W KRAKOWIE

Czy wszystkie niedźwiedzie śpią w zimie? Odpowiedź na to pytanie zna każdy, kto pojechał z nami na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Okazuje się, że nawet w zimie zoo ma swój urok. Widok zebr i kangurów na śniegu nie jest niczym niezwykłym. Na spotkanie z nami wyszły afrykańskie koby liczi, a także azjatyckie antylopy nilgau. Okazale prezentowały się wielbłądy, lamy i kucyki. Rozbawiły nas małpy, a zachwyciły nietoperze i fenki, czyli najmniejsze lisy na świecie. Podziwialiśmy też ryby i gady.

W wycieczce udział wzięli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie i dzieci
z Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej z rodzicami. Młodzież z uwagą wysłuchała dwóch wykładów w krakowskim Planetarium. Pytań do prowadzącego nie było końca. Dzieci oddały się szaleństwom w królestwie zabaw. Fotorelacja z wycieczki do Krakowa w dziale Galeria. Zapraszamy.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 29 stycznia 2008 r. ::

W KINIE

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie wybrali się do kina na kolejną projekcję. Tym razem był to film "Asterix na Olimpiadzie". Odwiedziliśmy zaprzyjaźnione z naszym Stowarzyszeniem ICH LEPSZE JUTRO tarnowskie kino "Marzenie".

"Asterix na Olimpiadzie" to europejska produkcja wszechczasów. W filmie, którego budżet wyniósł 80 mln euro, wystąpiło ponad 80 gwiazd kina i sportu. W polskiej wersji językowej udział wzięła czołówka aktorów.

Wizyta w kinie była elementem rehabilitacji społecznej, z powodzeniem realizowanej od początku istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej w Tarnowie.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 24 stycznia 2008 r. ::

NA SCENIE

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przygotowali pierwszą sztukę. Bożonarodzeniowe jasełka zostały wystawione w Tuchowie, gdzie odbył się przegląd zespołów kolędniczych złożonych z osób niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie.

W wystawienie oryginalnych jasełek zaangażowali się wszyscy uczestnicy i terapeuci. Każdy otrzymał rolę. Wokół Maryi, Józefa i Dzieciątka Jezus pojawiły się zastępy Aniołów i gromadki Pasterzy. Jeden z uczestników został narratorem. Dzieciątko położono w żłobie wykonanym w Pracowni Drewna i Metalu, a sianko przyniósł jeden z uczestników. Paliło się ognisko, słychać było nastrojowa muzykę, śpiewy i blask świateł. Specjalnie na przegląd przygotowano także bożonarodzeniową szopkę.

Radosny śpiew uczestników, podskoki, a nawet góralskie tańce wzbudziły entuzjazm publiczności. Sztuka była oklaskiwana w Tuchowie i spotkała się z życzliwym przyjęciem, o czym świadczą przywiezione do Warsztatu dwa wyróżnienia i nagrody dla uczestników.

Fotorelacja z Tuchowa w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 22 stycznia 2008 r. ::

PRZYCHODZI LEKARZ DO RODZICÓW

Dbamy nie tylko o dzieci i młodzież, ale także o rodziców. Z myślą o nich zorganizowaliśmy spotkanie
z lekarzem kardiologiem. Przez trzy godziny specjalista był do dyspozycji rodziców naszych podopiecznych. Darmowe konsultacje kardiologiczne cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Podstawowe zagadnienia z dziedziny kardiologii omawiała lekarz Marzena Pietras. Specjalistka opowiadała
o chorobach serca, diecie, zdrowym stylu życia, stosowaniu leków i ich wpływu na stan psychofizyczny osób dorosłych, dzieci i młodzieży.

Rodzice za darmo mogli uzyskać informacje dotyczące wykonywania podstawowych badań, kontrolnych wizyt
u lekarza i akcjach profilaktycznych organizowanych w regionie. Nasz gość odpowiedział na wszystkie pytania rodziców, przygotował materiały i ulotki, które z pewnością będą pomocne i przydatne.

Spotkanie z lekarzem sfinansowało Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO i Fundacja PZU.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 18 stycznia 2008 r. ::

KOLĘDA I NOWOROCZNE PREZENTY

Ksiądz Biskup Władysław Bobowski był honorowym gościem Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. W noworocznym spotkaniu wzięli udział rodzice i opiekunowie podopiecznych uczęszczających do Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej. Nie zabrakło oczywiście dzieci i młodzieży tłumnie odwiedzających nasze placówki oraz pracowników i wolontariuszy.

W czasie kolędowania przedstawiciele Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie przekazali Stowarzyszeniu prezenty. Są to zestawy komputerowe, odkurzacz oraz 1500 zł na zakup rzutnika, który - razem z podarowanym ekranem - będzie wykorzystywany w czasie konferencji organizowanych wspólnie przez MWSE i Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO.

W podziękowaniu młodzież ofiarowała wykonane przez siebie prace. Dzięki komputerom, podopieczni będą podtrzymywać zdobyte umiejętności, zwłaszcza niepełnosprawne dzieci mogą doskonalić mowę. Stowarzyszenie zamierza też wykorzystać sprzęt do prowadzenia zajęć arteterapeutycznych, czyli terapii przez sztukę.

Ksiądz Biskup zwiedził poszczególne pracownie Warsztatu oraz zapoznał się z metodami pracy terapeutycznej. Wszystkim życzył błogosławionych dni w Nowym Roku oraz miłości i cierpliwości w pochylaniu się nad człowiekiem niepełnosprawnym. Była też okazja do rozmowy z rodzicami, dziećmi, młodzieżą i pracownikami. Uczestnicy Warsztatu wystawili jasełka, które przygotowali na Przegląd Zespołów Kolędniczych w Tuchowie.

Fotorelacja z noworocznego spotkania w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 15 stycznia 2008 r. ::

AUKCJA NASZYCH PRAC

Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie zorganizowała aukcję prac podopiecznych Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu najbardziej potrzebnego w rehabilitacji dzieci i młodzieży.

Licytacja odbyła się w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w czasie noworocznego spotkania pracowników, studentów i przyjaciół tej uczelni. Pod młotek poszły nie tylko prace plastyczne dzieci z Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, ale także aniołki wykonane przez studentów MWSE.

Wystawione na aukcji prace cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem kupujących. Najbardziej podobały się czterolistne koniczynki oraz haftowane obrazy i obrazki. Fotorelacja z licytacji w dziale Galeria. Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 14 stycznia 2008 r. ::

KONCERT KOLĘD GOSPEL

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, Tarnowski Chór GOS.pl oraz parafia pw. św. Rodziny księży misjonarzy zapraszają na koncert nowych kolęd w stylu gospel. Odbędzie się on w niedzielę, 20 stycznia
o godz. 17.00
w kościele księży misjonarzy przy ul. Krakowskiej 41 w Tarnowie. Wstęp jest wolny.

Po zakończeniu koncertu będzie możliwość przy wyjściu z kościoła nabyć za symboliczną kwotę prace niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, a dochód uzyskany z tej okazji zostanie przeznaczony na rehabilitację. Każdy otrzyma też specjalnie przygotowany kalendarzyk na 2008 r.

Tarnowski Chór GOS.pl powstał dokładnie pięć lat temu z inicjatywy grupy osób związanych ze sobą
różnymi projektami muzycznymi. W skład zespołu wchodzi 60 chórzystów. Próby odbywają się w sali
klasztoru księży filipinów w Tarnowie dwa razy w tygodniu. Celem chóru jest głoszenie Ewangelii,
dzielenie się doświadczeniem osobistego spotkania z Chrystusem i dokonania wyboru drogi wiary w życiu.
W repertuarze znajdują się zarówno standardy muzyki gospel, negro spirituals, jak i utwory z najnowszej historii gospel.

Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej, mającej swój rodowód w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Nazwa gospel oznacza Dobrą Nowinę o zbawieniu. Gospel jako gatunek muzyczny wiąże się ściśle z odmianą spiritual i często jest wspólnie określany jako spiritual&gospel. Także jazz ma swoją genezę w tej muzyce, a sam gospel rozwija się w różnych nurtach, podejmowany przez kolejne pokolenia chrześcijan na całym świecie. W Polsce gospel rozwija się od kilku lat.

Spotkajmy się na koncercie kolęd w nowych aranżacjach. Serdecznie zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 13 stycznia 2008 r. ::

ZAPRASZAMY NA OPŁATEK

Ksiądz Biskup Władysław Bobowski będzie honorowym gościem spotkania opłatkowego, które organizuje Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Odbędzie się ono przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie, w piątek,
18 stycznia o godz. 17.00.

Zapraszamy wszystkich związanych ze Stowarzyszeniem, naszych przyjaciół, darczyńców, sponsorów, przedstawicieli firm współpracujących z naszymi placówkami. Będziemy zaszczyceni goszcząc rodziców
i opiekunów dzieci uczęszczających do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej oraz młodzieży z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

Zaśpiewajmy razem piękne polskie kolędy, podzielmy się opłatkiem, złóżmy sobie noworoczne życzenia, porozmawiajmy!

W czasie spotkania opłatkowego uczestnicy Warsztatu przedstawią jasełka, przygotowane na przegląd zespołów kolędniczych, jaki odbędzie się w Tuchowie pod koniec stycznia. Natomiast przedstawiciele Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie przekażą Stowarzyszeniu sprzęt multimedialny.

Zapraszamy!

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 11 stycznia 2008 r. ::

W ŻYWEJ SZOPCE

Ogromna radość i wielkie emocje towarzyszyły uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II
w czasie wizyty w żywej szopce. Betlejemska stajenka ze zwierzętami znajduje się przy klasztorze ojców bernardynów w Tarnowie.

W szopce zamieszkały lamy, wielbłąd, kucyk, osiołek i owce. Pod kierunkiem ojców bernardynów stajenkę zbudowali uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Na żywą szopkę czekały przede wszystkim dzieci, ale - jak się okazało - także młodzież niepełnosprawna z naszego Warsztatu z przejęciem obserwowała to, co dzieje się w stajence pokaźnych rozmiarów, pachnącej sianem i pełnej zwierząt.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 10 stycznia 2008 r. ::

WYSTAWIMY JASEŁKA

Pełną parą idą przygotowania do występu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II
w Tuchowie. Pod koniec stycznia odbędzie się tam przegląd zespołów kolędniczych z całego regionu.
Zaprosili nas: przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy, Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Przyjaźń" oraz ojcowie redemptoryści z Tuchowa.

Będzie to okazja do zaprezentowania twórczości artystycznej w jasełkach, bożonarodzeniowych misteriach
i śpiewaniu kolęd. Organizatorzy podkreślają, że nie chodzi o rywalizację, lecz stworzenie upośledzonym możliwości zaprezentowania swoich programów. W naszym Warsztacie od kilku tygodni trwają intensywne przygotowania do występu. Uczestnicy pracują wspólnie i indywidualnie. Ważny jest każdy szczegół. Każda, nawet najmniejsza rola.

Przegląd rozpocznie 23 stycznia o godz. 9.00 Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.
W miejscowym Domu Kultury przez dwa dni prezentować się będą niepełnosprawni kolędnicy.
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wystąpią 24 stycznia.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 6 stycznia 2008 r. ::

POZDROWIENIA OD GRAŻYNY STRACHOWIAK

"Wiara czyni cuda" - napisała znana aktorka Grażyna Strachowiak w noworocznych pozdrowieniach
i życzeniach dla podopiecznych Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Dzieciom uczęszczającym do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i młodzieży z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II gwiazda szklanego ekranu i aktorka warszawskich scen teatralnych życzy jak najwięcej radości i wiary w lepsze jutro.

Grażyna Stachowiak znana jest przede wszystkim z serialu "Złotopolscy" nadawanego w Telewizji Polskiej.
W Warszawie jest obsadzana w Teatrze Ateneum. Była też związana w Teatrze Dramatycznym.

Wcześniej w naszej "galerii gwiazd" pojawiły się dedykacje od Janiny Ochojskiej, Anny Szałapak, Doroty Segdy, Kory, Justyny Steczkowskiej, Roberta Wardzały, Tomasza Zubilewicza, Marka Siudyma, Iwony Schymalli,
ks. Andrzeja Majewskiego, Laury Łącz, Ireny Jarockiej, Bohdana Łazuki, Danuty Błażejczyk, Tatiany Sosna-Sarno i Ewy Bem.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 3 stycznia 2008 r. ::

PREZENTY NA NOWY ROK

W Nowy Rok z prezentami. Podopieczni Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO zostali obradowani przez deputowanego do Parlamentu Europejskiego Leopolda Rutowicza.

Noworoczne upominki to kolejny wspaniały gest europosła Leopolda Rutowicza. Wcześniej zorganizował wycieczkę do Strasburga dla młodzieży z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz przekazał sprzęt multimedialny do rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

Prezenty noworoczne dostarczyli w imieniu Leopolda Rutowicza przedstawiciele jego biura poselskiego. Tym razem Pan Eurodeputowany nie mógł odwiedzić nas osobiście ze względu na pilne obowiązki.

Dziękujemy!

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii, gdzie znajduje się fotorelacja z przekazania prezentów.

Najnowsze wiadomości z Warsztatu Terapii Zajęciowej

:: 1 stycznia 2008 r. ::

NOWOROCZNE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz udzielił błogosławieństwa dzieciom i młodzieży z placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Jednocześnie złożył noworoczne życzenia dla kadry zaangażowanej w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej.

Ręczna dedykacja Księdza Arcybiskupa Metropolity ze zdjęciem znalazła się na honorowym miejscu w naszym budynku przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Dziękujemy!